Autor Wątek: Mapy Google  (Przeczytany 1605 razy)

Offline Axero

• Użytkownik

# Październik 11, 2012, 16:54:00
Witam,
potrzebowałbym wydrukować sporo map, a jakoś nie uśmiecha mi się ręcznie tego robić, myślałem napisać program/skrypt JS który by pobierał to, dzielił na sekcje a potem drukował.Szperałem trochę jak się do Map Google dobrać, ale nic sensownego nie znalazłem, jest to w ogóle możliwe?
Podobno jest coś takiego jak Google Static Maps API, nie wnikałem w to.
Może jest wgl jakiś program do pobierania tych map? Szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem.
Jak tak prosiłbym o nazwę, no i jak się dostać do tych map... :)

Z góry dzięki.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Redaktor

# Październik 11, 2012, 17:00:24
Pisałem taki ficzer dla mojapolis.pl. Static Maps API potrafi to zrobić, możesz też spróbować przyjrzeć się linkom do konkretnych kafli: https://mts0.google.com/vt/lyrs=m@189000000&hl=pl&src=app&x=0&y=1&z=2&s=G - tutaj możesz sterować wartościami x, y i z oglądanego kafla.

Liosan

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 11, 2012, 17:15:43

Offline Axero

• Użytkownik

# Październik 11, 2012, 18:33:41
Wielkie dzięki, przyda się :)!

Offline Avaj

• Użytkownik

# Październik 24, 2012, 01:35:31
podczepię się pod pytanie, chociaż moje nie dotyczy map google. Ma ktoś pomysł jak skleić 16 map w formacie GeoTIFF (chyba jest kompatybilny ze zwykłym TIFFem), gdy każda mapa ma 1.5GB? IrfanView wysiada przy próbie otwarcia pojedynczego obrazka a co dopiero sklejać w większe :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 24, 2012, 01:49:41
Raczej żadnym programem graficznym tego nie zrobisz, bo one alokują sobie zasoby graficzne a te często mają ograniczenia. Możesz spróbować 64-bitowej wersji montage z imagemagick.