Autor Wątek: Zmiana them'u AlertDialogBox'a oraz alfabetyczne sortowanie  (Przeczytany 850 razy)

Offline tomaszwir

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2012, 19:17:42
Witam!

Nie bardzo rozumiem zasady działania tych dwóch rzeczy, pierwsza z nich:
Na tej stronie http://developer.android.com/reference/android/app/AlertDialog.html#AlertDialog(android.content.Context, int) podane są przykładowe them'y, jest ich pięć, tylko jak ich użyć, skoro konstruktor przyjmujący them  AlertDialog(Context, int) jest typu protected ? Trzeba napisać swoją klasę ( swój dialog builder ) i dziedziczyć klasę AlertDialog ? Dopiero wtedy to coś da ? Tylko po co takie rozwiązanie ?

Druga sprawa to sortowanie, pojęcia nie mam jak się do tego zabrać. Spawa wygląda tak że mam klasę wyglądającą tak:
public class ListElement
{
   public int type;
   File file;
};

No i coś takiego odpowiednio wyświetlam w ListView'ie, chciał bym to sortować po nazwie pliku (file.getName()), tylko jak się zabrać do samego sortowania ? Nigdy czegoś takiego nie pisałem. W internecie są jakieś przykłady z compare itp mi chodzi też o uporządkowanie tablicy a nie sortowanie tylko do wyświetlenia, od czego zacząć ?

EDIT: Tutaj coś znalazłem http://funkcje.net/view/2/33/6003/index.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 19:20:21 wysłana przez tomaszwir »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline m4tx

• Użytkownik
    • m4txblog

# Lipiec 22, 2012, 19:34:21
Co do sortowania - nie pisałem nigdy nic pod androida, ale pod Swinga, do JLista pisałem własny Model oparty na TreeMap. Prawdopodobnie tutaj się da zrobić podobnie.

Offline tomaszwir

• Użytkownik

# Lipiec 22, 2012, 20:07:06
Z tym sobie już poradziłem, zrobiłem to tak jak jest w tym linku, przynajmniej trochę zrozumiałem co i jak. Zobaczę jeszcze co i jak z TreeMap.

Tak w między czasie to zdziwiło mnie to że gdy w metodzie getView w moim ListAdapterze ListActivity ustawię kolor tła rowView.setBackgroundColor(Color.WHITE); to już nie widać belki zaznaczającej jak kliknę na element.