Autor Wątek: Wielka warsztatowa ankieta - a może?  (Przeczytany 19759 razy)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2012, 22:51:38
Nikt nie uzywa "do gamedevu" w domysle.
ja używam D do gamedevu, a pewnie uwzględniłbyś go w tych co "i tak nikt nie używa" :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2012, 22:58:34
Nie, D w mojej hierarchii jest wyżej od np. Ady Erlanga Cobola czy Fortrana :)

Offline Vipa

• Redaktor

# Sierpień 10, 2012, 23:35:46
Grę można napisać na kalkulator lub obrabiarkę numeryczną w jej własnym języku skryptowym.
Pytanie czy o taki gamedev chodzi. Ale jeżeli nie, to Tennis for two nie powinno być zaliczane do grona gier.

Offline Liosan

• Redaktor

# Sierpień 12, 2012, 22:49:43
Hm, 250 wpisów... sporo, ale 4 lata temu było ~600 ;) Kiedy zamknięcie ankiety?

Liosan

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Sierpień 13, 2012, 11:02:04
Kiedy wpisy przestaną przybywać w zatrważającym tempie ;)
Sprawdzę w środę i na weekendzie :]

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

# Sierpień 21, 2012, 00:21:09
Z tymi 5 monitorami to przegięliście ;) Wielu moich kolegów kolekcjonerów komputerów może ich mieć i 20 i więcej !;) Przypominam że monitory do Amstrada pasowały tylko do niego, a stare Apple (i jeden nowy) miały monitory wbudowane. Ja sam mam 3 monitory jeśli tylko policzę moje laptopy (+ 4 którego oddałem koledze), do małego Atari mam dwa, do dużego 1, dalej nie mam co wymieniać;)

Offline Vipa

• Redaktor

# Sierpień 21, 2012, 07:29:50
Monitory do Amstrada były podłączane z komputerem dwoma kablami z monitora + kabel z komputera, ale drobna modyfikacja i dało się go podłączyć do telewizora. Sam miałem mojego Schneidera podpiętego pod Rubina ;). Dało się tak samo podpiąć go bezpośrednio pod inny telewizoro - monitor. Wystarczyło zdobyć jakiś rozwalony GT65 (o ile dobrze pamiętam nazwę), których w tym czasie było nie mało.

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

# Sierpień 21, 2012, 08:48:38
No właśnie, jak było w Amstradzie w szczegółach to nie pamiętam bo za mało miałem z nim styczności, ale komputery te były budowane z takim zamysłem aby trzeba było kupować sprzęt tylko producenta komputera, podobnie miało już w latach 80. Apple, gdzie do nich pasowały tylko monitory Apple i tylko drukarki Apple, nie wiem czy widzieliście kiedyś złącze jakie miały jabłuszka do monitorów, bo może się wydawało że wszyscy mają VGA, a tu się okazuje że cały świat był zawalony monitorami wszelkiej maści ze złączem D-Sub (konkretnie DE-15F), a w Apple go nie było;)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Sierpień 21, 2012, 10:03:03
podobnie miało już w latach 80. Apple, gdzie do nich pasowały tylko monitory Apple i tylko drukarki Apple
no tu akurat się wiele nie zmieniło :)

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Sierpień 21, 2012, 11:31:31
Kiedy wpisy przestaną przybywać w zatrważającym tempie ;)
Sprawdzę w środę i na weekendzie :]
Dobrze, że zdążyłem się załapać

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Sierpień 21, 2012, 13:17:05
Jeszcze wchodzi po 5-10 wpisów dziennie, więc poczekam do weekendu.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Sierpień 21, 2012, 20:55:35
Z tymi monitorami to chyba chodziło o to, w ile monitorów jest wyposażona twoja stacja robocza. :) A nie ile monitorów trzymasz na strychu. :)

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

• +1
# Sierpień 22, 2012, 02:14:51
Z tymi monitorami to chyba chodziło o to, w ile monitorów jest wyposażona twoja stacja robocza. :) A nie ile monitorów trzymasz na strychu. :)
Ale jest wiele osób, które równocześnie używa wiele komputerów (nie wspominając o latopach), ja obecnie mam włączone 2 pecety i jedno Atari, jakbym włączył jeszcze jedno Atari Falcon, które dumnie stoi u mnie na centralnym miejscu to musiałbym jeszcze włączyć dodatkowego peceta, który jest z nim sprzężony.

W takiej sytuacji należy się zastanowić który komputer pełni rolę stacji roboczej lub którego używasz najczęściej, ja zwykle korzystam równocześnie z kilku komputerów. Najtrudniejsze w tym jest to aby łapać za właściwą klawiaturę oraz myszkę, walczyłem z tym latami i obecnie mi się to już nie myli.

Przypomina mi się scena z czasów jak studiowałem, w tamtych czasach mało kto miał palmtopy czy nawet telefony komórkowe, ja siedziałem sobie w sali komputerowej i używałem równocześnie dwóch pecetów (na jednym był uruchomiony Unix, na drugim coś co już nie pamiętam; często w pracowniach komputerowych wykorzystywałem dwa sąsiadujące pecety), następnie w pewnym momencie chciałem coś sprawdzić w moim palmtopie (gdzie miałem plan zajęć, notatki itp.), gdy wyjąłem go z plecaka wykładowca to zobaczył i nie wierzył własnym oczom, powiedział do mnie: a fortepianu Pan tam (w plecaku) nie ma?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 02:17:06 wysłana przez tdc »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 24, 2012, 12:50:43
Palmtop! :D

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 10, 2012, 22:09:43
Zamknąłem ankietę. Dopisało się już tylko kilka osób w ostatnich dniach.
Formularz z wynikami jest cały czas widoczny. Wyniki opracuję w nabliższych dniach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2012, 10:56:22 wysłana przez MadBonsai »