Autor Wątek: Tani blaszak do grania i jako rozszerzenie lapka  (Przeczytany 1891 razy)

Offline Khrone

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 21:30:11
Witam!

Uh, dawno tu nic nie pisałem, a nawet jak pisałem to mało :) No ale przejdźmy do rzeczy...

Mam lapka. Bardzo starego lapka. Jest to Fujitsu Siemens AMILO Pro v2030, tylko że mój ma dysk 40Gb (co przeszkadza dosyć bardzo, więc kupiłem zewnętrzny dysk 500Gb), a pamięć rozszerzyłem do 2Gb (i czasem mi jej brakuje). Nie działa napęd optyczny, 1 port USB, chyba wyjście do zewnętrznego monitora (ale to muszę na innym kablu sprawdzić, nie wiem czy aby kabel nie jest popsuty). No ale działać działa, koduje na nim jakieś Web stuff i specjalnie wydajność mi nie jest potrzebna (ale już YouTube po wprowadzeniu odtwarzacza na HTML5 się tnie gdy próbuje się robić cokolwiek więcej).

Teraz nie mam kasy na nowego lapka (a tylko duży lapek wchodzi w grę), uzbierałem jakieś 1000-1200 zł. I za tą cenę chciałbym w stylu stacjonarki, ale z możliwością podpięcia laptopa "bezpośrednio" tzn. że będę mógł za pomocą jednej myszki i klawiatury (tych od lapka) operować na 2 komputerach jednocześnie. Generalnie stacjonarka też nie jakaś super (bo za 1k super komputera nie kupię) ale żeby płynnie dało się pograć w np. Civ5 (chociażby na średnich detalach) czy obejrzeć film w HD.

Nie mam pojęcia czy coś takiego w ogóle jest możliwe, nie mam pojęcia czy w ogóle za tą kasę da się coś zrobić. Dlatego pytam się was :) Może macie też jakieś inne pomysły by zrobić cokolwiek "na plus" z moim "sprzętem".

Pozdr,
Khrone

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Pawel1503

• Użytkownik
    • DevBlog Pawel1503

# Sierpień 26, 2012, 22:13:22
Niedawno na forum Civki była dyskusja o kupnie za nieco wyższą cenę (1600-1700zł): http://forums.civ.org.pl/viewtopic.php?TopicID=16518

Offline IgI

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 22:24:31
Polecam zerknąć na stronę: http://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe . Mają tam nieraz całkiem sensowne zestawy komputerowe w różnych kategoriach cenowych.

Co do obsługi jedną myszą i klawiatura dwóch komputerów to popatrz na przełączniki kvm.

Offline Joker

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 22:35:03
Może coś na tym ?
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/AMD_Llano_-_test%2C_recenzja_A8-3850_APU_i_przeglad_plyt-3889.html

Całkiem niezła zintegrowana karta graficzna, procek też niczego sobie. Jedyny probilem że mało rozwojowa platforma.

ew. za małe pieniądze:

MSI K8 NEO V2.0
AMD Athlon 64 X2 5200+
Nvidia 9600gt
4Gb ramu
I jakiś zasilacz
Za małe pieniądze masz coś co prawda już nie rozwojowego. No ale pograć się na tym jeszcze da.

Offline Khrone

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 22:42:06
@Igi: Łał, fajne te przełączniki, nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje o_O

@Joker: Hmmh, właśnie chodzi o coś aby się dało rozwijać, np. za jakiś czas włożyć nową kartę graficzną jak portfel pozwoli itd.

Offline Joker

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 22:47:31
No to musowo coś z usb 3.0 i najlepiej ( najtaniej chyba też ) z Phenomem albo i3 ofc. ramy ddr3. Swoją drogą na laptopie używasz Windowsa czy jakieś distro Linuxa ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 22:56:31 wysłana przez Joker »

Offline Khrone

• Użytkownik

# Sierpień 26, 2012, 23:01:51
Swoją drogą na laptopie używasz Windowsa czy jakieś distro Linuxa ?
Windows. Bo dla mojej prastarej i przedziwnej karty graficznej nie udało mi się nigdy zainstalować sterowników. Gdyby nie to, dawno bym się na Linuxa jakiegoś przesiadł.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Sierpień 27, 2012, 02:16:01
Tani blaszak do grania: http://www.ceneo.pl/8653623

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Sierpień 27, 2012, 02:33:16
Raczej tani plastik z rootkitem w zestawie ;)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Sierpień 27, 2012, 03:23:07
Może i tani plastik, ale są pewne gry, w które warto zagrać, wydane tylko na PS3 ;)

np. inFAMOUS (dwie części) i seria God of War

Offline dynax

• Użytkownik

# Sierpień 27, 2012, 14:44:55
Zapomniałeś o najważniejszym - Heavy Rain.

Offline Joker

• Użytkownik

# Sierpień 27, 2012, 18:30:22
To już lepiej Xbox 360, seria Gears of war, Forza motorsport, Halo ;D. Ale co z tego jak już głośno o nowej generacji konsol.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

• +2
# Sierpień 27, 2012, 18:44:51
PlayStation jest dla ludzi, którzy lubią gry, ale nie lubią Microsoftu ;)