Autor Wątek: Century Sky Fighters - Released  (Przeczytany 1424 razy)

Offline Rezoner

• Użytkownik
    • All the things I do

• +3
# Październik 18, 2012, 17:59:49
SHMUP w przeglądarce

Od strony technicznej javascript + DOM

http://www.kongregate.com/games/refuture/century-sky-fighters

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2012, 18:01:43 wysłana przez Rezoner »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Październik 18, 2012, 18:10:45
Kongregate publikuje teraz gry HTML-owe? Klawo.

Wydajecie sami?

Pogram i opowiem. Grafika mi konwencją wygląda na coś pomiędzy Tyrianem (samoloty, vide Savara) i Raptorem (sceneria), zachęcające! :)

Offline jjoker8

• Użytkownik

• +1
# Październik 18, 2012, 18:37:11
fajna gierka, ale moim zdaniem lepsze by było sterowanie klawiaturą w tego typu grze. No i nie wiem czy wiecie ale strzelanie do spadochroniarzy uznawane jest za zbrodnię wojenną a tu się jeszcze za to bonusy kasuje :).

Offline zxc

• Użytkownik

• +1
# Październik 18, 2012, 18:58:58
Widoczność jest fatalna. Wszystko stapia się z tłem i w rezultacie nie można szybkim spojrzeniem ocenić sytuacji. Nie widzę (bez przyglądania się) gdzie są pociski, gdzie są bonusy, przeciwników czasem też nie widzę, kiedy akurat się skupię na innej części planszy. Gra męczy oczy, nie doszedłem nawet do końca pierwszej misji przez to.

Widzę tu mnóstwo dobrej roboty ale słaba funkcjonalność grafiki to wszystko zaprzepaszcza.

Inna sprawa to długość misji. Nawet jak się przemogłem, to nie doszedłem do końca pierwszej. Tu jest coś nie ta. Dostosujcie długość i trudnośc misji - radość kończenia pierwszych misji powinna być osiągalna dla każdego gracza, inaczej to po prostu nie jest zabawa.

Tak, czy inaczej - gratulacje skończenia gry. Następna będzie lepsza.

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Październik 19, 2012, 10:20:45
Jak sie wylaczy chmury, explozje i cienie to da sie grac :) nie meczy tak oka. Tak czy siak w cholerę trudna :D

Offline Raptor

• Użytkownik

# Październik 19, 2012, 20:04:14
Gra jest bardzo fajna, na widoczność nie narzekam. Nie grywam regularnie w takie gry, ale jakoś sobie radzę bez większych problemów (chociaż kilka podejść do tych samych etapów, zwłaszcza na początku się zdarzało) Do gry trzeba podejść trochę bardziej "taktycznie" - wypróbować różne uzbrojenie, które jest najlepsze/najbardziej nam pasuje.
Jedyne co, to powinieneś zrobić zapis gry przed bossami/wydzielić ich do oddzielnych poziomów, bo naprawdę irytują gdy ubiją, a potem trzeba przechodzić od nowa długi poziom :)

Offline Rezoner

• Użytkownik
    • All the things I do

# Październik 19, 2012, 21:37:05
Ja tu tylko programuję :P Nie mogę się nie zgodzić z powyższymi stwierdzeniami - że tak powiem zgłaszaliśmy je wyższym instacjom wcześniej, ale dopiero kiedy gracze narzekają zdaje się przynosić to efekt :D

Offline zxc

• Użytkownik

# Październik 20, 2012, 13:39:37
Trochę pograłem, idąc za radą Noxy'ego, żeby wyłączyć bajery graficzne. Jest wówczas lepiej, choć wciąż trudno cokolwiek zobaczyć... Klasycznym rozwiązaniem jest zrobienie dużych pocisków, których obszary kolizji są znacznie mniejsze - Wy chyba tego nie stosujecie.

System pieniędzy nawet po poprawkach jest męczący. Jak nie zaliczę misji to nie dostanę nic. W ten sposób system upgradów nie pomaga w regulacji poziomu trudności - normalnie to działa tak, że jak nie przechodzisz misji za pierwszym razem, to wciąż masz pieniądze zarobione na niej i możesz upgradować statek i próbować ponownie. Za każdym kolejny podejściem jest łatwiej dzięki kupionym upgradom, tak że przy odrobinie wytrwałości każdy gracz da radę przejść grę. U Was tego nie ma, a to ważne.

Przeszedłem WWI i zupełnie straciłem ochotę na grę. To naprawdę mogłyby być trzy oddzielne gry. Z perspektywy gracza to wygląda tak, że kończąc WWI masz fajnie dopakowany samolot i nagle musisz zaczynać od nowa. Not cool.

Offline koirat

• Użytkownik

# Październik 20, 2012, 14:08:13
System pieniędzy nawet po poprawkach jest męczący. Jak nie zaliczę misji to nie dostanę nic.
To mi akurat nie przeszkadza, wtedy co grałem problemem było iż sprzedałem sobie przypadkowo upgrade broni za połowę jej aktualnej ceny, czyli jestem w plecy już do końca gry!!!