Autor Wątek: 3dsm - jak z licencją?  (Przeczytany 4821 razy)

Offline eMul

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 00:09:16
Chciałem się zapytać czy 3dsm ma jakieś darmowe wersje. Jeśli tak to czy moge je używać niekomercyjnie, czy może nawet komercyjnie ;) - czy jak to jest?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline gregory_

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 00:13:46
[gmax] - okrojona wersja 3ds max, do gier wystarczająca...
Jak z licencją - nie wiem, na tym się nie znam :]

Offline eMul

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 12:50:21
A jak jest z darmową wersja Maya? Mogę ja uzywać do darmowych gier, czy do komercyjnych?

Offline really

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 13:30:05
Chodzi ci o Maya PLE? Nie mozna jej uzywac do celow komercyjnych

Swoja droga to google nie gryzie :P

Offline eMul

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 16:00:37
Niestety przeczytałem, że gmax nie jest darmowy. autor musi zapłacić przy udostepnianiu gietki :(

Offline BTomasz92

• Użytkownik
    • Wortal Majsterkowicza

# Styczeń 07, 2007, 16:20:03
A blender się nie zakwalfikuje? Darmowy jest, grafikę da się w nim robic, i pluginy raczej też można do niego zrobic... Czego chciec więcej? :D

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Styczeń 07, 2007, 17:06:26
TomAsz:
grafikę da się w nim robic
Ba, i to jaką grafikę, wystarczy wejść na jego stronę i obejrzec galerie z przykładowymi pracami i animacjami :) naprawdę mimo tego że jest darmowy, to jest to potężne narzedzie. Troche inaczej sie w nim pracuje niż w 3DSMax ale jesli ktoś nie pracował nigdy w żadnym programie 3D, to nie robi to żadnej róznicy.

Offline eMul

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 18:13:21
A jak robię coś w 3dsm to jak to zapisze w formacie *.x to będzie gdzieś w pliku zapisane w czym to robiłem?

Offline novo

• Użytkownik
    • my devblog

# Styczeń 07, 2007, 18:23:56
A czemu nie chcesz sprobowac blendera, tylko kombinujesz jak tu zrobic zeby cie na piractwie nie dorwali?

Offline eMul

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2007, 18:33:09
Bo nie mam pojęcia co i jak...
W Maya nic nie czytałem, a mogłem już coś tworzyć, a w Blenderze nie mam pojęcia jak głupią kreskę zrobić :(

Offline BTomasz92

• Użytkownik
    • Wortal Majsterkowicza

# Styczeń 07, 2007, 18:52:00
A może kilka linków pomoże w podjęciu decyzji :) :
http://blender3d.pl/ - Polska strona blendera
http://www.blender.pl/ - Blenderownia
Nie wspominam tu o angielskich stronach, a jest ich zapewne więcej niż tych polskich ;)
I jeszcze jedno: w KS Ekspert i PC Formacie są kursy tego programu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 19:34:49 wysłana przez TomAsz »

Offline pawelad

• Użytkownik
    • strona domowa

# Styczeń 07, 2007, 18:52:54
Daruj sobie te komercyjne narzędzia( Maya, Max,Lightvawe ) i zacznij od podstaw czyli darmowy blender. Zainwestuj w książkę do niego a będziesz zadowolony i nie będziesz szmatą. Ten program potrafi wszystko.  A jak cie nie stac na książkę to ....Dla początkujących bardzo dobry jest DELED, moja babcia go obcyka w 5 minut i ma bardzo prosty format pliku.

Offline Charibo

• Moderator

# Styczeń 07, 2007, 19:31:32
Ja uzywam Milkshape'a, juz 4 30dniowka u mnie leci i sie powaznie zastanawiam nad kupnem - bardzo prosty, duzo ex i importerow. Co prawda zadnych zaawansowanych efektow nie da sie nim uzyskac, ale sie do gier prostych nadaje :)

PS.
...i nie bedziesz szmata...
Prosze bez wyrazen

deX(ter)

• Gość
# Styczeń 07, 2007, 20:56:51
A ja będę oryginalny i powiem... K-3D. Program jest fajny jeśli nie chcesz robić żadnych rewelacji (czytaj rewolucji :P). Jest darmowy i prosty w obsłudze... Początkowo linuksowy, ale windows'a (tfu tfu :P) też obdarowali ;).

Jednak moim zdaniem nic mu do Blendera. Interfejs może jest 'trochę ;)' dziwny, ale jednak możliwościami dorównuje 3Ds'owi...

Offline pawelad

• Użytkownik
    • strona domowa

# Styczeń 09, 2007, 05:55:10
PS.
...i nie bedziesz szmata...
Prosze bez wyrazen
Wybaczcie, ale uwielbiam kabaret Dudek("nie bądź pan szmatą skacz"), zresztą przyrostek ad w nicku to od agnieszki dudek