Autor Wątek: COMPO 1/2 grudnia  (Przeczytany 29489 razy)

Offline Adam27

• Użytkownik

# Grudzień 10, 2012, 23:53:24
Cytat: Estivo
Adam27 mógłbyś podesłać mi jeszcze raz exe ostatniej aktualizacji?

Mam chyba też rozwiązanie problemu. Jak będę zamykał program to niech on sobie robi break pętli i w main'e wywala return 0; . Wydaje mi się, że masz trochę inaczej, bo miałem sam ostatnio podobny problem z moim programem i rozwalanie pętli pomogło.

https://dl.dropbox.com/u/98467098/Dungeon.zip

Ostatnio właśnie zrobiłem dokładnie tak jak mówisz, tylko przed return'em mam jeszcze zwolnienie kontekstu OpenGL i DestroyWindow ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Grudzień 11, 2012, 16:16:56
Na pewno dokladnie? Ja mialem petle glowna (App.isOpen();) i robilem tak, ze tam mialem sobie state'y na ifach zrobione. Jednym z nich bylo menu i gdy zamykalem menu przez esc bylo ok bo mialem zamykanie okna i odsylalo do state'a GAME_CLOSE gdzie bylo wpisane dodatkowo break; i w razie w konczylo petle while(App.isOpen()) a po tej petli bylo po prostu return 0;

Przepraszam za zagmatwanie ale pisze z telefonu w busie.

Offline Adam27

• Użytkownik

# Grudzień 11, 2012, 18:11:47
Tak jak mówiłem, przed samym returnem miałem jeszcze kod zwalniający kontekst OpenGL i wywołujący DestroyWindow, ale na Twoją prośbę to zakomentowałem i skompilowałem jeszcze raz, więc możesz sobie podmienić exeka i sprawdzić co teraz się będzie działo ;) Oczywiście break w pętli po naciśnięciu Esc jest.
https://dl.dropbox.com/u/98467098/Dungeon.exe

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Grudzień 11, 2012, 20:30:02
Przedostatnia nic nie wnosi. Ostatnia freeze aplikacji. Ja ci to narysuję ;p

Offline Adam27

• Użytkownik

# Grudzień 11, 2012, 21:05:33
Właśnie tak miałem zrobione. Może ten problem ma związek z tym że kompiluję na Visualu 2012 który robi coś inaczej, bo jak kodziłem na XP i Visualu 2010 i miałem praktycznie taki sam kod wyłączania aplikacji, to żaden proces w tle nie zostawał. A jak wyłączysz Alt+F4 to co się dzieje?

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Grudzień 13, 2012, 18:30:49
już nie wiem bo się przesiadłem na Win7 w końcu i na Win7 32bity normalnie zamyka :)

Offline Adam27

• Użytkownik

# Grudzień 13, 2012, 19:00:38
Coś widocznie ten VS 2012 z XP'kiem się nie do końca lubią ;P

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Grudzień 13, 2012, 19:36:25
VS 12 to się nawet pod xp nie instaluje ;) wywala instalację, więc tak. Nie lubią się.