Autor Wątek: AppEasy - startuje open beta  (Przeczytany 1921 razy)

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Październik 13, 2012, 19:58:54
AppEasy to nowy silnik  2d do tworzenia gier i aplikacji na desktopy i platformy mobilne.
Początkowo tworzony dla marmalade(airplay) sdk, obecnie marmolada jest jedną z docelowych platform.
W tej chwili w AppEasy można kompilować na androida, marmolade, ios, win i maca. Lista platform na których ma działać w przyszłości obejmuje także Windows Phone 8, BlackBerry OS 10 i PlayStation Vita.

Aplikacje składamy używając 'języka znacznikowego' XOML i lua
przykład:
<Icon Name="fireBtn" BackgroundColour="80, 80, 255, 100" Size="-50,-80" HitTest="true"
    OnTapped="ognia" Docking="left" Layer="10"  >
   <Actions Name="ognia">
<Action Method="CallScript" Param1="CreateBullet" />
   </Actions>
</Icon>
stworzy nam guzik który po wciśnięciu odpali skrypt
teoretycznie można w XOML tworzyć całe programy ale osobiście do logiki wolę używać skryptów lua

Silnik mi się podoba, do testów trafiłem z forum marmolady i teraz w wolnych chwilach robię sobie w tym małą gierkę. Filmik na dowód że to działa ;p http://www.youtube.com/watch?v=mb8EkU1Oh5g widać tu trochę fizyki, robotem wywija zintegrowane box2d.
Duży plus to że nie trzeba mieć maka żeby kompilować programy na ios.
Silnik właśnie wkroczył w fazę open beta więc jak ktoś ma ochotę go obczaić to zapraszam na http://appeasymobile.com ceny licencji jeszcze nie są znane ale prawdopodobnie będzie zbliżona do marmoladowej. Dla aktywnych testerów mają być darmowe licencje na rok więc to może być dodatkowa motywacja żeby w tym coś sklecić (poza przyjemością klecenia)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Rabbcio

• Użytkownik

# Październik 14, 2012, 00:02:15
A ja dalej nie wiem co to ta "marmolada".
Ale tworzenie gier w lua i xml to coś ciekawego.

#down
Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 01:20:32 wysłana przez Rabbcio »

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

• +1
# Październik 14, 2012, 00:32:58

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Październik 23, 2012, 13:09:41
W ostatnim updacie 1.4.5 ddodane zostały mikrotransakcje. Z istotnych rzeczy brakuje jeszcze obslugi udp na potrzeby multiplayerowe

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 23, 2012, 13:18:01
Nie ma póki co na co patrzeć, dopóki nie wrzucą informacji o możliwościach i cenach każdego poziomu licencjonowania.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Listopad 16, 2012, 18:43:22
no nie wiem, na pewno ma być wersja za friko tyle że prawdopodobnie będzie strzelać w oczy reklamami
moje dzieło w aktualnym stanie do obczajenia w sklepie :
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.laggyluk.dogfightdog

Offline m4tx

• Użytkownik
    • m4txblog

# Listopad 16, 2012, 19:33:14
W tej chwili w AppEasy można kompilować na androida, marmolade, ios, win i maca. Lista platform na których ma działać w przyszłości obejmuje także Windows Phone 8, BlackBerry OS 10 i PlayStation Vita.
Hmm... A co z Linuksem?

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Listopad 16, 2012, 20:23:46
Nie przypominam sobie zeby linuks byl wymieniany w planach ale to pewnie bedzie zalezalo od potrzeb uzytkownikow. U podstaw silnika lezy bodajze c++ i opengl