Autor Wątek: Poszukujemy grafików 3D lub 2D  (Przeczytany 3009 razy)

Offline vReznov

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2012, 22:54:45
Witam. Jestem grafikiem pracującym nad grą "Galactic Division". Oprócz mnie w teamie jest jeszcze 3 innych :) Niestety wszyscy znają się głównie na 2D. Potrzebujemy kogoś kto czuje się pewnie w 3D. Aby zlikwidować niejasności podam główne informacje o grze.

1. Zespół aktualnie liczy 26 osób(z czego 4 grafików 2D)
2. Gra będzie FPS'em online.
3. Akcja gry rozgrywa się w 2166 roku. I tu zacytuję:
Gra będzie grą RPG z elementami strategii. Gracz zaczyna swoją przygodę na bazie kosmicznej, która jest ulokowana na orbicie około ziemskiej, i przez okres około 30h gry jego zadaniem będzie zdobycie pierwszego, najprostszego statku aby móc rozpocząć podróżowanie do sąsiednich planet.
4. Gameplay wygląda następująco:
Grę można podzielić na kilka etapów (czasy podane orientacyjnie, jak wyjdzie tak wyjdzie):
1. Gra na bazie kosmicznej (~30h)
2. Gra na pojedynczym statku (~30h)
3. Zdobycie floty statków i gra nimi (~30h)
4. Zdobywanie pojedynczych planet (~30h)
5. Zdobywanie układów (~30h)
6. Zdobywanie galaktyk (reszta)
Z czego każde 30 godzin jest oczywiście wypełnianiem misji :)
5. Zadania grafików to np. tworzenie modeli postaci, statków i elementów gry oraz tekstur i GUI.
6. Gra nie jest grą komercyjną. Nie będziemy na niej zarabiać, a przynajmniej tego nie planujemy.
7. Uczestniczenie w projekcie owocuje podszlifowaniem umiejętności jak i umieszczeniem w liście autorów gry która może kiedyś podbije internet ... :D
8. Jeżeli jesteś grafikiem i znasz się na C++ możesz także pracować nad silnikiem gry :)
9. Projektem dowodzą osoby dorosłe i odpowiedzialne.
10. Atmosfera jest miła :)

O resztę proszę pytać!! Bardzo przepraszam jeśli o czymś zapomniałem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline darthtomi

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2012, 23:51:52
"Gra będzie grą RPG" czyli "Gra będzie grą grą polegającą na odgrywaniu postaci":D

Samo określenie "gra RPG" nie jest złe, ale jeśli zaraz obok stoi taki byk jak "samochód jest samochodem czerwonym" to już nie ma przebacz. Mam nadzieje, że to nie jest cytat z waszej oficjalnej dokumentacji.

"Projektem dowodzą osoby dorosłe i odpowiedzialne."
I wszystko jasne:D Pewnie połowa z tych 26 osób to licealiści.

A sam projekt wygląda na mega-ambitny. Pokażcie jakieś screen czy cóś.

Offline koirat

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2012, 11:00:56
26 osób to naprawdę dużo. Mam nadzieję że większość nie zajmuje pozycji Game Designera. Możesz coś powiedzieć więcej o waszej grupie ?

Offline vReznov

• Użytkownik

# Lipiec 26, 2012, 23:56:36
darthtomi, narazie gra jest w fazie wczesnego rozwoju. Screeny niedużo mówią(w sobotę wrzucę, aktualnie nie mam jak). Jeśli chcesz to możesz zobaczyć koncepcję menu :)
http://gg.pl/dysk/onh5VtaZzzqyo3h5VtaZOng/gd2.jpg
Oczywiście wiele jego elementów ulegnie zmianie ;)
A co do składu to masz rację :D Ale panuje w nim miła atmosfera :)

koirat, może Cię to zdziwi(mnie też to na początku zdziwiło) ale skład drużyny wygląda tak:
1. Zarząd - 3 osoby(z czego jedna orgarnizuje, druga jest jednym z autorów, a trzecia pracuje nad www)
2. Engine Development - 2 osoby
3. Web Development - 7 osób(w skład wchodzą moderatorzy i admini forum)
4. Story Development - 8 osób
5. Core Development - 1 osoba
6. Android Development - 1 osoba
7. Graphical Development - 4 osoby

Tak więc można powiedzieć że mamy 4 Game Dev'ów

Pozdrawiam

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

• +3
# Lipiec 27, 2012, 00:30:15
Jeśli chcesz to możesz zobaczyć koncepcję menu :)
http://gg.pl/dysk/onh5VtaZzzqyo3h5VtaZOng/gd2.jpg
Nie ma to jak zaczynać od menu :D

Offline Raptor

• Użytkownik

• +3
# Lipiec 27, 2012, 00:48:28
Nie ma to jak liczyć do "studia grupy pracującej nad grą" każdego zarejestrowanego użytkownika na własnym forum :P (kilku oddzielnych adminów na forum, z którego korzysta 26 osób łącznie z nimi?). Może jeszcze dostawcę pizzy policzycie, w końcu to bardzo ważna funkcja? ;p
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2012, 00:51:07 wysłana przez Krzysztof5 »

Offline koirat

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 27, 2012, 00:49:42
Nie ma to jak zaczynać od menu :D
Najwyraźniej chcą zrobić tą grę od początku do końca :)

Offline darthtomi

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 27, 2012, 00:56:23
Macie koncept menu, a nie macie konceptu ekranu z jakimś gameplayem? Jak na grę akcji online to 8 kolesi od fabuły na 26 ogółem to trochę przegięcie. Game designerów też za dużo, bo jeśli oni nie trzaskają jakiś leveli jeszcze dodatkowo to czym się niby zajmują?

Jak się cokolwiek piszę na Warsztacie to trzeba to bardzo mocno przemyśleć - społeczność jest bardzo "szczera" i każdą słabość wytknie. To jest plus akurat. Ogólnie projekt brzmi dość podejrzanie - pokażcie coś konkretnego to wam pomorzemy:D

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

• +1
# Lipiec 27, 2012, 01:50:24
Podpowiem, że przyjmowanie każdego kto się zgłosi do ekipy to nie jest najlepsza taktyka.

Offline vReznov

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2012, 22:38:32
Mylicie się co do przyjmowania każdego kto się zgłosi lub zarejestruje na forum. Tak owe powstaje i nie ma na nim jeszcze tematów :D
Menu to wcale nie pierwsza rzecz jaką zrobiliśmy. Jest już silnik gry, AI, bronie, fizyka...

26 Osób w grupie to nie przegięcie. Naszym celem NIE JEST tworzenie gry, która ma podbić internet i przynieść nami miliony $$$, lecz pomóc w nauce ulubionego języka(C++ :D) i podszkolić nasze umiejętności w danej dziedzinie. Nie wiem dlaczego mamy 8 gości od fabuły.. Może chcą się podszkolić j. polskiego(kto wie?) pisząc scenariusze :D Ale to nie ja tym zarządzam :)

Co do Game Designer'ów to jak mówiłem, oprócz pomocy chcą też się podszkolić. Jest to projekt edukacyjny, nie komercyjny.

Aby ktoś przyłączył się do grupy, musi pokazać co potrafi i że można mu zaufać. Nie bierzemy pierwszych lepszych :)

Antek, dlatego jej nie przyjmujemy ;)

Pozdrawiam.

P.S. Postaram się dzisiaj(jak nie to jutro) wrzucić screenshoty :)

Offline vReznov

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2012, 00:46:52

Upragnione screeny :)

Nie krytykujcie jeszcze. Wszystko się rozwija ;)

Offline flexi

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2012, 01:17:46
Silnik autorski czy Irrlicht :)?

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

• +2
# Lipiec 29, 2012, 03:06:45
2. Gra będzie FPS'em online.
Gra będzie grą RPG z elementami strategii.
Tylko ja to zauważyłem? :D
Wynik posiadania 8 story designerów?

Grę można podzielić na kilka etapów (czasy podane orientacyjnie, jak wyjdzie tak wyjdzie):
1. Gra na bazie kosmicznej (~30h)
2. Gra na pojedynczym statku (~30h)
3. Zdobycie floty statków i gra nimi (~30h)
4. Zdobywanie pojedynczych planet (~30h)
5. Zdobywanie układów (~30h)
6. Zdobywanie galaktyk (reszta)
a to?

przez okres około 30h gry jego zadaniem będzie zdobycie pierwszego, najprostszego statku aby móc rozpocząć podróżowanie do sąsiednich planet.
?

Offline vReznov

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 29, 2012, 16:20:36
Gratuluję spostrzegawczości, Antek. Gra FPS RPG co w tym dziwnego? RPG nie oznacza od razu, że gracz widziany jest w trzeciej osobie. RPG oznacza Role Play Game, czyli gra w której wcielamy się w daną postać(gra fabularna). FPS RPG oznacza że jest to gra fabularna na zasadzie FPS'u(First Person Shooter - "strzelanka" pierwszoosobowa).

Jeśli uważasz, że przez te 30 godzin będziesz szedł prosto by dojść do statku to się mylisz. W tym czasie będziesz zdobywał bronie, pokonywał wrogów, wykonywał zadania itp.

Flexi, gra jest pod Irrlicht ;)

Pozdrawiam

Offline Oti

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2012, 16:50:34
A elementy strategii?

I jak wyobrażacie sobie zrobienie gameplayu trwającego ponad 150 godzin?