Autor Wątek: Tworzenie softu na konsolę Nintendo 3DS  (Przeczytany 2350 razy)

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Wrzesień 17, 2012, 18:45:17
Witam
Jestem od niedawna posiadaczem tej konsolki. Jestem nią zachwycony i chciałbym spróbować sił jako twórca gier. W branży Game Designe'u mam jakieś dośw. zwłaszcza na platformę PC gdzie jestem programistą c++ a także grafikiem 3D.
Moje pytanko brzmi: w jaki sposób powinienem się przygotować pod tworzenie aplikacji [gry] na tę przenośną platformę? Znam zasady projektowania gier więc o to bynajmniej nie pytam. Interesuje mnie tylko ta specyficzna platforma a dokładniej:
- skąd pobrać kod źródłowy umożliwiający mi tworzenie oprogramowania?
- gdzie Nintendo wspiera swoim supportem takie osoby jak ja?
- w jakich miejscach sieci mogę czerpać informacje odnośnie dewelopingu na 3DS?
- lub w ostateczności jakiekolwiek informacje mogące mi pomóc wystartować z takim przedsięwzięciem

Z góry dzięki, i czekam na odp.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kebab_u_Turka

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2012, 19:03:30
Nie jestem do końca pewien, ale z tego co mi wiadomo, oficjalny (podstawowy!) dev kit do 3ds kosztuje $4500. Zawsze jednak, pozostaje Ci przerobić konsolkę i bawić się w homebrew :D

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Wrzesień 17, 2012, 19:41:18
http://3dstribe.com/features/3ds-development-kit-costs-indie-games/ - znalazłem to - miałeś rację, co za Corpo! Teraz wiem, czym pachnie tzw. "zamknięte oprogramowanie".
Swoją drogą co miałeś na myśli przerobić konsolkę? Niestety [niestety hehe] nie jestem crackerem więc nipanimaju..

Offline kubx

• Użytkownik
    • Kanał YT

# Wrzesień 17, 2012, 19:50:29

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Wrzesień 18, 2012, 23:28:42
- gdzie Nintendo wspiera swoim supportem takie osoby jak ja?

Przeczytalem to i troche smutno mi sie zrobilo ze bedziesz musial uslyszec gorzka prawde....

Nintendo "troszeczke" przesypia nowe czasy.

Offline moonshield

• Użytkownik
    • ::devBlog

# Wrzesień 18, 2012, 23:58:16
Podobnie jak Sony - choc tam chbya mozna na nowe psp cos w javce pisac, nie ?

Offline deadeye

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2012, 01:15:28
Podobnie jak Sony - choc tam chbya mozna na nowe psp cos w javce pisac, nie ?
Sony nie przespało - można pisać na Vite w C#, ale za darmo i legalnie (pisać, bo do publikacji trzeba opłacić drobną kwotę). Na PS3 i PSP co prawda wymagali devkitu, ale tylko za 1000$ (tańszego niż devkity do produkcji AAA), w dodatku mieli znacznie mniejsze wymagania do publikacji takich mini-gier niż przy dużych produkacjach z dużych devkitów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 01:17:16 wysłana przez deadeye »

Offline Dante190884

• Użytkownik
    • Lifecode

# Listopad 26, 2012, 20:42:43
Witam
Chciałbym zadać pytanie i jednocześnie odświeżyć mój temat: Czy jest na forum jakiś przedstawiciel firmy z obszaru Małopolski / Śląska, zajmującej się prod. gier na różnego typu platformy w tym na Nintendo 3DS i posiadającej wspomniany devkit? Chciałbym zaproponować możliwość współpracy [nawet na zasadach wolontariatu] w zamian za możliwość zapoznania się z devkitem?