Autor Wątek: Rune Masters [wydane/skończone]  (Przeczytany 6887 razy)

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 18, 2012, 21:57:21
Swoją drogą, teraz jest chyba kiepski termin na wydawanie mało-znanej gry za $9. Wchodzę na steama a tam "New deal each day through July 22nd", i tam jest np. indie bundle 5 gier za 7 euro, GTA IV ze wszystkim za 8.75 euro, binding of isaac za 1.25 euro... konkurencja jest, co by nie mówić.

Liosan

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 18, 2012, 22:18:42
Cene pewnie opuścimy do tych 4 Ł, ale problemem większym jest 240 viewsów na youtubie, tego cena nie przewali.

Offline Dosia

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2012, 22:44:28
@. Mój komentarz odnośnie kanapki to taki żarcik był, wiem że cenę ustala się w zależności na jaki rynek celujemy co wydało mi się oczywiste.

Wydaje mi się, że specjalnie koloryzujesz sytuację. Napisałem pewne, a nie znaczące, tutaj nie chodzi o to co gracz może, ale myśli co może. Przykładowo o ile mnie pamięć nie zwodzi na stronie gry Kenshi było pytanie co woleliby gracze zobaczyć w następnej aktualizacji (gra w fazie alpha/beta). Daje to pewne złudzenie wpływu na rozwój gry. Po za tym kto każe słuchać się wszystkich ? Może wśród tych 10k trafi się akurat jedna osoba, która będzie miała trafny pomysł, który rozwinie grę ? Przykład gry indie, a czy nie wystarczy zajrzeć w dział alphafunding? Gry są w tak wczesnej fazie produkcji, że aktualizacje dodające coś są oczywiste. Nie mówię o dożywotnich zmianach, a takich póki są opłacalne.

Rozumiem, że masz większe doświadczenie ode mnie, o co zapewne nietrudno. Zawsze uważałem że lepiej spróbować i stracić czas niż dręczyć, że się nie spróbowało.

@Antek 

Rzeczywiście mało wyświetleń, może spróbuj poprawić pozycjonowanie. Nawet po wpisaniu Rune Masters jesteście 2, bo jakimś tam kolesiu. Dzisiaj czytałem o wywiadzie z Rockiem (kanał to chyba Rockalone2k czy jakoś tak) i powiedział coś co może być przydatne, podobno tagi w YT mają słabą moc przy pozycjonowaniu, najbardziej liczą się słowa klucze z tytułu, później opis i na końcu tagi. Może nowy filmik i spróbowanie innej metody pozycjonowania niż przez tagi. Może wykład z Game day 2012 Krzysztofa Gonciarza "Jak zrobić zwiastun do gry?" się przyda, być może już go widziałeś.

Pozdrawiam

PS pomaganie przy czymś co odnosi sukces daje przyjemne uczucie, bo wydaje Ci się że brałeś w tym udział, nawet jeżeli nic nie zrobiłeś. Chodzi o to by gracz/widz myślał, że jest potrzebny, że przydaje się do czegoś. To jest jeden z powodów, dlaczego niektóre Panie nie naprawią cieknącego kranu tylko proszą swojego faceta przez pół roku. Chcą by czuł się wyjątkowy, nawet jak mogą zrobić to same.

Offline pawelek

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2012, 23:08:23
Swoją drogą jak celować w rynek, to może lepiej chiński?

Offline Krolik

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2012, 01:53:42
Nom ja zauwazyłem ze np w moje gry flashowe na jakies 5k wejsc dziennie to ok 4.5k z chin. Podobnie z grami na app store wersje free najwiecej sciagaja z usa mniej wiecej na rowni z chinami.

Offline zxc

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2012, 09:28:13
Tylko jaki jest CPM dla wyświetleń z Chin a jaki dla wyświetleń z USA?

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 19, 2012, 10:05:42
W przypadku Warsztat Game, 10% pobrań (1750) ze strony było tylko z jednego adresu IP w Chinach. Podejrzewamy roboty :-)

Liosan

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 19, 2012, 15:03:15
Może to nie chiński, ale uderzyłem za to w koreański rynek, czekam na przypływ sałaty
http://pig-min.com/tt/4457

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 21, 2012, 12:21:26

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 23, 2012, 15:10:26

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Lipiec 23, 2012, 19:45:19
Tydzień po premierze 60% rabatu?

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Lipiec 23, 2012, 20:25:05
happens :p

3 dni temu jedna gra na Desurze 6 godzin po premierze obniżyła cenę o 5 dolarów, co głównie mnie zmotywowało do tak szybkiej zmiany.

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 23, 2012, 21:09:09
Tydzień po premierze 60% rabatu?
Nie pierwszy i nie ostatni przypadek, nie tylko na desurze...

Liosan

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Sierpień 05, 2012, 12:09:26
Świetne Case Study by TeeGee.

Niestety taka jest prawda rynku Indie, że zaledwie kilka procent przebija się z pierwszą produkcją.
Brak doświadczenia, brak znajomości rynku, OGROMNA konkurencja.