Autor Wątek: mouseenter  (Przeczytany 1262 razy)

Offline adsko

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 13:05:26
Nie wiem jak użyć mouseenter abym mógł po najechaniu przycisku pokazywało info w labelach które wysyłam przez funkcje. Dokładnie chodzi o to że najeżdżam na przycisk i po prawej pojawia się informacje które mam zapisane w tablicy. Przyciski są tworzone dynamiczne.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 13:53:28
Może masz na myśli tooltip ?

Offline adsko

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 14:21:58
inaczej, po prawej mam labele które maja mi wypisać informacje o danym buttonie po najechaniu na nim np:
najeżdżam na button a i w labelu pokazuje mi liczba: 1
                                                                          litera: a

Jak wysłać argument do takiego zapisu:
        public void MouseEnter2(object sender, EventArgs e)np: chciał bym zrobić tak:
        public void MouseEnter2(object sender, EventArgs e,int info)ale nie mogę wywołać tej funkcji
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 14:35:44 wysłana przez adsko »

Offline koirat

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 14:53:57
Ale kontrolki mają OnMouseEnter event więc co za problem to zrobić ?

Offline adsko

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 15:00:46
Ok już sobie poradziłem. koirat chodzi o to że kontrolki robiłem dynamicznie więc nie mogłem dla każdej ustawić ręcznie onmouseevent, teraz poprostu zamieniam sender na button a każdy button ma nazwę elementu tablicy po czym mogę odwołać się do odpowiedniego elementu w tablicy

Offline FoToN

• Użytkownik

# Czerwiec 06, 2012, 17:10:33
Możesz jeszcze po ludzku dać referencje do danych w Button.Tag (takie cuś na dane, które sobie chcemy przechować). Potem już tylko zwykłe rzutowanie.