Autor Wątek: [GRA WWW] - punkty akcji  (Przeczytany 1870 razy)

Offline leonpro778

• Użytkownik
    • Ninderleht - gra RPG via WWW

# Lipiec 17, 2012, 13:10:41
Witam wszystkich.

Jestem na forum dość długo i moje pierwsze posty dotyczyły gry www. Pokrótce chciałbym nakreślić obecną sytuację. Otóż moja gra (www.ninderleht.pl) przechodzi gruntowne przemiany w związku z czym, stawiam pytanie właśnie do was.

Obecny system jest taki, że możliwość poruszania się, wykonywania czynności jest uzależniona od punktów posiadanej energii. Owe punkty mają także wpływ na walkę, jeżeli mamy ich mniej niż 25% zadajemy o połowę mniejsze obrażenia.

Moja propozycja jest taka, aby całkowicie oddzielić punkty energii od walki, gdyż jak wiadomo, wędrując po krainie tracimy cenne punkty a później musimy czekać aż się odnowią (1 punkt/s). To powoduje, że kiedy "utkniemy" w jakimś miejscu gdzie możliwe jest PvP stajemy się łatwym celem dla przeciwnika.

Czy waszym zdaniem pomysł aby usunąć punkty energii w walce jest dobry? Wiadomo, podczas podróży także może nam ich zabraknąć ale zawsze będziemy walczyli z pełną siłą. Nie dotyczy to oczywiście punktów życia czy many.

Jak myślicie?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Lipiec 17, 2012, 14:49:46
Wydaje mi się, że powinieneś spytać o to swoich graczy.

Offline leonpro778

• Użytkownik

# Lipiec 17, 2012, 14:54:46
No właśnie rozmowy były prowadzone na czacie. Zdania (jak zwykle) podzielone. Chciałem się raczej dowiedzieć od kogoś kto nie brał udziału w takiej grze i jakby się zapatrywał na takie rozwiązanie (czy by mu to przeszkadzało czy może raczej byłoby ciekawiej).

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Lipiec 17, 2012, 15:03:18
Chciałem się raczej dowiedzieć od kogoś kto nie brał udziału w takiej grze i jakby się zapatrywał na takie rozwiązanie

Ktoś kto nie brał udziału w grze nie ma o niej pojęcia i nie ma sensu go pytać. Równie dobrze można rzucić kostką

Offline hashedone

• Użytkownik

# Lipiec 17, 2012, 15:29:55
Zależy czemu chcesz usunąć te punkty akcji. Bo przeszkadzają totalnie w rozgrywce? Psują balans? Usuń. Bo utrudniają? Wymagają myślenia? To kolejne pytanie - gra do poklikania przez bezmózgów czy coś co ma wymagać od gracza czegoś? Jeśli to pierwsze - usuń. Jeśli ma wymagać - zostaw.

Ale to też takie gadania - wszystko zależy tak na prawdę jak wpasowuje się w całą mechanikę. Jeśli nie psuje wyraźnie nic - zostaw i czekaj. Usunąć możesz później. Ale jak po równo jest za co przeciw, to narazie zajmij się czymś ważniejszym.

Offline leonpro778

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2012, 09:27:24
Punkty te nie psują ani balansu ani zbytnio nie przeszkadzają. Bardziej mi chodziło o to, aby uniknąć później skarg typu "wygrałeś bo nie miałem punktów akcji".

Ale w porządku, zostawię je jeszcze. Dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam