Autor Wątek: Fabuły Gier  (Przeczytany 4813 razy)

Offline Cerberus

• Użytkownik
    • Moja strona

# Maj 05, 2012, 00:08:32
A kolega może też pomóc w inny sposób - postaraj stworzyć się spójny, logiczny tekst, przyjazny stylistycznie. Daj koledze do przeczytania. Jeżeli choć trochę ogarnia temat, to Ci podpowie, co zrobiłeś dobrze, a nad czym jeszcze możesz popracować.

PS. Wiesz, co jest świetne, jeśli masz problemy z ładnym konstruowaniem zdań i opisów? Czytanie książek ;) Polecam np. pana Sapkowskiego.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 00:10:27 wysłana przez Cerberus »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline zbieracznik

• Użytkownik
    • Super gra 3D na przeglądarke.

# Maj 05, 2012, 08:37:22
Czytanie książek jest WSPANIAŁE. Bądź co bądź nie czytam Sapka, ale Sienkiewicz, May, Longin Jan Okoń czy Szklarscy.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Maj 05, 2012, 14:00:02
To ty aspirujesz do bycia pisarzem (obojętnie książek czy dla gier) czy kolega? Ogarnij się ;)
Pierwsza, fundamentalna rzecz, z którą masz problemy i zamiast ją ćwiczyć, to chcesz zrzucić na kogoś. To oczywista droga, by osiągnąć nic.

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Maj 05, 2012, 15:24:01
Wiesz, że Gotlandia to jedna z wysp na morzu bałtyckim: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gotlandia

Jeśli spojrzysz na ten tekst jeszcze raz, zobaczysz że tak naprawdę wcale nie uniknąłeś oklepanych i nie mających uzasadnienia rzeczy. Patrz prześmiewczy Poradnik:Jak napisać fantastyczną książkę fantasy

Dokładnie z tym samym ten opis mi się skojarzył szczerze mówiąc :)

Offline zbieracznik

• Użytkownik

# Maj 05, 2012, 15:56:15
Książki mam zamiar pisać i mam prawie 1 skończoną, kto czytał zemstę lub dziady to właśnie w takim stylu. Jedną książkę fantasy, zamrożona.
Co do Gotlandi, to teraz mi się przypomniało, że miałem to na geografi i podświadomie nasunęło mi się by nazwać państwo gotlandią.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Maj 05, 2012, 16:08:12
W ostatnim poście masz przynajmniej 6 błędów pisowni wynikających z niechlujności. I całe konstrukcje zdań składasz byle jak.
Przestań więc proszę pisać ile to książek do szuflady napisałeś, tylko weź się za swój warsztat ;) Wtedy coś dobrego wyjdzie z tej dyskusji ;)

Offline jjoker8

• Użytkownik

• +1
# Maj 05, 2012, 17:06:00
dziady
lol, Ty wiesz w którym wieku to było pisane? Ja osobiście uważam 'to' za przerost formy nad treścią, a mówiąc dosadniej g*wno. Poza tym fabułę gry się pisze inaczej niż książkę, przejrzyj sobie podręczniki do karcianych rpg- przynajmniej tak mi się wydaje. Bez różnych zwrotów stylistycznych, same konkrety, no chyba że w dialogach czy tekstach które ma widzieć gracz. Ale dla koncept artystów i designerów ma być wszystko jasne i zrozumiałe a nie napisane jak "Dziady" gdzie sam autor nie wie co ma na myśli.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 17:27:39 wysłana przez jjoker8 »

Offline Thyrid

• Użytkownik

# Maj 05, 2012, 18:20:05
Ale dla koncept artystów i designerów ma być wszystko jasne i zrozumiałe a nie napisane jak "Dziady" gdzie sam autor nie wie co ma na myśli.
Zaraz się zacznie dyskusja humanistów vs ścisłowców.

Co do kolegi, dokładnie. Poczytaj troche podręczników do gier fabularnych, jak np. warhammer, dnd czy neuroshima. Tam mimo, że pisane do graczy, to jest sposób opisania np. mechaniki gry taki, aby było zrozumiałe. Nie ma tam za wiele środków stylistycznych(oprócz neuro, która jest opisana dość ciekawy sposób).

Poczytaj też scenariusze do warhammera i ogółem gier fabularnych :)

Offline Cerberus

• Użytkownik
    • Moja strona

# Maj 05, 2012, 19:43:14
Polecę jeszcze podręcznik do Dzikich Pól - podobnie jak Neuro, opisane wszystkie zasady ładnie i konkretnie, a przy tym język mocny stylizowany. Da się? Da ;)

Offline Charibo

• Redaktor

# Maj 05, 2012, 22:22:57
Książki mam zamiar pisać i mam prawie 1 skończoną, kto czytał zemstę lub dziady to właśnie w takim stylu.
Czytałem i Zemstę, i Dziady. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można połączyć nie-polityczną komedię wyśmiewającą przywary polaków, z dramatem który polaków stawia na piedestale, opowiada że jesteśmy zajebiści i jeszcze został napisany specjalnie po to, żeby pełnić funkcje polityczne. Na bardziej gamevowym gruncie - to tak jakby chcieć połączyć Mario ze Starcraftem. Albo Heroes 3 z Counter Strike. Trochę WTF :)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

• +1
# Maj 05, 2012, 23:20:21
Akurat mario w starcrafcie było zarąbiste ;)
Jak masz stara to łap ;P

Offline zbieracznik

• Użytkownik

# Maj 06, 2012, 08:45:12
....
Mówiąc, że piszę coś jak Dziady, miałem na myśli strukturę, gdzie są prawie same dialogi i opis tylko gdzie się mieści akcja.
...
Miano rację, że muszę pisać trochę bardziej zrozumiale.
...
No nic biorę się za rozdział drugi.

Offline asmen

• Użytkownik

# Maj 06, 2012, 14:33:42
No nic biorę się za rozdział drugi.
Nie bierz się za rozdział drugi. Spróbuj najpierw poprawić to co popsułeś w pierwszym.

Offline Thyrid

• Użytkownik

# Maj 06, 2012, 19:38:50
Mówiąc, że piszę coś jak Dziady, miałem na myśli strukturę, gdzie są prawie same dialogi i opis tylko gdzie się mieści akcja.

To się nazywa dramat :) I chodzi tu oczywiście o rodzaj literacki.