Autor Wątek: drzewko sceny?  (Przeczytany 1553 razy)

Offline rhdbisgrt

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2012, 18:23:09
Po angielsku to sie nazywa bodajrze scene graph ale po polsku mz chyba lepiej nazywac to by bylo drzewkkiem sceny bo to chyba raczej wylacznie drzewko a nie graf.
Jako ze nie pracowalem nigdy nad wiekszymi grami 3d mam zwiazane pytanie, Czy ukladanie sceny na zasadzie wlasnie takich drzewek (gdzie pewnie kazdy ozielny wezel trzyma wlasna macierz obrotu itp) jest standardem czy tez popularne sa jakies ine podejscia?
Jak to wogole z tym jest?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 18:25:30 wysłana przez rhdbisgrt »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Avaj

• Użytkownik

• +16
# Grudzień 14, 2012, 19:20:49
Weź sobie wykup abonament na Google może.

Albo chociaż poszukaj na tym forum, bo sporo było powiedziane o grafach sceny przy różnych okazjach.

Offline rhdbisgrt

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2012, 19:31:50

Albo chociaż poszukaj na tym forum, bo sporo było powiedziane o grafach sceny przy różnych okazjach.

pare rzeczy warto przedyskutowac nie tylko wyszukiwać (nawet jesli pewne istatone info bym od razu wyszukal co tez nie jest powiedziane) - czesc ludzi ma jakis problem ze zrozuminiem m in tych prostych faktow :O coz moge na to poradzić

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 20:41:58 wysłana przez rhdbisgrt »

Offline flexi

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2012, 20:25:19
Rozjebales mnie tym, oczywiscie pozytywanie :D

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

• +5
# Grudzień 14, 2012, 20:38:29
Aż mi się przypomniało:
;p

Offline Xirdus

• Redaktor

• +3
# Grudzień 14, 2012, 20:50:13
Spam się robi, zamykam. A autorowi radzę znaleźć info na własną rękę (nie jest to jakieś wybitnie trudne), a na forum przyłazić z konkretnymi problemami albo rzeczami do przedyskutowania.