Autor Wątek: Darmowy internet - dla wszystkich ?! z UE ?  (Przeczytany 4988 razy)

# Czerwiec 13, 2012, 14:50:58
Artykuł
Artykuł

A ja płacę za 1 mega/s i 20 giga limitu, więcej niż 105 zł, brrr...

Ktoś korzysta z tego darmowego internetu?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Jog

• Użytkownik

# Czerwiec 13, 2012, 15:15:17
Mam Aero, świetna sprawa. Łapie zasięg tam gdzie nie mam zasięgu w telefonie (Orange).
A ping mniejszy niż w netii (stałe 30-31 do onetu) :P

Offline m4tx

• Użytkownik
    • m4txblog

# Czerwiec 13, 2012, 16:22:55
Późno coś zauważyłeś, to już od paru miesięcy jest :P A tak btw., z tego co wiem, to połączenie z internetem jest zrywane po godzinie, więc to tak z lekka niefajnie... :)

Offline Jog

• Użytkownik

# Czerwiec 13, 2012, 16:33:45
Jeżeli się nie mylę, to już ze dwa lata ;) Rzeczywiście, połączenie jest zrywane ale reconnect można zrobić automatycznie, więc przy ściąganiu z torrentów/graniu to raczej nie jest większy problem.
http://jdtech.pl/ tutaj macie całe FAQ

Offline deadeye

• Użytkownik

# Czerwiec 13, 2012, 16:43:04
Aero jest świetne, jedyny problem to zasięg który wciąż jest kijowy oprócz dużych miast (a nawet na obrzeżach tych duzych miast jest słabo). Z moich doświadczeń REALNY zasięg Aero na hspa+ jest taki, jak zasięg LTE w cyfrowym polsacie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp (to ta sama sieć). Czyli aero na zwykłych komórkach/modemach działa tam, gdzie Polsat działa w LTE.

Ale pingi są bardzo stabilne, prędkość 0.5mb wystarcza do zaskakująco dużej ilości rzeczy (www, nawet streaming filmów w realtime, czy granie w stare gry). No jest za darmo, a jakakolwiek komórka z hspda wystarcza jako modem. Idealna opcja dla tabletu czy poprzedniej komórki, która po włożeniu aero staje się przenośnym routerem wifi. Ale jako główny internet mobilny nie polecam, bo wtedy gdy go najbardziej potrzeba, to go nie ma :D

A co do rozłączania to nie ma problemu, każda komórka czy tablet z jakich korzystałem automatycznie wznawia połączenie, i nie jest to nawet odczuwalne.

//nie rozumiem dlaczego w tytule jest "z ue"?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 16:55:19 wysłana przez deadeye »

Offline MrKaktus

• Użytkownik

• +2
# Czerwiec 13, 2012, 20:04:47
Od roku mam go w tablecie (wlasnie pisze z autobusu) i jest super. Trwoga mnie tylko bierze na mysl ze pewnie kiedys go wylacza i znow wroce do mrocznych wiekow, albo bede musial placic jakies chorendalne ceny :O

Offline Adam27

• Użytkownik

# Czerwiec 20, 2012, 19:08:22
Duży plus dla Aero, świetne do korzystania poza domem albo gdy burza urwie radiówkę w domu :D Z zasięgiem mogliby się co prawda bardziej postarać, nawet w niektórych budynkach w mieście sygnału nie ma, ale nadal rozbudowują sieć więc nie jest źle. Jeśli chodzi o prędkość, jest w porządku, osobiście nie jestem (niestety) wychowany na dużych prędkościach i 0,5Mbps dla mnie daje radę (a jeszcze niedawno było 0,25 i też się dało przeglądać :D).

Pozdrawiam.

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Czerwiec 20, 2012, 23:25:41
Przecież to Aero2 to jakaś ściema. Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze pół roku temu kartę trzeba było od nich odebrać osobiście w siedzibie głównej (Warszawa). Może w końcu odpowiednie osoby na to zareagowały i coś tam zmienili.

Swoją drogą Aero2 == Plus == CyfrowyPolsat (czy jakoś tak się ta ich sieć nazywałą).

Dowód: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11608044,Darmowy_internet_Aero2__Tylko_dla_wytrwalych.html

Offline Jog

• Użytkownik

# Czerwiec 20, 2012, 23:37:07
Mi normalnie przysłali, jest za darmo, więc Aero2 > PLUS > Cyfrowy Polsat ;)

Offline Marduk

• Użytkownik

# Czerwiec 21, 2012, 04:24:58
Żadna ściema, po niecałych 3 tygodniach dostałem SIM'a, internet chodzi całkiem nieźle.

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Czerwiec 21, 2012, 12:58:51
No to widocznie ministerstwo dobrało im się do zadów i teraz robią jak trzeba. Chyba też czas zamówić ;)