Autor Wątek: Compotronik Beta  (Przeczytany 13514 razy)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 18, 2012, 19:17:45
Byłby dzisiaj wieczorem ktoś chętny na testowanie compotronika? 2h pisania gry + debugowanie compo ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Avaj

• Użytkownik

• +6
# Listopad 18, 2012, 19:20:15
Co to compotronik?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +2
# Listopad 19, 2012, 04:52:38
No, trochę nie wyrobiłem się na "dzisiaj wieczorem". Tutaj info: http://warsztat.gd/news/889/startuje_warsztatowy_compotronik :)

W razie problemów/pytań/sugestii oczywiście będziemy walczyć z nimi tutaj na forum.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +2
# Listopad 19, 2012, 10:03:56

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 19, 2012, 10:38:12
IT'S A TRAP

Nie no, z czasem sie spisze w jakiejs mniej rekurencyjnej formie mechanike tego przybytku. Na razie potrzebny jest test bojowy.

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +3
# Listopad 19, 2012, 10:38:54
ujowe, serio. kliknalem testowo na "wez udzial", a teraz nie moge zrezygnowac D: i w ogole to jest niezly chaos - nie wiadomo o co chodzi. jakas lista tematow, nic o terminach, no troche wyskoczyles z tym za wczesnie

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 19, 2012, 11:57:09
To po to chyba beta jest, hmm? :) A zapisanie się na temat compo to jeszcze nie wyrok, nie panikuj.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +8
# Listopad 19, 2012, 12:56:15
Kompletnie nieintuicyjne.

Jak dla mnie powinno być tak - podstawowy przycisk: "Załóż nowe Compo" - klikający (po potwierdzeniu zamiaru dodatkowym oknem) zostaje potencjalnym organizatorem compo i wypełnia stosowną formatkę z:

1. Czasem rozpoczęcia i zakończenia/trwania compo.
2. Listą tematów + sposobem wyboru (losowanie/głosowanie).
3. Typem compo - klasyczne, 2-3h od zera, 2-3h dowolne, ALDC, custom - nowe typy byśmy dodawali jak tylko coś wyewoluuje. Typ compo dodaje do compo treść reguł i linki przydatne w danym typie compo.
4. Dodatkowymi informacjami - zawsze można coś dopisać, a wręcz kluczowe przy opcji custom.
5. Minimalną liczbę uczestników compo wymaganą do startu.
6. Sposób głosowania: tylko uczestnicy, czy otwarty dla wszystkich zarejestrowanych (sposób głosowania, czyli 1-2-3 czy 1-2-3-4-5 system mógł by wybrać w zależności od opcji i liczby uczestników).
7. I może coś jeszcze o czym zapomniałem.

Jak już compo zostanie założone, inni widzą wszystkie informacje o nim (włącznie z liczbą/nickami zapisanych osób i liczbą osób wymaganych) i mogą się zapisać/wypisać z compo (zapisanie na compo = przez nowy ekran potwierdzający "czy na pewno"). Zapis na compo z wyborem tematu wymaga oczywiście dokonania wyboru tematu. Oddane głosy są tajne. W momencie gdy na compo zapisze się wymagana liczba osób, compo jest ogłaszane jako oficjalne (= z automatu wchodzi na stronę główną). Jeżeli użytkownicy wypiszą się po oficjalizacji compo, compo nie jest z automatu zamykane (bo zostało już ogłoszone).

W momencie gdy nadejdzie czas startu oficjalnie ogłoszonego compo, otwierany jest system uploadu. Compowicze moga uploadować paczkę (wymagane jako zip) dowolną ilość razy, ale liczy się tylko ostatnia. Żeby praca była zakwalifikowana, upload powinien się rozpocząć nie później niż 15 minut po czasie startu zakończenia. Po tym czasie, jeżeli użytkownik nic jeszcze nie uploadował, może on mimo wszystko uploadować pracę, ale będzie ona oznaczona jako "poza konkursem" i nie będzie w głosowaniu (ale nadal będzie w finalnej paczce). Godzinę po czasie zamknięcia compo lub 15 minut po czasie rozpoczęcia ostatniego uploadu (co późniejsze) systam zamyka upload i generuje finalną paczkę - rozpakowuje zipy użytkowników do katalogów o nazwach jak użytkownicy, pakuje wszystko w jedną paczkę i wystawia w systemie. Od tego czasu są 24h na oddanie głosu.

Oddanie głosu - nie można głosować na siebie, nie może głosować użytkownik który nie sciągnął paczki (ważne w przypadku otwartego głosowania) i każdy głos wymaga przynajmniej jednolinijkowego komentarza uzasadnienia (ale system nie powinien ograniczać długości komentarza i powinien to być box multiline). Można komentować każdą z prac - system powinien wyświetlić listę prac + radio buttony na punktację + multiline na komentarz do każdej. Komentować mogą wszyscy zarejestrowani którzy sciągną paczkę, głosować mogą albo wszyscy albo compowicze - zależnie od ustawienia compo. Po 24h (lub inaczej - w zalężności od ustawień) od rozpoczęcia głosowania głosowanie jest zamykane i publikowane są wyniki - punktacja i anonimowo komentarze do każdej pracy.

Tak ja to bym widział w idealnym świecie. :)

EDIT: Poprawione fatalne przejęzyczenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 18:26:08 wysłana przez Krzysiek K. »

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Listopad 19, 2012, 14:19:52
No to całkiem blisko tego idealnego świata jesteśmy, bo poza kwestiami UIowymi w większości tak to wygląda. No ale po co sprawdzić samemu, skoro można krytykować. ;) O 19 zmieni się ekran na upload gier, o 21 na głosowanie dla uczestników compo, o 22 końcowe wyniki. Zapraszam.

Offline asmen

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 15:02:08
U mnie na Google Chrome Win7 Home Premium x64 nie działa ;( na firefoxie jest ok

Google Chrome... OK :D Nie zauważyłem, że mnie wylogowało ;P
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 16:09:40 wysłana przez asmen »

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Listopad 19, 2012, 15:27:58
ale chociaz daj mozliwosc wypisania sie z kompo, bo niedaj boze kliknie nie tam, gdzie planowalem i jestem skreslony :<

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Listopad 19, 2012, 15:58:48
No ale po co sprawdzić samemu, skoro można krytykować. ;)
Mylnie zakładasz że nie sprawdziłem. Po prostu wszedłem na linka i zobaczyłem serię przycisków "Zapisz się" nie za bardzo nawet określającą na co właściwie dany przycisk zapisuje. No i nie było żadnego przycisku tworzenia propozycji compo, więc się poddałem. :)

A rzeczy powyższe spisałem dla kompletności, a nie krytyki. Nie twierdzę, że tego wszystkiego nie ma. :)

Offline flexi

• Użytkownik

• +4
# Listopad 19, 2012, 17:46:59
Troche ciezko z tym bedzie, bo juz jak sie zna temat to mozna zaczac programowac wczesniej, i to bedzie nie fair.

Offline PoD

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 18:19:39
Żeby praca była zakwalifikowana, upload powinien się rozpocząć nie później niż 15 minut po czasie startu. Po tym czasie, jeżeli użytkownik nic jeszcze nie uploadował, może on mimo wszystko uploadować pracę, ale będzie ona oznaczona jako "poza konkursem" i nie będzie w głosowaniu (ale nadal będzie w finalnej paczce).
Dlaczego? Taka zasada nie obowiązywała na żadnym compo, z tego co pamiętam. W tym momencie każdy wyśle pewnie paczkę z mało-co-robiącym plikiem wykonywalnym, co będzie tylko i wyłącznie zaśmiecaniem serwera. Już nie mówiąc, że w przypadku Compo 2h, gdzie każda minuta się liczy, montowanie paczki staje się irytującym wymogiem. Ja np. zwykle pierwsze 15 minut poświęcam na mały projekt rozpisany na kartce. Mam wysłać w paczce jego skan?

Offline Adam27

• Użytkownik

# Listopad 19, 2012, 18:24:03
Może jednak chodzi o 15 minut po czasie zakończenia? Bo inaczej to faktycznie trochę bez sensu.

Poza tym, ciekawie to wygląda, chyba spróbuję :)