Autor Wątek: legendarna kraina  (Przeczytany 2760 razy)

Offline seba123

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 11:43:13
tą gra będzie się opierać o system gry testowej połączonej z grafiką komputerową
grafika          : 2D
biblioteczka  :allegro.h
sterowanie    : za pomocą myszki
duży nacisk na fabułę
typ gry RPG
typ walki Turowy
widok walki –jeszcze nie ustalony :wasze propozycje mile widziane
gra będzie miała własną stronę i forum
Na początku umieszczę tylko obrazki z gry

Niedługo umieszczę streszczenie fabuły
Ale już teraz informuje ze będę potrzebował  grafików do gry
Nie oczekuje ze jakiś się znajdzie od razu

Chce po porostu stworzyć grę fabularną
Wiem ze to co napisałem to jest bardzo mało więcej już wkrótce  :)

Proszę o skomentowanie tego jakieś sugestie
Propozycje krytyka tez mile widziana  8)

Mogę jeszcze tylko dopisać ze świat będzie ogromne przynajmniej się postaram żeby był
I postaram się żeby tez była duża interakcja z światem gry
Będzie dużo czynniku losowych
Będzie dużo umiejętności takich jak :
Łowienie ryb , gotowanie itp.
Na pewno będzie tez dużo zadań

Na pewno coś z tego co dopisałem może ulecz zmianą

Niedługo dodam szkice potworów wstępne i będę oczekiwał krytyki waszego zdania na ich temat 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2007, 15:58:24 wysłana przez seba123 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

maho

• Gość
# Styczeń 15, 2007, 11:51:06
Zycze sukcesu :)

Offline mosowski

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 17:12:04
Łowienie ryb , gotowanie itp.
Na pewno będzie tez dużo zadań
No i już nasuwa mi się na myśl taki kiczowaty MMORPG Runescape... dużo zadań... cholernie nudnych, dużo umiejętności, przez które gracze godzinami siedzieli i rąbali drzewa, łowili ryby by mieć wyższy skill...

Jakie masz już doświadczenie w tej branży?

Offline michrz

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 17:31:29
Propozycje krytyka tez mile widziana
Moją pierwszą propozycją krytyka jest poprawienie błędów w poście i nienadużywanie literki ą :)
A druga propozycja krytyka to : Zastanów się co potrafisz? Czy twoje umiejętności pozwolą na poprowadzenie takiego projektu w tej chwili?

Jakie projekty masz już na koncie? Na razie widać szczytne założenia i mam nadzieje, że coś z nich wyjdzie :)

powodzenia

Offline Prog

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 18:39:28
Mam duże doświadczenie można powiedzieć mam parę projektów za sobą ale nie opublikowanych bo nie warto ich pokazywać spox postaram się żeby ta gra nie była nudna tak jak runescape

A tu macie mój szkic nie jest super ale zawsze coś to jest potwór: duch  w grę będzie wyglądał trochę inaczej np:  bez tej mgły i z kolorami  ;D

http://www.sebagra.republika.pl/s1.bmp

prosze o komentarze  :)

PS::
Wiem ze większość was pomyślała ze to będzie kolejna nudna gra
Ze będzie dużo umiejętności które są do niczego potrzebne w grę
Każda umiejętność znajdzie swoje zastosowanie w grę
Albo coś ułatwi albo cos umili
Mam zamiar tez zrobić dużo zadań pobocznych które będą dodawać klimatu
Postaram się żeby grafika była tez miła dla oka i wyjątkowa
Nie wiem czy to mi wyjdzie jestem sam jeśli chodzi o grafikę i silnik gry i fabułę itp.
Mam dużo pomysłów które musze poukładać w jedność
Przydała by mi się jakaś pomoc obojętnie jaka np: jak ktoś zwraca mi uwagę ze coś zle robie gdzieś popełniam błąd to już jest dla mnie jakaś pomoc
Wasze zdanie jest bardzo ważne dla mnie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2007, 18:48:37 wysłana przez Prog »

maho

• Gość
# Styczeń 15, 2007, 18:46:42
No ale szkicowac kazdy potrafi, programowac super-mega-extra-wypas-wielkie mmorpgi prawie nikt :) Wiec jesli nie zbierzesz odpowiednich ludzi, to z projektu nic nie wyjdzie. Zreszta, po co ja to mowie, kiedys sam zrozumiesz :)

Offline Prog

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 18:54:07
No ale szkicowac kazdy potrafi, programowac super-mega-extra-wypas-wielkie mmorpgi prawie nikt :) Wiec jesli nie zbierzesz odpowiednich ludzi, to z projektu nic nie wyjdzie. Zreszta, po co ja to mowie, kiedys sam zrozumiesz :)

mahho wiem o tym ale kto by chciał mi pomóc w tym zaoferować pomoc fajnie by było ale to chyba jest niemożliwe

postaram się tą grę zrobić w pojedynkę 

Ale jak ktoś by mi chciał pomóc to z góry pisze ze każdy się przyda nie koniecznie musi posiadać umiejętność programowania ale  musi mieć pojecie o grach rpg 

Każdy się przyda

/////////
Sorki ze napisałem to nie swoim użytkownikiem hehe to się zdarza te wiadomości powinien napisać seba123  ;D

Offline Ufos

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2007, 19:51:39
moglbym sie dolaczyc ale nie jestem pewnien pisz na gg: 7700245

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 21, 2007, 12:46:00
prosze o komentarze
Mój komentarz jest taki, że nie daje się do Sieci screenów w formacie BMP. To nawet nie jest jeden z formatów uznawanych za standardowe do WWW (tymi są JPEG, GIF, PNG), że nie wspomnę o rozmiarze takiego pliku (w twoim wypadku - ponad 1 MB!). Skompresuj sobie ten obrazek do JPG i zobacz jaka będzie różnica w rozmiarze.

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Styczeń 21, 2007, 12:56:49
postaram się tą grę zrobić w pojedynkę
Praktycznie nie istnieją duże i ambitne gry które da się napisać w pojedynkę. Po prostu jest to niemożliwe.

Ale jak ktoś by mi chciał pomóc to z góry pisze ze każdy się przyda nie koniecznie musi posiadać umiejętność programowania ale  musi mieć pojecie o grach rpg 
Każdy się przyda
A tu ci powiem, że popełniasz błąd. Lepiej 2-3 ludzi mających doświadczenie i/lub duże umiejętności niż 10, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z gamedevem.

Offline pawelad

• Użytkownik
    • strona domowa

# Styczeń 22, 2007, 04:11:22
Najlepsze w zaczynanych projektach na ogół są tytuły i ambicje :), mam dziwne poczucie humoru, ale na to nie ma lekarstwa.