Autor Wątek: [iOS/Android] Taste my Steel!  (Przeczytany 8492 razy)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +7
# Listopad 19, 2012, 08:08:35
Gra dostępna na App Store
https://itunes.apple.com/us/app/taste-my-steel!/id580045763?l=pl&ls=1&mt=8

W końcu pierwsza produkcja jest prawie gotowa. Typowy endless runner, aczkolwiek z naciskiem na siekanie a nie uciekanie. Nie jest to raczej game changer gier mobilnych, ale mam nadzieję że kolejne produkcje będą coraz ambitniejsze. :)

Własny tech w C++, będzie jednoczesna wersja na iOS i Androida z obsługą wszystkich rozdzielczości. Za parę dni zaczynamy betatesty, jakby ktoś miał ochotę na trochę biegania, skakania i walenia mieczem może zgłosić się na PW z info o platformie/device.

I jeszcze ikonka:

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Listopad 19, 2012, 13:41:23
android od jakiej wersji?

Offline Liosan

• Redaktor

# Listopad 19, 2012, 13:49:20
Dobrze tam widzę logo/awatar Mildanacha? :)

Niezbyt mi styl graficzny leży, natomiast typ rozgrywki jak najbardziej. Możesz wyjawić plany monetyzacyjne? :)

Liosan

Offline Cocomide

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 13:50:37
Ja się spytam czy na Adreno 200 to odpalę :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 19, 2012, 14:21:47
Android 2.3 w górę. Adreno 200 to jest straszna rzecz, jeszcze pytanie jaka rozdzielczość, w 800x480 jest tragedia.

A co do monetyzacji to będzie wersja płatna + darmowa z reklamą i ograniczeniem do 1 życia (+ IAP z unlockiem).

Offline rhdbisgrt

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 14:42:25
Dobrze tam widzę logo/awatar Mildanacha? :)

Niezbyt mi styl graficzny leży, natomiast typ rozgrywki jak najbardziej. Możesz wyjawić plany monetyzacyjne? :)

Liosan

Mi sie grafa podoba (pierwszy raz widze patent z tym potworkiem widzianym w niespodziewanej czesci podziemnej - ciekawe z kolei jak jednak to sie rusz.a
Standardowe pytanie - Ile lini kodu, ?

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +8
# Listopad 19, 2012, 15:20:43
Standardowe pytanie - Ile lini kodu, ?
nie lubie tego pytania - to jak wnioskować złożoność pożycia małzeńskiego po długości penisa. kaman, co ma ilość kodu do złożoności projektu? D:

Offline rhdbisgrt

• Użytkownik

• +1
# Listopad 19, 2012, 15:26:50
nie lubie tego pytania - to jak wnioskować złożoność pożycia małzeńskiego po długości penisa. kaman, co ma ilość kodu do złożoności projektu? D:

Jest po prostu wprost proporcjonalna, Ja lubie to pytanie i wogole tego typu inne pytania, troche
jak z wywiadu prasowego, ile to ludzi robilo ile czasu i czy fajnie sie pracowalo czy k-jowo itd. ;-) (Czy dużo picc zjedzono czy raczej surowe ziemniaki itp (ja ostatnio jade na doprawdy niesamowitej ilosci makaronu).

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 15:31:32 wysłana przez rhdbisgrt »

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +6
# Listopad 19, 2012, 15:29:53
Jest po prostu wprost proporcjonalna
Twój argument jest inwalidą :)

Offline rhdbisgrt

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 15:33:30
Twój argument jest inwalidą :)

Wcale nie, nie mowie ze ilosc lini kodu mowi o projekcie wszystko ale cos mowi (dla mnie coś ciekawego)

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +2
# Listopad 19, 2012, 15:40:31
przykładowo: gra, którą robiłem miała niespełna paręset linii kodu (<500?), mogłaby się w jednym pliku zmieścić w sumie. wygląda to na dzień roboty, w rzeczywistości zajęła tydzień, bo kod był starannie dopracowany, refactorowany, uje-muje-dzikie-wonsze - wnioskowałbyś po ilości kodu, że to noobska gra, ale gameplay nie był prosty a i wiele działo się na ekranie. złożoność projektu była duża, ostateczny kod był mikrusem.
tak, Twój argument nadal jest inwalidą :)

Offline Cocomide

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 16:07:42
Android 2.3 w górę. Adreno 200 to jest straszna rzecz, jeszcze pytanie jaka rozdzielczość, w 800x480 jest tragedia.

Właśnie 800x480 :D Coraz mniej gier wychodzi pod Adreno 200, możesz powiedzieć jakie są tego powody? Wina OGL ES 2.0?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 20, 2012, 01:48:17
Liosan: tak, grafikę robił Mildanach :)

Też nie wiem co ma ilość linijek do czegokolwiek. Zresztą im mniej tym lepiej :) Sama gra (gameplay + skrypty) ma jakieś 6 KLOCów, część silnikowo-backendowa w okolicach 30.

Adreno 200 ma fatalną wydajność. W 800x480 teoretyczny fillrate pozwala przy 60 FPS na zamazanie ekranu niecałe 3 razy (i to bez blendingu). W praktyce jest jeszcze gorzej.

Offline X-Tech

• Użytkownik

# Listopad 20, 2012, 02:23:30
Rozwaliła mnie ta ikonka

Offline Veldrin

• Użytkownik

# Listopad 20, 2012, 03:38:54
@rhdbisgrt: mogę Ci podać sporo przykładów sytuacji, gdy mega trudny i pracochłonny projekt to dosłownie kilka(licząc na palcach jednej ręki) linijek kodu.