Autor Wątek: Koszt wyprodukowania gry  (Przeczytany 2895 razy)

Offline ailuj

• Użytkownik

# Październik 21, 2012, 14:58:43
Hej, nigdy nie miałam styczności z praktyczną realizacją gry. Zaczynam pisać projekt o dofinansowanie stworzenia gry i mam parę pytań. Mam nadzieję, że nie będą one za bardzo ogólne. Jaki jest koszt zatrudnienia programisty? Ta gra nie będzie zbyt skomplikowana - kolejne obrazy gry będą zależne od wyboru przez gracza tekstu
Ile mogłaby kosztować grafika 2d lub 3d (zakładając że będzie to tylko 2 godziny z całej gry)?

Przepraszam za amatorskość moich pytań.
Jeżeli ktoś mógłby odpowiedzieć - ile OKOŁO będzie to kosztować (ja nie mam totalnie pojęcia)
Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

• +1
# Październik 21, 2012, 15:52:31
Koszt gry jest zależny od tylu czynników, że od tak to naprawdę ciężko ocenić.

Ale jeśli chciałabyś zatrudnić grafika i programistę to oblicz ile miesięcy mogłaby zająć im praca, później pomyśl ile im trzeba by było miesięcznie płacić i voila.

Ale jak nie miałaś styczności z praktyczną realizacją gry to ciężko nawet powodzenia życzyć.
Spróbuj zrobić coś freeware z pomocą kogoś, kto willinguje za free coś zrobić to będziesz wtedy miała pojęcie jak to wygląda, ile to może kosztować, ile to wymaga pracy, etc.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 21, 2012, 17:43:55
Jej, wyceny są dość trudne jeśli ma się gotowy dopracowany projekt, a Ty nas prosisz o wycenę na podstawie... yy, niczego :D.

Offline Kelesh

• Użytkownik

# Październik 21, 2012, 17:59:40
Koszt zależy też od miasta. W Warszawie programista gier / miesiąc to ok. 3500-6000 brutto (zależnie od tego jak dobrego człowieka potrzebujesz i ile masz cierpliwości na tłumaczenie mu czego potrzebujesz) i podobnie z grafikiem, jednak na ogół do gier indie potrzeba dużo mnie roboczo godzin grafika niż programisty (2-3 razy mniej).

Offline Joker

• Użytkownik

• +1
# Październik 21, 2012, 19:28:44
13 000 000 zł albo 600 zł, ciężko powiedzieć ;/

Offline Limal

• Użytkownik
    • http://wolnik.co.uk

# Październik 21, 2012, 19:52:36
Zespół programista i grafik na 2 miesiące (powinno wystarczyć na grę 2D, gdzie zmieniają się plansze i to spokojnie).

- programista - cały etat 2 miesiące - 2 x ~4000 zł
- grafika - pół etatu 2 miesiące - 2 x ~1500 zł

Co daję ~11 tys. zł x 1,33 (bo poprawki) ~= 15 tys. zł

Offline IIablo

• Użytkownik

# Październik 21, 2012, 21:07:16
Moze zamiast robic cos na czym sie nie znasz, rozpisz projekt na zbadanie ile kosztuje zatrudnienie programisty.
A koszt to pewnie z 10k/mies

Offline ailuj

• Użytkownik

# Październik 21, 2012, 22:57:35
Dzięki bardzo za te odpowiedzi (Limal) , mimo mojego niedoprecyzowania.
IIablo - znam się na teorii, a łączę ją z praktyką jako projekty naukowe.

Offline necron

• Użytkownik

• +3
# Grudzień 13, 2012, 10:54:43
Doświadczenia mogę powiedzieć:

że czas który się zakłada trzeba pomnożyć 2 a czasami nawet 3 razy ;).

Zrobienie 90% gry zajmuje mniej czasu niż ostanie 10% gdzie trzeba dopracowywać większość elementów.

// Bardzo pasujący nick... Uprasza się o nie wskrzeszanie starych tematów, chyba że naprawdę ma się coś ciekawego do powiedzenia. I proszę też resztę użytkowników na nie odpowiadanie na tego posta, ani na inne w temacie. -Xirdus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2012, 18:24:24 wysłana przez Xirdus »