Autor Wątek: Warsztat game - trolololo  (Przeczytany 10383 razy)

Offline Walian

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2012, 23:11:15
Walian, za przeproszeniem ale chrzanisz. :)
Eee tam gadasz. Mówię co myślę. Mam nadzieję, że nie odebrałeś mojego postu jako złośliwość. To takie tam moje przemyślenia ;-)

Warcraft 2 jest brzydki jak ork, a grywalne.
Sure, ale wg mnie fajnie jest stworzyć coś prostego graficznie, a potem pokazywać jak się to rozwija.

Takie coś to mogę ci w ~5h zrobić. Razem z miastem, kilka paczek modeli opartych o modyfikatory, skrypt pythona generujący różne parametry, grunt jako funtro, budynki jako "włosy", blender game engine. I gotowe, smacznego. :)
Wierzę, ale chętnie zobaczę. Jeśli masz czas i chęć to proszę o .exe, które odpali na GTS 250 z przyzwoitą liczbą FPS ;-)

Efekt? Powstanie coś ciekawego wizualnie.
Ziew: http://www.youtube.com/watch?v=XCEN0qQOsIA
Widziałem już coś takiego. Sęk w tym, by zaprojektować ciekawe miasto, a nie tylko wygenerować i lekko pozmieniać. Po za tym to był tylko przykład.

Bosh, ludzie kiedy zrozumiecie że własnie GRA W 7DNI BYŁO GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM, a nie gadanie/efektowanie/pierdzenie w stołek?
Po co tworzyć grę, w którą nikt nie będzie grał? Nie lepiej podejść do tego trochę ambitniej? Oczywiście nie twierdzę, że w grę z kiepską grafiką nie da się grać - sam do starych gier często wracam. Ale powiedz to 80% ludzi, dla których najważniejsza jest grafika...

Bla bla bla walenie kotka młotkiem. Gra nie bawienie się w shadery.
A kto mówi tylko o shaderach? Miałem na myśli słowo "efekt" w bardzo ogólnym znaczeniu.

Level designer własnie zszedł na zawał...
Nie pierwszy i nie ostatni. Takie są obecne realia.

Bosh, ludzie kiedy zrozumiecie że własnie GRA W 7DNI BYŁO GŁÓWNYM ZAŁOŻENIEM, a nie gadanie/efektowanie/pierdzenie w stołek?
Może to błędne założenie skoro brak zainteresowania? Ludzi trzeba czymś konkretnym zachęcić. Ciekawi mnie, czy gdyby pokazać coś wstępnie gotowego zainteresowanie by wzrosło... Hm.

Cóż, wszystko nie wypaliło już w samym początku.
Taki cholernie wysoki stopień który by pozwolił na pracę to własnie było pojawienie się na hangoucie, cóż tylko 2 osoby przez niego przeszły, z czego jedna nawet bez wchodzenia na hg. :)

Wnioski, trzeba spróbować innego podejścia. :)
Może nie od razu robić wszystko? Zacznij coś dobrego, pokaż reszcie, niech ocenią, podrzucą pomysły - może będzie jakieś zainteresowanie. Bo na pytanie "Ej może zrobimy grę w X dni co?!" mam ochotę odpowiedzieć "Ej, a może nie, co?". Wiesz ile takich inicjatyw świat już widział? ;-) Powinieneś podać ludziom jakieś konkrety by wiedzieć, co o tym myślą, a nie o te konkrety pytać.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 05, 2012, 23:29:43
Co to hg? O, chyba mówisz o mnie :), szkoda, że uciekłeś, bo jeszcze potem siedzieliśmy z 1h. ;)
Nie ma wina, komp odmówił posłuszeństwa, ta wtyczka ma jakieś problemy bo lagowała.
Wiesz ile takich inicjatyw świat już widział? ;-)
Chyba od 2007 siedzę na tym forum, widziałem wiele.
Wierzę, ale chętnie zobaczę. Jeśli masz czas i chęć to proszę o .exe, które odpali na GTS 250 z przyzwoitą liczbą FPS ;-)
Wisze jeszcze jednej osobie inną apkę która muszę napisać. :D
A kto mówi tylko o shaderach?
Ty gadałeś o grafice tylko. :) Większość efektów niestety kończy się na shaderach, w zasadzie nawet zniszczenia realtime w bf3 (chyba) to czysty shader + dane.
Po co tworzyć grę, w którą nikt nie będzie grał? Nie lepiej podejść do tego trochę ambitniej?
Tak, tak zróbmy drugiego batefielda, ambitność zabija. :)

Dobra szkoda marudzenia. Bo to miało być sprawdzenie i porównanie podejścia takiego do wszystkich innych gier warsztatowych i tej 'inicjatywy' rozpętałem kiedyś (z 15 teamów chyba wtedy powstało które spłodziły nic) i drugiej  w której wszyscy zadeklarowali się do robienia gier (i nikt nic nie zrobił sensownego) :) i to jest kolejne podejście które :D szklak trafił jeszcze szybciej.
No najlepsze wyniki (choć i tak słabe) dało coś innego ale to nie temat.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Lipiec 06, 2012, 02:31:54
Tak, tak zróbmy drugiego batefielda, ambitność zabija. :)
Lecisz w skrajności. Po co ten sarkazm? ;)
Można zrobić gierkę w jedną, dwie osoby. Stosunkowo prostą w środkach. Ale taką, w którą ktoś zagra. A nie kolejne warsztat game kosztujące ludzi w cholerę pracy i czasu, a pies z kulawą z nogą na to nie spojrzy.
Rzekłem ;)

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 06, 2012, 02:40:29
Ale taką, w którą ktoś zagra. A nie kolejne warsztat game kosztujące ludzi w cholerę pracy i czasu, a pies z kulawą z nogą na to nie spojrzy.
Rzekłem ;)
7dni, kilka osób (liczyłem na 7max) porównaj to do WG.
Można zrobić gierkę w jedną, dwie osoby. Stosunkowo prostą w środkach.
Ale jak juz mówiłem moim celem było sprawdzenie tego co da się zrobić w ten sposób.
W najgorszym wypadku mamy to, a najlepszym była by jako tako działająca gra, zmotywowany zespół z chęcią na kolejną iteracje.
Gierkę to mogę klepać sobie sam, choć teraz próbuje ogarnąć GUI pod androidem. :)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Lipiec 06, 2012, 02:59:46
Od początku mówiłem, że nie zbudujesz zmotywowanego, dobrze działającego zespołu w 7 dni. To się nie da zdalnie, z ludźmi o niewielkim doświadczeniu ;)

7dni, kilka osób (liczyłem na 7max) porównaj to do WG.
To nie ma znaczenia. Liczy się efekt. Nie to, czy gra powstaje 7 dni czy 700.

Rozumiem twoje ambitne zamierzenie. Ale... znasz moje zdanie.... )

Offline toxic

• Użytkownik

# Lipiec 06, 2012, 14:05:49
Świrus, a właściwie to czemu jeśli zagadałeś tutaj na forum do forumowiczów, czyli chyba celowałeś w ludzi tutaj zaglądających i tutaj posiadających konta, dlaczego:
* nabór/filtorwanie postanowiłeś przeprowadzić przez google-plusowy hangout?
* i akurat o ustalonej godzinie i w ustalony dzień?

trololo

Offline Avaj

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 06, 2012, 14:14:33
* nabór/filtorwanie postanowiłeś przeprowadzić przez google-plusowy hangout?
pewnie chciał się spotkać z pozostałymi trzema użytkownikami google+ :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 06, 2012, 19:53:27
Um... Nie powiem, że mam więcej ruchu na G+ niż na FB, ale jak odfiltruję ruch który mnie nie interesuje, to G+ wychodzi grubo na prowadzenie. :)

Offline asmen

• Użytkownik

# Lipiec 06, 2012, 19:54:38

Dwoma Avaj, dwoma. Razem z nim było trzech ;)