Autor Wątek: [Android] Jak programować w C++ na androidzie?  (Przeczytany 14484 razy)

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Wrzesień 09, 2012, 22:46:16
Witam. Czy znacie możliwość programowania w c++ na androidzie? Generalnie Java mi się znudziła dlatego szukam sposobu na c++.

Próbowałem już przy użyciu c4droid ale on to raczej nadaje się do drobnych programików w dodatku nie tworzy mi binarek w tym folderze /data/blablabla/temp nie wiem z jakiego powodu.. (ale program ładnie się kompiluje i uruchamia ^^)
C/C++ Compiler nie posiada wsparcia dla C++.
DroidEdit potrzebuje neta by korzystać z zewnętrznych komend do kompilacji kodu C++ o ile się nie mylę ale dokładnie nie wiem, jak to działa.

Dodam, że chciałbym uniknąć rootowania.
Znacie jakieś sposoby?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ismu

• Użytkownik

# Wrzesień 09, 2012, 23:56:00
Tego właśnie chyba potrzebujesz: http://developer.android.com/tools/sdk/ndk/index.html

EDIT:
Nie do końca chyba zrozumiałem pytanie ;p Jeśli chodzi o pisanie na komórce kodu w c++ to z tego co się orientuję to na chwile obecną nie ma appki, która by w pełni wspierała c++. Inna sprawa po co się w takie coś bawić. Jeśli naprawdę potrzebujesz pisać w c++, bo chciałbyś w miarę szybko zrobić port jakieś aplikacji no to NDK powinno pomóc. Jeśli chodzi o nudzenie się na lekcjach(skąd ja to znam ;p) to lepiej wziąć kartkę i pisać(sposób dobry dopóki nauczyciel się nie zorientuje i nie zabierze kartki ;p)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 00:02:32 wysłana przez ismu »

Offline _OskaR

• Użytkownik

Offline dynax

• Użytkownik

# Wrzesień 10, 2012, 00:17:03
NDK r8 ma pełny toolchain GCC 4.6. Dostępne są wszystkie ficzery C++11, łącznie z wyjątkami i RTTI. Nie musisz napisać ani jednej linijki w Javie dzięki NativeActivity (acz ja wolę sposób z JNI).

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Wrzesień 10, 2012, 22:58:55
Dzieki za odpowiedzi ;)
Generalnie to c4droid jest ok z tym, ze do wielo plikowych projektow
trzeba tworzyc odpowiedni Makefile..
Stworzylem takowego jednak bez roota to slabo (jakies permission denied),
a w dodatku pisanie tego pliku chwile tez zajmuje..

Sam juz nie wiem.. A ten c4droid ma kompilator gcc (wspiera c++) i NA :)
Ale nie wiem, jak poradzic sb z Makefilem i ominac problemy z dostepem do folderow na andku..

Offline sanyol

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2012, 19:29:03
mi się udało ogarnąć androida i C++ dzięki "vs-android"

vs-android is intended to provide a collection of scripts and utilities to support integrated development of Android NDK C/C++ software under Microsoft Visual Studio.

W części "A guide to installing vs-android" jest krok po kroku napisane co trzeba zrobić, żeby pisać sobie w C++ i to w Visual Studio (2010 only).