Autor Wątek: Defend the Castle!  (Przeczytany 946 razy)

Offline Cerberus

• Użytkownik
    • Moja strona

# Grudzień 26, 2012, 18:37:14
Witam serdecznie,

w tym semestrze na studiach mam do zrobienia m.in. projekt z Javy, robię więc sobie gierkę, która ma być niezbyt wymyślnym, ale przyjemnym tower defencem 2D.

Gra jest w stanie mocno roboczym, duża część podstawowej funkcjonalności jest jeszcze nie zrobiona. Cała grafika jest placeholderowa, ms paint + ze trzy rzeczy z internetu. Gra wygląda tak, jak na screenie poniżej, jak ktoś chce można .jar ściągnąć i odpalić, ale gameplayu to tam jest może na 20 sekund gry póki co. Także testów na razie mi nie potrzeba (odezwę się za miesiąc czy dwa, jak już coś będzie się więcej działo), wątek zakładam, bo mam inne pytanie.

Co można z taką dość prostą gierką w Javie zrobić, jak już będzie ukończona? Skoro już ją robię, to głupio by było, gdyby mi potem została jako .jar ma dysku i wpis w portfolio. Chciałbym ją wydać w jakikolwiek sposób, za darmo + reklamy wydaje mi się najrozsądniejszą opcją, bo i dorobić się na niej szans nie ma zbyt wielkich, ale zawsze to lepiej w ten sposób projekt wykorzystać niż nic z nim nie zrobić.

Nasuwają mi się dwie opcje, albo zrobić to jako aplet żeby dało się grać przez przeglądarkę i potem wrzucić na jakiś serwis odpowiedni, albo mobile. Przy czym ani w jednym, ani drugim nie mam doświadczenia, a Javę znam pobieżnie, ot tyle, żeby zrobić taką gierkę. Mógłby ktoś poradzić, co najlepiej zrobić z taką grą, ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Aare

• Użytkownik
    • Submachine Factory

# Grudzień 26, 2012, 20:13:36
Jak w javie, to najsensowniej walic na andka. Niestety w sferze webowej nadal kroluje flash. Nie wiem czy serwisy takie jak np. kongregate akceptuja nawet applety javy (ale pewnie nie). Jesli piszesz w czystej javie przerobienie tego na andka to troche roboty, jesli nie zaszedles jeszcze daleko w las to rzuc okiem na libgdx-a. Tam robisz gre na desktopa, a wersja androidowa jest od kopa w 10 minut.

Offline Cerberus

• Użytkownik
    • Moja strona

# Grudzień 26, 2012, 20:29:42
Sprawdziłem i internet twierdzi, że da się wrzucić aplet na Kongregate.

http://www.kongregate.com/forums/4-game-programming/topics/277477-java-games

Brzmi jak całkiem sensowna opcja, choć wymagająca trochę gimnastyki. Wydaje mi się jednak, że jeśli nie mam doświadczenia, to na pierwszy raz łatwiej mi będzie ogarnąć opublikowanie gry w jakimś serwisie niż cały mobile work flow. Oczywiście ciągle jestem otwarty na wszelakie sugestie.

Offline Aare

• Użytkownik
    • Submachine Factory

# Grudzień 26, 2012, 20:36:03
O, to fajnie. Dobrze wiedziec

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Grudzień 26, 2012, 22:10:38
Wrzucić się da, ale kto odpali? Utniesz sobie dużo potencjalnych wejść. Jak ja widzę dymek z pytaniem, czy odpalić aplet javowy, to zamykam zakładkę, chyba że coś naprawdę potrzebuję.