Autor Wątek: [Android] Umieszczanie kontrolek  (Przeczytany 1270 razy)

Offline TDM

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2012, 23:37:04
Witam!

Nie za bardzo wiem jak umieścić przycisk w konkretnym miejscu, zakładając że mam kontrolkę ListView, każdy element ListView'a składa się na 3 TextView'ów które są pod sobą i przycisku który ma być po lewej stronie od nich czyli maksymalnie wysunięty w prawą stronę. Wydaje się być proste bo wystarczy dać jeden LinearLayout android:orientation="horizontal" a w nim drugi LinearLayout android:orientation="vertical" a w nim przyciski i teraz w pierwszym przycisk. To działa ale jak umieścić go w prawej stronie ? android:gravity="right" nie działa...A nie ma chyba sensu ustawiać minimalną szerokość TextView'ów żeby przesunąć przycisk maksymalnie w prawo
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 21:14:38 wysłana przez TDM »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xender

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2012, 00:18:09
Na miłość boską, pisz explicite na początku posta o jaką platformę chodzi, a nie że dopiero jak się człowiek wczyta wychodzi...

Offline deadeye

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2012, 01:10:26
Ustaw weight tego zagnieżdzonego ListView na 1, a w pozostalych elementach weight zostaw puste.

Offline TDM

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2012, 21:14:22
Przepraszam pisałem wątek na szybko, chodzi o Androida.
Narazie zrobiłem to tak:
<LinearLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
    android:layout_width="wrap_content"
    android:layout_height="wrap_content"
    android:orientation="horizontal"

<LinearLayout
        android:layout_width="wrap_content"
        android:layout_height="fill_parent"
        android:orientation="vertical" >

//.. dodaje TextView'y

</LinearLayout>

<LinearLayout
        android:layout_width="fill_parent"
        android:layout_height="wrap_content"
        android:gravity="right"
        android:orientation="horizontal"
        android:paddingRight="12px" >

// Dodaje to co ma być po prawej stronie
    </LinearLayout>

</LinearLayout>

Minus jest tego taki że jak bym chciał dodać ProgressBara tam gdzie dodaję TextView'y to miał by on rozmiar tekstu jaki jest w TextView'ach a chciał bym żeby był szeroki aż do przycisków, więc pozostaje zmienić android:layout_width na fill_parent ale to psuje cały efekt ponieważ przesuwa kontrolki w prawo że wychodzą poza ekran a ProgressBar jest na całą szerokość ekranu. Nie mam pojęcia jak to zrobić, jeżeli ustawię minimalny rozmiar android:minWidth="200px" to tak naprawdę to nic nie rozwiąże ponieważ jeśli obrócę ekran to zmieni się maksymalna szerokość i tak ProgressBar będzie za krótki ( pomiędzy nim a kontrolkami będzie przerwa ). Jak ustawić szerokość ProgressBara tak aby był od początku swojej pozycji aż do kontrolek które są po prawej stronie ?

Offline deadeye

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2012, 11:48:01
już ci napisałem w poprzednim poście - weight = 1.
To sprawia, że kontrolka wypełnia całą przestrzeń która zostaje wolna.