Autor Wątek: Compotronik Beta  (Przeczytany 12575 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Listopad 19, 2012, 18:25:21
Dlaczego? Taka zasada nie obowiązywała na żadnym compo, z tego co pamiętam. W tym momencie każdy wyśle pewnie paczkę z mało-co-robiącym plikiem wykonywalnym, co będzie tylko i wyłącznie zaśmiecaniem serwera.
OK - fatalna literówka. Miało być "po czasie zakończenia".

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Adam27

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 20:26:46
Mam pytanie. Można korzystać z własnego silnika/frameworka, nie własnych bibliotek (np. do fizyki) i assetów z internetu?

Offline flexi

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 21:25:23
@up na 99% mozna uzywac wlasnego silnika oraz assetow z neta :-)

Offline Adam27

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 22:13:37
Niestety chyba się nie wyrobiłem, o 21:13 było już po zabawie, szkoda. Swoją drogą, czy ktoś w ogóle wysłał pracę? Próba ściągnięcia paczki kończy się błędem 404.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 20, 2012, 01:40:02
Mylnie zakładasz że nie sprawdziłem. [...]
A rzeczy powyższe spisałem dla kompletności, a nie krytyki. Nie twierdzę, że tego wszystkiego nie ma. :)

Akurat do ciebie nie mam pretensji, bo spisałeś sporo dobrych pomysłów, które zresztą bardzo blisko pokrywają się z aktualną implementacją. Trochę rzeczy UI trzeba z pewnością poprawić bo działanie tego faktycznie może niejasne. To można stopniowo poprawiać, podobnie jak jakieś pomniejsze ficzerki. No ale OK, widzę że ogólnie większość użytkowników woli śmieszne komentarze i narzekanie zamiast wypróbowania nowych możliwości, więc nie sądzę żebym w najbliższym czasie cokolwiek ruszał. A compotronik każdego dnia się restartuje więc jak ktoś będzie miał ochotę to może sobie potestować w spokoju.

Paczka się dzisiaj nie wygenerowała bo nie było żadnych zgłoszeń.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Listopad 20, 2012, 01:47:34
Akurat do ciebie nie mam pretensji, bo spisałeś sporo dobrych pomysłów, które zresztą bardzo blisko pokrywają się z aktualną implementacją.
To pierwsze było celem właśnie, ale tego drugiego nie wykluczałem. Tyle że UI właśnie jest kompletnie niezrozumiałe.

A compotronik każdego dnia się restartuje więc jak ktoś będzie miał ochotę to może sobie potestować w spokoju.
Jakiś manual może?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +1
# Listopad 20, 2012, 01:51:25
Każdego dnia o północy generuje się 10 tematów. Do 19 można zgłaszać nimi zainteresowanie. O 19 wybierany jest temat z największą ilością głosów. Do 21 można wrzucić pracę. Trzeba stworzyć projekt z pracą na Warsztacie (skąd brany jest tytuł i obrazek) i wgrać paczkę z grą. O 21 tworzona jest paczka ZIP z wszystkimi projektami. Jak ktoś wrzuci ZIPa to compotronik automatycznie go rozpakowuje do finalnej paczki. Jednocześnie zaczyna się głosowanie, każdy kto wrzucił paczkę głosuje w systemie 1-2-3 na inne projekty + musi podać obowiązkowo komentarz do każdego. O 22 głosowanie się kończy. System odrzuca użytkowników którzy nie zagłosowali na inne prace, po czym robi listę prac z podliczonymi głosami i komentarzami.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +2
# Listopad 20, 2012, 01:59:07
No to super. Tylko czemu tej informacji nie było właśnie na stronie tak przejrzyście opisanej? :)

Jedno co tutaj nie zadziała, to sposób organizacji compo i wyboru tematu. Termin compo musi być znany z wyprzedzeniem minimum 4 dni, najlepiej tydzień, żeby odpowiednio wygospodarować czas a jeszcze ważniejsze - żeby zebrać osoby. Jak są 2 osoby chętne na dany termin, to zwykle się znajdują jeszcze 2, a jak już są 4 to dalej idzie lawinowo i w efekcie mamy porządnie obsadzone compo (2h compoty regularnie generują w okolicach 8 prac).

Samo głosowanie na temat powinno być tajne (awatary rozumiem oznaczają oddane głosy). W przeciwnym razie temat najczęściej będzie znany sporo przed compo i cały fun z zaskoczenia odpada.

Ale teraz jak opisałeś to widzę, że kawał dobrej roboty w to poszedł. :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Listopad 20, 2012, 08:53:52
Każdego dnia o północy generuje się 10 tematów. Do 19 można zgłaszać nimi zainteresowanie. O 19 wybierany jest temat z największą ilością głosów...
Nie jestem pewien czy ten system się sprawdzi. Do tej pory było tak, że ludzie skrzykiwali się na forum, parę osób podnosiło ręce że chce, wybierano termin i tryb a potem lecimy. A tu jest tak, że codziennie jest możliwość zrobienia compo o ustalonej godzinie... tylko że bez wchodzenia na Compotronika nie da się zorientować, że dzisiaj jest duże zainteresowanie. Poza tym, jak jest dużo możliwych terminów (codziennie nowy), to dojdzie do strasznego rozcieńczenia, nie?

Czyli i tak będzie potrzebne forum, nie? Żeby się skrzyknąć, żeby się dogadać co do terminu, żeby się komunikować ze sobą. To po co jest to automatyczne otwieranie? Moim zdaniem tylko wprowadza zamęt.

Liosan

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 20, 2012, 10:16:03
No ale w tradycyjnym compo termin musi być znany wcześniej z dwóch powodów: musi być organizator oraz chętni uczestnicy. Compotronik załatwia pierwszy problem. Drugi się generalnie nie zmienia. W praktyce widziałbym to w formie tematu na forum, gdzie ludzie by się dogadywali że np. w najbliższy piątek robimy compo.

Kwestia niespodzianki - można wyłączyć pokazywanie obecnych głosów, można też otwierać głosowanie na tematy np. dopiero na pół godziny przed compo.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Listopad 20, 2012, 12:32:37
No ale w tradycyjnym compo termin musi być znany wcześniej z dwóch powodów: musi być organizator oraz chętni uczestnicy. Compotronik załatwia pierwszy problem. Drugi się generalnie nie zmienia.
Drugi się powiększa, bo jest znacznie zmniejszone okineko (<24h) i informacja nie jest tak dobrze eksponowana (na forum włazi każdy regularnie, a na compotronika nie będzie). Tak więc spodziewał bym się w obecnej formie epsilonowej liczby zgłoszeń.

W praktyce widziałbym to w formie tematu na forum, gdzie ludzie by się dogadywali że np. w najbliższy piątek robimy compo.
I wtedy compotronik zdegeneruje się do inteligentnego serwera ftp (plus być może system ankiety). :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 20, 2012, 15:52:59
I wtedy compotronik zdegeneruje się do inteligentnego serwera ftp (plus być może system ankiety). :)

Taki był generalnie mój zamysł, żeby to (przynajmniej na start) była pomoc w zabawie w compo. Można ofc dodać jakiś bardziej rozbudowany system tworzenia i planowania compotów, ale koniec końców i tak trzeba by zdublować funkcjonalność forum czyli dodać jakąś tablicę gdzie userzy mogliby dogadać szczegóły.

Offline compawo

• Użytkownik

# Listopad 20, 2012, 19:57:32
Nikt mnie tu nie kojarzy, acz się wtrącę - działa system dzisiaj czy to są pozostałości z wczoraj? I czy są faktyczni chętni?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 20, 2012, 20:04:02
Działa, przed chwilą zaczęła się główna faza compo (robienie i wrzucanie gier).

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

• +1
# Listopad 20, 2012, 20:50:07
Fajny pomysł z takim automatycznym systemem. Ale również uważam, że lepiej byłoby, gdyby zamiast tematów losowanych na dany dzień użytkownicy zakładali wpisy na temat edycji konkursu wprowadzając czas rozpoczęcia, czas trwania, opis, temat lub listę tematów do wylosowania i pozostałe parametry. Potem inni zapisywaliby się do danej edycji i kiedy liczba zapisanych osób osiągnie ileś, wtedy taka edycja konkursu zostaje przeprowadzona. Dzięki temu możnaby się wcześniej umówić na forum że np. robimy 3h compo w niedzielę o godzinie 15 i po takim ustaleniu system już automatycznie to wszystko umożliwi.