Autor Wątek: Problem z użyciem użyciem ładowanych plików w Allegro 5  (Przeczytany 1721 razy)

Offline b621

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2013, 08:52:00
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
mam taki o to dziwny problem, kiedy próbuję wyświetlić coś za pomocą ładowanego pliku program odmawia wszelkiego posłuszeństwa. Obojętnie czy to czcionka czy obraz... kiedy pada polecenie draw... Mam informację o błędzie następującej treści. "Assertion failed: bitmap file allegro-git\src\bitmap.c line 315"

Przeszukałem googla i w jednym z wątków, które zostały rozwiązane człowiek miał wersję niezgodną z wersją kompilatora, jednak to w moim przypadku odpada bo Visual Studio wyrzuca błąd, które informuje o takiej wpadce.

Proszę o pomoc i pozdrawiam B621

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline flexi

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2013, 10:06:26
Moze kod zapodasz?

Offline b621

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2013, 07:50:13
Właśnie w tym jest patent, że nie ważne czy program ma to tylko wyświetlić, czy też coś poczarować to zawsze, jest problem przy pojawieniu się próby wyświetlenia czegoś z pliku. I to właśnie chodzi o tą konkretną linijkę zawsze, bo bez tego programy działają bez zarzutu.

Offline ShadowDancer

• Redaktor

• +2
# Styczeń 09, 2013, 15:08:58
Może sprawdź, co to za asercja, to będziesz wiedział, dlaczego się wywala. Może plik się nie wczytał (np. z powodu złej ścieżki) i dostajesz nulla. Bez kodu ciężko zgadywać co robisz źle.