Autor Wątek: Solitudo [FPP - horror]  (Przeczytany 19517 razy)

Offline Vipa

• Redaktor

• +9
# Styczeń 13, 2013, 20:13:29
Solitudo to gra napisana w mniej niż godzinę, choć na gotowych assetach, dobranych po prostu do gry z neta.
Gra to FPP horror, choć głównym jej celem jest pokazanie enviro złożonego z trójkątów ;).
O grze w sumie mało można napisać nie paląc jej całkowicie. Po prostu polecam zassać i zagrać.

Screenshocik:

Link:
Pobierz

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Styczeń 13, 2013, 20:55:29
Hmm ma zakończenie?

Offline flexi

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2013, 20:57:42
Zagralem, i spoko. Tylko te drzewa takie sobie, bo z bliska tak fajnie nie wygladaja :-) Ale jak na 1H to naprawde spoko.

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 13, 2013, 21:14:18
Estivo: Gra z braku menu od razu powtarza całą historię.
flexi: Te drzewa to mi się właśnie z daleka nie podobają, ale nie miałem czasu z mipmapami zawalczyć :(.

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Styczeń 13, 2013, 21:21:44
@Vipa: Estivo chyba chodziło, czy tą gre w ogóle da się jakoś przejść

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

• +1
# Styczeń 13, 2013, 21:37:47
@Vipa: Estivo chyba chodziło, czy tą gre w ogóle da się jakoś przejść

No jednak jest ktoś na świecie taki, kto mnie zrozumie.

Drzewka ładne.

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 13, 2013, 21:38:18
Da się! Są dwa zakończenia ;).

Offline ison

• Użytkownik

# Styczeń 13, 2013, 22:19:33
Są dwa zakończenia. Albo wbiegasz w slenderwoman i giniesz, albo wybiegasz poza mapę i też giniesz ;)
Nic innego przez 20 minut gry nie znalazłem.

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 13, 2013, 22:26:48
Jeżeli dość długo skutecznie uciekasz, to zakończenie różni się w warstwie audio.

Dla ciekawskich: F11 to przejście w edytor (poruszamy się strzałkami, prawy shift i control spowalnia ruch) i tam F1 zmieniamy tryby renderowania na wireframe, punkty, teksturowanie bez alpha i zwykły.
W trybie 3 możemy popatrzeć np. jak duże rysują się trójkąty drzew.
F11 wraca do gry.

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 13, 2013, 23:47:36
Nic nie widzę - obraz jest niesamowicie nieostry. Wygląda tak, jakby motion blur był przesadzony z 10x (nawet jak nie ruszam kamerą to nic nie widać, a jak biegnę to po prostu szum).

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Styczeń 13, 2013, 23:58:52
Aaaa czemu w 2013 gry przełączają mi jeden bogu ducha winny monitor na (na oko) 320x240 :( Da się to jakoś odpalić w oknie/natywnej rozdziałce?

Offline Adam27

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 14, 2013, 17:35:55
Wow. Fajne. Chociaż uważam, że drzewa są najsłabszą częścią grafiki. Pień będący billboardem to już chyba przesada ;) I jeszcze kamera tak dziwnie lata. Ale ogólnie podoba mi się ;)

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 14, 2013, 22:05:54
ShadowDancer: daj please jakiegoś screena, bo nie wiem jak mocno przesadziłem. Choć qrna testowałem i było ok, grrr, zawsze coś :).

Dab: teraz ustawiłem inaczej, najpierw sprawdzam wszystkie dostępne rozdzielczości i biorę najniższą w width>1024 we w miarę proporcjonalnej rozdziałce do natywnej. W natywnej odpalać nie ma sensu bo fps będzie niski. Muszą trochę zoptymalizować. Z rozdziałkami nic innego nie wykombinuję bo nie dorobiłem się drugiego monitora ;). Możesz zassać nową wersję i uruchomić z parametrem "nofullscreen" by pograć w oknie.

Adam27: cała gra jest na "płasko", taki był zamysł. Niestety nie mam lepszych drzewek, te są trochę rozciągnięte, więc dało by się coś z tym zrobić lepszego, gdyby nie aura za oknem :). Wszystko ośnieżone i ciągle pada, więc o wypadzie do lasu z aparatem mogę zapomnieć :(.

Dla chętnych zaktualizowana wersja. Link ten sam: pobierz.

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 22:21:34
eno bardzo fajnie wyszło, na początku myślałem że ten dzieciak coś ode mnie chce to w niego wbiegłem :P. Mało straszne, ale teren ładny. Btw chyba ciężko zrobić straszną scenę w południe :)

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 14, 2013, 22:26:35
jjoker8: jest na to metoda. Wciśnij F11 (przejście do edytora) i przytrzymaj O lub P. Zmienisz porę dnia. Będziesz mógł dostosować sobie wedle potrzeby :D.