Autor Wątek: Polska Grupa Userów Unity3D - wieści ze źródła  (Przeczytany 7188 razy)

Offline panbook

• Użytkownik

• +2
# Sierpień 31, 2012, 11:04:40
Witajcie,

Już kiedyś pisałem na na GL o tym że polska społeczność Unity3D jakoś nie może znaleźć sobie jednego miejsca. Są w sumie 4 kulejące fora + grupy na różnych społecznościówkach. A mogło by być jedno prężnie działające środowisko przynoszące korzyści wszystkim.

Rozmawiałem ostatnio z ludźmi z Unity3D i powstał pomysł aby z ich wsparciem założyć Polską Grupę Użytkowników Unity. Wstępne przymiarki już są.
Rozpoczęło by się to jakim spotkaniem jesienią (wstępnie październik/listopad).
Byłby to startowy event powiązany z prelekcjami lektorów z teamu Unity, jakimiś warsztatami.
Oczywiście jest szansa że poza np. koszulkami może pojawiła by się również na zachętę to zgarnięcia jakaś licencja Pro.

Jest to pomysł na coś więcej niż forum czy tutki. Chodzi też np. o spotkania offline z małych czy większych gronach. Takie na które zaproszę np. jednego z inżynierów mobile z UT i zrobimy intensywny dwudniowy warsztat. Szkolenia są często drogie, a jak będziemy prężnie działać to i wsparcie ze źródła otrzymamy.

Chciałbym wstępnie wybadać:
- jakie jest wasze podejście.
- jakie są oczekiwania i chęć wymiany doświadczeń z innymi czy też chęć łączenia się w mniej lub bardziej zorganizowane zespoły

Chętnie widziałbym tutaj głosy aktualnie prowadzących inne polskie fora z informacją czy są chętni aby się połączyć w coś mocniejszego. Chodzi generalnie o stworzenie czegoś zbliżonego do London Unity Usergroup

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że będzie jakiś odzew z waszej strony.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Sh4d0v

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 04:55:13
Pomysł fajny i dobry :) Co do tych for - to masz rację. Chyba tylko jedno jako tako funkcjonuję.
A takie warsztaty przydadzą się każdemu kto pracuje w Unity 3D i tym początkującym i już wgłębionym w to środowisko jak i język C# czy JS.

Tylko jak widzisz miejsce takich warsztatów. Miasto? Lokal? Hala?
Sprzęt by takie zorganizować? Pokazy projektów i przedstawienie ich działania?
Jakieś wywiady i prezentacje? :)

Offline panbook

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 14:54:54
Inauguracja pewnie w Wawie jako ogólnopolska.
Potem chyba sensownie żeby mniejsze spotkania odbywały się w różnych dużych miastach.

Sprzęt: każdy ze swoim lapkiem (kto nie ma pożyczy sobie od znajomego, ale jednak wielu z nas pracuje na przenośnych)

Reszta mniej więcej tak jak piszesz. prezentacje projektów ale z naciskiem na "Making of".
Wspólne rozwiązywanie jakiś problemów... kto jest w czymś lepszy pokazuje innym i odwrotnie.

Najważniejsze, trzeba pamiętać że takie spotkania to najczęściej również żer dla headhunterów.
Zapraszalibyśmy gości z PL i z poza. To mógłbym jako polski reseller Unity wziąć na siebie.
Ale przede wszystkim chce się sam rozwijać i współpracować, ale robić to na światowym poziomie.

Na razie 240 osób przeczytało wątek, ale żadnej odpowiedzi.
I tu chciałbym jedną rzecz sprostować. Żeby to nie było nic nadmuchanego. Żeby to było nasze i dla nas.
Wg mnie to podstawa tak samo jak za podstawę trzeba przyjąć chęć dzielenia się wiedzą.

Piszcie, piszcie...

Offline Jog

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 16:24:41
W razie czego byśmy się pisali. Też jestem za pierwszym spotkaniem w Warszawie.
W gruncie rzeczy, nie wiem czy fajną inicjatywą "początkującą" nie będzie próba ujednolicenia tych rozrzuconych for i grup w coś większego, ale to już by zależało głównie od dogadania się konkretnych osób zarządzających tymi grupami.

Offline marcinex1232

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 17:16:16
Dopiero zaczynam przygodę z Unity i chętnie pomógł bym w tworzeniu forum, uczestniczyłbym także w różnych "zlotach" , szczerze mówiąc jest to ciekawe i chciałbym nieco pogłębić swoją wiedzę. Można by wspólne projekty organizować przez członków grupy, na pewno byłoby to coś interesującego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 17:22:37 wysłana przez marcinex1232 »

Offline albinoski1989

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 19:09:59
Znajdź kilku ludzi i zróbcie porządną stronę o Unity3D. Potem można by planować dalej. Mogę swoje pięć groszy dorzucić.

Offline flexi

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 19:13:45
@up Swoimi ladnymi "buttonami" ? :D

joke, dont take it serious

Offline marcinex1232

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 21:17:43
ja też chciałbym pomóc w tworzeniu stronki, też chcę mieć jakiś wkład

Offline panbook

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2012, 21:52:01
Fajnie. Coś się zaczyna dziać.

Mam serwer wiec będzie na czym postawić. To oferuje od siebie.
Ale to ma być porządne i poważne. Ma nam pomagać. Forum moderowane.

Piszcie więc w tym wątku lub na PM kto się przyłączy, kto co potrafi, kto co dorzuci od siebie i ew. jakieś przykłady prac.
Zaczniemy pewnie od forum które będzie systematycznie rozbudowywane.
Ale nie rozwijajmy tutaj dyskusji o tym jaki silnik dla forum itp.

Zbierzmy się najpierw.
Czekam na info od chętnych do współpracy, najlepiej z jakimś kontaktem do siebie.

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Wrzesień 01, 2012, 22:22:15
Piszcie więc w tym wątku lub na PM kto się przyłączy, kto co potrafi, kto co dorzuci od siebie i ew. jakieś przykłady prac.
Zaczniemy pewnie od forum które będzie systematycznie rozbudowywane.
Ale nie rozwijajmy tutaj dyskusji o tym jaki silnik dla forum itp.

Pomysł fajny.
Ze swojej strony mogę pomóc z grafiką (2D ale także mogę np. dostarczać proste darmowe modele 3d do prototypów, testów o ile byłaby na stronie jakaś sekcja download), a także służę przykładami gier (mamy trochę "wydanych" gier stworzonych w unity).
Kontakt do mnie: stalek@evilindiegames.com

Offline sbx

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2012, 13:54:50
Jestem właścicielem domeny Unity3D.pl Nasz serwis jest otwarty na ciekawe propozycje dotyczące propagowania Unity w pl.
Chętnie udostępnimy forum lub inne miejsca w domenie pod opisywany tutaj pomysł.

Pozdrawiam.

Offline Sh4d0v

• Użytkownik

• +3
# Wrzesień 02, 2012, 14:49:35
Jestem właścicielem domeny Unity3D.pl Nasz serwis jest otwarty na ciekawe propozycje dotyczące propagowania Unity w pl.
Chętnie udostępnimy forum lub inne miejsca w domenie pod opisywany tutaj pomysł.

Pozdrawiam.

Proponował bym wyczyścić całość i postawić nowe i lepsze. ;)

Offline panbook

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2012, 20:24:23
Wstępnie testowałem przez weekend kilka możliwości i chyba WP z bbPress'em powinno się sprawdzić i na społeczność i na stronie z newsami o polskiej scenie Unity, szkoleniach, nowych tutkach itd.
Również jestem zdania że trzeba zacząć od nowa.
Ale admini z pozostałych for mogliby stać się również moderatorami na tym forum.
Redaktorzy z pozostałych serwisów + nowi mogliby dorzucać newsy i tutaj.
Kto chce mógłby przerzucić kontent.
Kto nie to jak najbardziej w swoich stopkach promować swojego bloga z tutami.
Tylko żeby społeczność zebrała się w jednym miejscu cała a nie było 4 małych społeczności które niewiele wnoszą.

Jakie macie ponadto pomysły lub zastrzeżenia? Czego np. nie powinno tam być wg was?

Offline panbook

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2012, 17:04:23
[nieaktualne]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 13:08:47 wysłana przez panbook »

Offline necron

• Użytkownik

# Wrzesień 04, 2012, 19:07:38
jak dla mnie jest ok ;) a chęcią pomogę w miarę możliwości czasowych, nawet mogę udostępnić swoją domenę i hosting dla tego typu portalu (więcej szczegółów na pw)

mogę w wolnych chwilach zrobić wideo kursy na przykładzie różnych projektów itp.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2012, 19:11:06 wysłana przez necron »