Autor Wątek: Tablet z Androidem a back-button  (Przeczytany 2186 razy)

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 30, 2012, 00:48:20
Hej,

niedawno kupiłem żonie tablet (Prestigio pmp3384b), co było moją pierwszą stycznością z Androidem. No i mamy problem - mianowicie przycisk "back" jest software'owy, a nie hardware'owy. Wersja androida to 2.3.1. Z tego co słyszałem, kiedyś był hardware'owe a teraz producenci zaczynają robić takie przyciski wewnątrz OSa.

No i super, mam na górze tabletu czarny pasek, a na nim home, głośność, opcje, no i ten nieszczęsny 'back'. Tylko że przy uruchamianiu niektórych instalowanych aplikacji ten pasek... znika. Nie ma go w grach ani w odtwarzaczach filmów, jest w odtwarzaczach muzyki albo pre-instalowanych aplikacjach. Natomiast wspomniane gry czy odtwarzacze filmów zdają sie spodziewać tego przycisku - nie da się wyjść z filmu, nie da się przejść do poprzedniego ekranu, nie da się wyłączyć gry. Ba, nawet w google app store, jeśli kliknę na screen aplikacji, to nie mam innej opcji jak reset tabletu!

Pytanie brzmi - czy to jest normalne? I czyja to wina - kupiłem ruski tablet czy ściągnąłem stare aplikacje? Jak to teraz powinno wyglądać - aplikacja ma dostarczyć sama tę funkcjonalność, czy też OS powinien?

Tablet niezrootowany i wolałbym żeby tak zostało. Próbowałem użyć Button Saviour, bez skutku, w ogóle żaden przycisk nie działa (mimo że developer twierdzi że 'home' powinien nawet na niezrootowanym).

Liosan

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2012, 01:15:22
Z tego co wiem tablety z Androidem 4 nie wymagają żadnego przycisku na swojej powierzchni, wszystko jest in app. Więc może jednak spróbujesz wgrać niestandardowego Rom'a ? ( ile w tym prawdy nie wiem )

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Lipiec 30, 2012, 02:10:40
Androidowa aplikacja może sobie zażyczyć fullscreena, wtedy znika cały chrome systemu. Jeżeli device ma wirtualne klawisze to powinien mimo tego je jakoś wyświetlać na żądanie usera. Podobnie jest zrobiony Kindle Fire, tyle że w jego przypadku to działa.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Lipiec 30, 2012, 08:27:51
No coz... cala magia Androida.

I tak, kupiles chyba jakis ruski tablet ;) Na twoim miejscu chyba bym go sprzedal i rozejrzal sie na czyms co ma Androida 4.x, bardziej przyszlosciowy.

Offline deadeye

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2012, 11:33:35
Tak, twoja wina że kupiłeś ruski tablet ;)
Normalnie jest:
linia 2.x - przyciski powinny być sprzętowe
linia 3.x - przyciski powinny być ekranowe
linia 4.x - obsługiwane zarówno ekranowe, jak i sprzętowe

Natomiast producent twojego tabletu wział sprzęt przygotowany pod 3.x i wrzucił do niego 2.3... genialne :]
Na twoim miejscu po prostu poszukałbym systemu z 3.x albo 4.x na twój tablet, wtedy przyciski ekranowe będą zawsze. Albo po prostu wykłocić się o zwrot tabletu na podstawie niezgodności towaru z umową, i kupić pięknego porządnego Nexusa 7.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 11:37:16 wysłana przez deadeye »

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 30, 2012, 11:38:35
Aktualnie spróbuję zainstalować nowszy firmware (okazuje się, że na stronie producenta nie ma wszystkich oficjalnych firmware'ów...), a jak nie to chyba idziemy w rękojmię...

Liosan

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Lipiec 30, 2012, 23:01:13
Wersja androida to 2.3.1.
I to jest problem. Software'owe przyciski są natywne od Honeycomba wzwyż, i tam nie ma żadnego problemu (w przypadku fullscreenowych aplikacji i filmów wygaszają się do ledwo widocznych kropek, ale wciąż można je wcisnąć). Poniżej tego wymaga to zapewne jakichś customowych wynalazków które, jak widać, działają jak działają :)

Ogólnie Android <3.0 na tablecie poroniony pomysł. Jak to już ci sugerowano, pozbądź się tego "cudeńka" i kup sobie Nexusa :)