Autor Wątek: Błąd VCExperss + Microsoft SDK  (Przeczytany 2018 razy)

Offline Foxu

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2012, 19:26:09
Witam.

Mam pewnie irytujący problem z VC++Express. A mianowicie :
1>c:\program files(x86)\microsoft sdks\windows\v7.0\include\windef.h(126): warning C4005: 'APIENTRY' : macro redefinition
1>          c:\gllib\gl\glew.h(113) : see previous definition of 'APIENTRY'
1>c:\program files(x86)\microsoft sdks\windows\v7.0\include\wingdi.h(30): warning C4005: 'WINGDIAPI' : macro redefinition
1>          c:\gllib\gl\glew.h(137) : see previous definition of 'WINGDIAPI'

Nie mam pojęcia co mam zrobić reinstalowałem Vc(5 razy), Microsoft SDK (4 razy. tz. sdk nie ma opcji unintallu, wiec po prostu usunąłem i instalowałem(wersja 7.1 nie che mi się instalować wiec instalowałem tą na której poprzednio wszystko działało)).

Problem pojawił się gdy, zirytowany innym problemem( już rozwiązany)  zainstalowałem C::B i próbowałem tam przenieść swój projekt, kiedy zostałem zirytowany nowymi błędami postanowiłem jednak wrócić tam gdzie kiedyś wszystko działało, i od tamtego właśnie momentu mam ten błąd...

Doszedłem jednak do pewnego wniosku, a mianowicie : Błąd ten pojawia się podczas kompilowania prostej aplikacji openGL z glew oraz, kiedy aplikacja zawiera :
#include <windows.h>
Oczywiście wnioskuje ze to wina tego SDK.

Nigdy nie potrzebowałem pomocy z opengl, c++ i z VC (tz. wszystko znajdowałem), lecz teraz nie mam wyjścia i napisać pierwszy post na forum o pomoc, po około 3-4 latach obserwacji najpierw gamedevu teraz warsztatu. Jestem już trochę tym zmęczony po 2 dniach próby rozwiązania tego problemu, miałem już nawet pomysł aby przenieść projekt na gcc, lecz po 4 godzinach ustawiania projektu odechciało mi się.

Wiem że reinstalacja systemu przyniosła by pozytywne skutki lecz nie chcę tego robić.
(p.s Całkiem możliwe ze jest to błąd który ktoś rozwiąże w 5 sek)

Dziękuję za uwagę, i błagam o pomoc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline flexi

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2012, 19:28:05
pokaz cale twoje include :)

Offline Foxu

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2012, 19:32:39
To nie ma znaczenia jak napisałem " w każdej aplikacji z windows.h" występuje ten błąd ale jak chcesz to proszę:
#include <math.h>
#include <GL/glew.h>
#include <GL/freeglut.h>

#include "translationh"
#include "camera.h"
#include "textureload.h"

Offline flexi

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2012, 20:09:38
no tak, ale to nie error a warning. Ja tez go mam, jest on dlatego ze jest proba nadpisania isniejaccego APIENTRY i tego drugiego.

A tak wogole to ?

#include "translationh" kropka powinna byc

Offline Foxu

• Użytkownik

# Lipiec 12, 2012, 20:40:34
Nie mam pojęcia dlaczego ta kropka się nie skopiowała. Mi przez ten error żaden kod nie che się kompilować mam tylko ten error jakbyś pytał...

Dzięki tobie sprawdziłem swoje Include Directory, i okazało się ze VC było podlinkowane do SDK wersji 6.0 od VC++Express 2008. Tera działa dzięki, lecz teraz patrze na te 2 dni zmarnowane... Trzeba to nadrobić.
Tylko nadal nie mam pojęcia jak to wpłynęło na to ze nie mogłem nic skompilować...

Dziękuję.

Temat raczej do zamknięcia... przepraszam za swoją głupotę...