Autor Wątek: Release wysypuje się z powodu braku .liba z Allegro  (Przeczytany 2370 razy)

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 18:49:13
Cześć,
napisałem grę i chciałem opublikować działający samodzielnie .exe. Niestety aplikacja po uruchomieniu wita błędem:

Gdzie mam zamieścić ten .dll? W Project properties ustawiłem potrzebne ścieżki itp.

Dodam jeszcze, że w obydwu trybach w Visualu wszystko działa prawidłowo.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 18:55:06
Nie znam się na allegro, ale zapewne jak umieścisz tam gdzie plik *.exe powinno zadziałać.

Offline flexi

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 19:11:12
Folder z exe lub jesli sie myle moze byc takze system32

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 19:16:31
Skopiowałem .dll do folderu z exe, daje radę.

Jest jeszcze jeden problem - aplikacja tworzy okienko, ale oprócz niego otwiera się także konsola. Jak ją usunąć?

Konsola jest chyba otwierana jako pierwsza, bo wgrałem do aplikacji ikonę, która pojawia się na pasku zadań, a w okienkach tylko na konsoli.

Edit: Znalazłem. Dla potomnych: W Properties/Linker/System SubSystem na Windows.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 19:37:41 wysłana przez Kikert »

Offline flexi

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 20:25:34
Edit: Znalazłem. Dla potomnych: W Properties/Linker/System SubSystem na Windows.
+ lub utworzyc projekt win32 :)

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 20:47:04
Ważne, że działa ;)

Udało mi się to skończyć, zapraszam do pobrania: http://warsztat.gd/projects/allegro_tetris

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 21:54:25
Wiem, że pewnie wszyscy oglądają mecz, ale jednak pojawił się drobny problem. Aplikacja działa prawidłowo na Win7, sprawdziłem na wielu systemach, ale na Vista się wysypuje (sprawdzałem tylko na jednym komputerze), nie wiem jak XP. Pojawia się następujący komunikat:

Wygląda na to, że brakuje jakieś biblioteki z Visuala, ale na Win7 pewnie też jej nie ma, a całość chodzi. Ktoś wie, jak załączyć tego liba?

W Visualu/na Win7 działa. Korzystam z Allegro5.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 08, 2012, 22:01:58

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 22:08:06
Trochę niefajnie :/

Czy ta biblioteka instaluje się na systemach Windows w ramach domyślnych aktualizacji? Czy jest duża szansa, że ktoś tego nie ma?

Offline karol57

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 22:19:44
Z reguły aplikacje dołączają to do instalatora. Jednak dla amatorskich projektów lepiej jest ustawić we właściwościach projektu -> C\C++ -> Code generation -> Runtime library na Multi-threaded (/MT) dla release i Multi-threaded Debug (/MTd) dla Debug (ale dla debug bez sensu, bo i tak tylko u siebie bedziesz uruchamiał).

//EDIT: Nie. Nie dochodzi to z aktualizacją. Trzeba doinstalować (świadomie lub nie).

//EDIT2:
Mam dziwne uczucie, że czasem po 'wyczyszczeniu' lini niektóre klocki zmieniają dziwnie pozycję. Ale co najważniejsze gierka działa i nie crashuje się. Wygląda ładnie, minimalistycznie. Osobiście mi się podoba.

//EDIT3:
Dobrze by było, jakby podczas trzymania strzałki w dół klocek dostawał przyspieszenia, a nie, że trzeba ją ciągle klikać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 22:33:34 wysłana przez karol57 »

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 22:34:38
Cieszę się, że gra się podoba ;) Znalazłem drobnego buga, dla klocków O i I harddrop nie działa prawidłowo, jeżeli są w pustych kolumnach.

Mam jeszcze pytanie co do tych ustawień. Jaka jest różnica? Czy Visual wtedy dołącza do .exe potrzebne biblioteki?

Offline karol57

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2012, 22:38:57
Tak. Zamiast odsyłać program do DLLi wbudowuje mu cześć potrzebnych funkcji.

Co do tego dziwnego układu klocków przy znikaniu linii to dzieje się to wtedy gdy jednym klockiem załatwię np. 3-4 linie. Sam już nie wiem. Jutro sprawdzę i spróbuję nagrać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 22:44:07 wysłana przez karol57 »

Offline Kikert

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2012, 13:29:44
Rzeczywiście nie wszystko chodziło jak należy, ale już to poprawiłem. teraz powinno być ok.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Offline karol57

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2012, 15:47:49
Z tego co pisali po wypuszczeniu projektu. To jeszcze allegro w DLLi wymaga redista VS, ale jak mu to zmienić to nie wiem, bo się tym nie bawię.