Autor Wątek: Draw the World  (Przeczytany 2299 razy)

Offline Fiołek

• Użytkownik
    • Blog

• +2
# Październik 31, 2012, 21:41:44
Chciałbym przedstawić mój pierwszy projekt, który doczekał się wersji finalnej.

Oto Draw the World, czyli wariacja na temat "japońskich krzyżówek", w której masz za zadanie wypełnić siatkę pól zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na bokach planszy.
Gra oprócz ponad 40 poziomów o zróżnicowanym stopniu trudności, oferuje dwa tryby rozgrywki oraz wbudowany edytor plansz, co powinno dostarczyć zabawy na długie godziny.

Gra dostępna jest na tablety oraz komputery działające pod kontrolą systemu Windows 8/Windows RT(Windows Store App), aktualnie nie ma planów wersji na inny SO.

Kilka screenów:
Przykładowa rozgrywka:

Obowiązkowe menu ;) :

Link do aplikacji: Draw the World w Sklepie Windows
Link do projektu na Warsztacie: Draw the World

Zespół:
Twórca - Jakub 'Fiołek' Fijałkowski
Grafika - Jarek Kądziołka
Muzyka - Mateusz Szymański
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2012, 21:58:49 wysłana przez Fiołek »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 01, 2012, 12:14:52
Fajny pomysł, fajne zagranie! Powodzenia w podbijaniu świeżego rynku :).

Offline Markar

• Użytkownik

# Listopad 01, 2012, 18:04:01
Całkiem ciekawy pomysł, jednak widziałem już coś podobnego na kindle. Tylko że twoja apka jest na windows.

Offline Fiołek

• Użytkownik
    • Blog

# Listopad 01, 2012, 18:12:07
Całkiem ciekawy pomysł, jednak widziałem już coś podobnego na kindle. Tylko że twoja apka jest na windows.
Jestem świadom tego, że nie jest to jedyna gra tego typu, ale i tak jest ich stosunkowo mało(szczególnie na Windows 8).

@Kos: dzięki!

Offline Skull

• Użytkownik

• +1
# Listopad 01, 2012, 20:00:02
Strasznie mi się podoba menu, kocham estetykę w grach. Teraz tylko porządnie wypromować i powinni kupować ;)

Offline Esidar

• Użytkownik

• +1
# Listopad 04, 2012, 19:03:33
Mam 2 drobne uwagi ;) :

1. W grę powinno się świetnie grać na tablecie, ale UI ma trochę "desktopowe". Ikonki po prawej nie mają podpisów. Jak wiadomo, na tablecie nie ma mouseover i tooltipów, więc podpis pod "123" oraz pod "123" :) by nie tylko wyjaśnił czym się różnią ale byłby bardziej casualowy.

2. Menu też jest "desktopowe". Znacznie fajniejsze i bardziej użyteczne jest menu które MS pokazał w Solitaire http://beta.images.theglobeandmail.com/740/incoming/article4651568.ece/ALTERNATES/w620/Slide+10+Solitaire.jpg czyli taki poziomy długi ekran ze wszystkimi opcjami. W szczególności takie menu powinno ładnie się prezentować gdy będzie pokazywać już rozwiązane zagadki oraz te które jeszcze zostały do rozwiązania. No i gdy gracz będzie chciał rozwiązać jakąś planszę, to zamiast wybierać "GRA" a potem przewijać się po planszach, będzie mógł nie mal od razu "przewijać się po planszach". Dodatkowo, dodam, że taki ekran w Solitaire ma możliwość zoom'owania i pokazania wszystkiego na jednym ekranie http://i.msdn.microsoft.com/dynimg/IC613634.png

Jak rozumiem, skoro to jest gra na W8, to będzie korzystać z jego dobrodziejstw i np. będzie możliwość wysłania zagadki znajomym za pomocą Share ? :)

FYI: te "japońskie krzyżówki" nazywają się (ang.) Nonogram lub (jap.) Hanjie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2012, 19:09:42 wysłana przez Esidar »

Offline Fiołek

• Użytkownik
    • Blog

# Listopad 04, 2012, 19:19:23
Problemem jest upchnięcie tego wszystkiego i stosunkowo duża liczba opcji(i różnic) pomiędzy designerem a zwykłą grą, acz postaram się to jakoś uwzględnić w następnej wersji - dzięki serdeczne!

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 04, 2012, 19:27:35
FYI: te "japońskie krzyżówki" nazywają się (ang.) Nonogram lub (jap.) Hanjie.

w Polsce dość powszechna jest nazwa "obrazki logiczne".

Offline Fiołek

• Użytkownik
    • Blog

# Listopad 04, 2012, 19:32:24
Jest jeszcze kilka nazw, np. "paint by numbers"(w Polsce używane jest "malowanie liczbami"), ale ta, której najczęściej używam, odpowiada mi najbardziej.

Cytat: Esidar
Jak rozumiem, skoro to jest gra na W8, to będzie korzystać z jego dobrodziejstw i np. będzie możliwość wysłania zagadki znajomym za pomocą Share ? :)
Integracja ze "Share" jest w planach(niestety czasu mi zaczyna coraz bardziej brakować na wprowadzenie wszystkiego), powinna pojawić się w następnej wersji(~dwa tygodnie) razem z nową paczką plansz.

Offline Fiołek

• Użytkownik
    • Blog

• +1
# Listopad 27, 2012, 21:41:24
Draw the World (w końcu) doczekało się aktualizacji! Co nowego w tej wersji? Główną zamianą jest nowa paczka - "Średniowiecze" - która oddaje do Waszej dyspozycji 14 nowych plansz. Wprowadziłem też integrację z "Share" zarówno w designerze jak i po ukończeniu planszy oraz kilka mniejszych usprawnień i bugfixów. Zachęcam wszystkich do pobrania i przetestowania nowej wersji. :)

Draw the World w Sklepie Windows
Draw the World na Warsztacie