Autor Wątek: android superuser  (Przeczytany 2167 razy)

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Lipiec 29, 2012, 22:50:05
witam. czy wie ktos z was jak zainstalowac superuser na androidzie na samsungu galaxy (pocket) bez lamania jakichkolwiek licencji i oprogramowania - jednym slowem - legalnie?
chce zrobic to dlatego, ze zainstalowalem 2 gry z samsung apps, ktore nie chca sie usunac, gdyz wymagaja roota :/
za wszelkie pomocne odpowiedzi z gory bardzo dziekuje :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 29, 2012, 23:17:44
bez roota nie da się powywalać pre-installed gówna z samsungów :(
ja się póki co nie zdecydowałem

Offline Xender

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2012, 00:08:49
Jak to przeczytałem to mi się smutno zrobiło - user pyta, czy może legalnie zmodyfikować soft na własnym urządzeniu... Gdzie jesteś Stallmanie, gdy cię potrzebujemy?

Nasz system prawny nie jest aż tak po***any, żeby większość zapisów w EULAch wiążących usera sprzętu do korzystania z danego softu była prawomocna - to tak ogólnie.

Natomiast sam Android jest Open Source, część googlowych dodatków jest już zamknięta, ale licencja nie zabrania rootowania.

Na SGS2 da się wgrać dowolny ROM przez Odin (narzędzie od Samsunga) - tutaj powinno być podobnie. Jak nie, to exploituj, nic ci nie zabrania. Jeśli zależy ci na zrootowaniu istniejącego systemu, to nie pomogę, ale powinno być wykonalne.

Natomiast całkowicie inną sprawą jest gwarancja - to już zależy całkowicie od woli gwaranta. Chociaż jest i ustawowe prawo o niezgodności towaru z umową...

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Lipiec 30, 2012, 00:24:56
czyli jedynym bezstratnym sposobem jest proszenie producenta o mozliwosc usuniecia tych niechcianych aplikacji? jakby nie patrzec, to samsung apps zlamal prawo, gdyz udostepnil te gry jako darmowe, jak sie okazalo dema z ktore trzeba zaplacic, o czym nie bylo wspomniane, to raz, a dwa ze nie maja prawa zabronic mi opcji odinstalowania tych aplilacji. czyli mam prawo walczyc o swoje, zgadza sie?

Offline Cocomide

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2012, 22:28:35
Root niekoniecznie musi oznaczać utratę gwarancji. W sieci można wyszukać mnóstwo przypadków gdzie gwarant nie zwrócił uwagi na root pod warunkiem, że miał w ręce telefon z oryginalnym softem. Root zostaje niby na zawsze ale  nic się nie stanie jak zainstalujesz oryginalny system przed wysyłką. Gorzej jak zrypie Ci się hardware a soft zostanie... Ryzyko jest, ale Android bez custom ROMa jest jak Windows 7 wersja Starter...