Autor Wątek: Tworzenie gry komputerowej - tylko powazne oferty.  (Przeczytany 14106 razy)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

• +2
# Sierpień 05, 2012, 19:58:45
Wielkim fanem nowego gg tez nie jestem, ale w dalszym ciagu to i tak duzo szybsza forma komunikacji nizeli pisanie maili.
Konto GMail służy jednocześnie jako:
- login do komunikatora - GTalk jest znacznie lepszy do współpracy, choćby przez lepszą obsługę transferu plików i zapisywania historii rozmów na koncie
- login do Google+, a tam diablo wygodne i użyteczne rozmowe po Hangoucie: video rozmowy, notatnik, czat, edycja dokumentów w jednym oknie
- sama pracę z GMailem można tak skonfigurować, żeby zastąpiło robocze forum grupy.

GG raczej utrudnia komunikację niż ją ułatwia. Sam uważam to oznakę amatorszczyzny i lenistwa. I omijam projekty organizowane przez GG z dala. Bo sięgnięcie po znacznie lepsze rozwiązania nic nie kosztuje ;)

Nie mi to oceniać, natomiast głupim jest czepianie się o takie rzeczy. Uważasz, że skoro autor wątku skończył szkołę związaną z projektowaniem gier to musi od razu pisać wszystko "profesjonalnie"? Że np. elektryk nie może na miernik powiedzieć ustrojstwo? Przedstawił przykładowy scenariusz zetknięcia się gracza z grą, zawarł w nim wiele szczegółów. Nie chciało się czytać - było nie czytać.
Podstawową cechą dobrego dokumentu - prezentacji produktu czy czegokolwiek innego - jest przejrzystość, używanie jasnych i konkretnych sformułowań. Koloryzowanie tekstu zwyczajnie utrudnia odbiór dokumentu.

Darthomi miał rację czepiając się treści opisu gry, bo nie zawiera on wielu konkretów. Wiem, że gracz przyłącza się do sesji gry, ale nie wiem jak wygląda rozgrywka. Rzut izometryczny i bohater walczący przeciw wielkiemu złu! Tyle wiem z tekstu, który zajmuje mi prawie całą wysokość ekranu.

Jeżeli dla Ciebie napisanie czegoś po polsku jest komplikacją życia, a samo korzystanie z języka polskiego to objaw hipsterstwa to... aż brak mi słów (btw. Polska krajem, w którym hipsterzy są mainstreamowi!).
Równie dobrze można stwierdzić, że cała literatura i terminologia programowania jest po angielsku, a jednak są ludzie, którzy piszą o tym po polsku.
Kłócenie się o czystość języka polskiego w gamedevie jest bez sensu. Na co dzień używamy masy angielskich wstawek i usilne próby używania polskiego przysparzają znacznie więcej problemów komunikacyjnych niż rzucanie zdaniem angielskim. Jeśli komuś przeszkadza angielski, niech lepiej zmieni branżę ;) Bo w tej angielski jest niezbędny i używany nagminnie. Nie ma sensu wytaczać krucjat z tego powodu ;)
Tym bardziej, że angielski opis Darthomiego znacznie lepiej opisał grę niż całą strona lania wody po polsku ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Cerberus

• Użytkownik
    • Moja strona

• +2
# Sierpień 05, 2012, 20:54:04
Darthomi miał rację czepiając się treści opisu gry, bo nie zawiera on wielu konkretów. Wiem, że gracz przyłącza się do sesji gry, ale nie wiem jak wygląda rozgrywka. Rzut izometryczny i bohater walczący przeciw wielkiemu złu! Tyle wiem z tekstu, który zajmuje mi prawie całą wysokość ekranu.
(...)
Tym bardziej, że angielski opis Darthomiego znacznie lepiej opisał grę niż całą strona lania wody po polsku ;)

Świetnie, tyle że to był tekst opisujący zasadę działania aplikacji klienckiej, a nie gameplay. Nie wszystkie funkcjonalności związane z grą muszę skupiać się na rozgrywce. Opis mechaniki jest wrzucony gdzieś indziej, było pisane, jak go znaleźć.

Offline Fanny.Shaver

• Użytkownik

• +4
# Sierpień 05, 2012, 22:26:12
Widze, ze ludzie wykazuja niewiaryodnie spore zainteresowanie tym, jak opisuje jedna czy druga sprawe. Przeciez ja was nie pytam o zdanie jak to napisalem, jesli sie nie podoba to przeciez nie musicie sie tutaj wypowiadac. Forum jest otwarte na wszystkich, ale marnujecie swoj czas myslac, ze mnie to choc troche obchodzi. Mam 5 dosc powaznych ofert, odrzucilem jakies 15. Sa to firmy, ktore juz co-nieco poskladaly, i ku waszemu zdziwieniu, oni mieli akurat w dupie jaki mam nick na forum, a moj WALLofTEXT wcale im nie przeszkadzal - ba! nawet okazal sie bardziej klarowny niz masa punktow, myslnikow i akapitow. Nie przeszkadza im rowniez, ze nie wklejam tutaj GDD, bo tez i cholera wie po co na tym etapie. Bylo tez bez znaczenia jakiego uzywam komunikatora, czy jest to GG, SS, Gmail czy inne pseudoprofesjonalne narzedzie. Nie przyszlo wam na mysl, ze uzgadniamy podstawy, ale do tego wszystkiego napewno dojdzie prezentacja przed calym zespolem aby nie bylo zadnych niescislosci? Wtedy tez bedzie za malo profesjonalnie? Hej, bo przeciez powinienem to zrobic przez internet, przez Google+ Hangout, bo przeciez tylko jacys jaskiniowcy robia prezentacje na zywo prawda?

Pamietajcie, ze to jest dzial ogloszenia, prosilem o zadawanie ewentualnych pytan odnosnie projektu, a nie o dyskusje na temat kominukatorow, skrzynek poczty elektronicznej, o tym jak pozywaja do sadow z blizej nie znanych mi powodow, albo o tym jaki to beznadziejny post napisalem. Jesli nie macie zamiaru brac udzialu w dyskusji na temat projektu, prosze was, abyscie nie zasmiecali tematu i pozwolili zadawac pytania innym bez waszego wlasnego Wall of Text. Dzieki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 22:37:28 wysłana przez Fanny.Shaver »

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

• +1
# Sierpień 05, 2012, 22:43:37
Przeciez ja was nie pytam o zdanie jak to napisalem, jesli sie nie podoba to przeciez nie musicie sie tutaj wypowiadac.
Przepraszam najmocniej. Nie będę już przeszkadzał w Pańskich interesach ;)
Przecież ludzie się zgłaszają się - wszelkie uwagi dodatkowe to durnoty. Przeszkadzają robić poważny biznes.

Już bez sarkazmu. Powodzenia :) Jeśli będziesz miał chwilę i ochotę, daj znać za jakiś czas, jak ci z tym poszło :)

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Sierpień 05, 2012, 23:43:41
Nie wiem jakim zapleczem finansowym dysponujesz, ale projekt wydaje mi się spory, osobiście bym sie wziął za coś mniejszego na początek. Ale sam pewnie dobrze przeliczyłeś, więc oby wyszło. No i fajnie jakbyś wrzucał co jakiś czas info jak idzie- jako jeden z nielicznych projektów tutaj ten jest nastawiony komercyjnie :).

Offline fn2000

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 09, 2012, 00:16:36
Dobrze pisze, bo dyskusja odpłynęła w kierunku jakichś bzdur, a to jest typowe na tym forum, że różnej maści lemmingi śmiecą w wątkach czepiając się przecinków.

Offline Fanny.Shaver

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2012, 01:03:09
W dalszym ciagu czekam na wiecej ofert.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 09:46:54
Z ciekawości,

Jak idzie?

Offline koirat

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 14:50:37
Pamietajcie, ze to jest dzial ogloszenia, prosilem o zadawanie ewentualnych pytan odnosnie projektu,

Wszyscy widzę są wstydliwi więc może ja zapytam, jeśli nie jest to tajemnicą - jaki chcesz przeznaczyć budżet na ten projekt. Rozwiążmy wszelkie spekulacje :)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Sierpień 16, 2012, 14:56:35
To ja jeszcze zapytam, bo autor tematu pewnie zna angielski bardziej namacalnie. Jak rozumiesz Fanny? Bo google nie daje jednoznacznych odpowiedzi:

http://translate.google.com/#en/pl/fanny

Wnioskując ze wszystkich tłumaczeń uważam, że fanny to "otwór" :)

Offline koirat

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 15:07:59
@Jason z tego co pamiętam ten wątek był już poruszany :)

Offline Fanny.Shaver

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 20:58:57
Wszyscy widzę są wstydliwi więc może ja zapytam, jeśli nie jest to tajemnicą - jaki chcesz przeznaczyć budżet na ten projekt. Rozwiążmy wszelkie spekulacje :)

250 tysiecy funtow to byl ostateczny budzet, okazuje sie, ze nawet polowa nie jest potrzebna.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Sierpień 16, 2012, 21:00:12
W Polsce łatwo o tanią siłę roboczą :P

Pamiętaj tylko, że projekty informatyczne rzadko kiedy są wykonane w ustalonym terminie oraz jakieś 30% z nich kończy się sukcesem :)

Biorąc pod uwagę powyższe stwierdzenia, życzę powodzenia ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 21:02:38 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 21:24:44
A jak zamierzasz wydać grę?

Offline koirat

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2012, 21:30:59
250 tysiecy funtow to byl ostateczny budzet, okazuje sie, ze nawet polowa nie jest potrzebna.

250k funtów to już rzeczywiście można się porwać na grę.
Czyli już zespół został wybrany tak ?
W takim razie pozostaje trzymać kciuki.