Autor Wątek: Epic Games mówią o sobie indie | Co jest indie, a co nie  (Przeczytany 5935 razy)

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Kwiecień 19, 2012, 18:51:07

When today's morning I read an article where Epic Games called themselves indie, cup of bitterness overflowed. At this point I decided to write this post[...]

Jak ktoś ma konto to może też upvotnąć na reddicie :P
http://www.reddit.com/r/IndieGaming/comments/shwim/what_is_indie_and_what_is_not_aka_epic_games/

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Kwiecień 19, 2012, 19:08:58
Indie = independent = niezależni = twórcy, którzy nie mają wydawcy. Definicja prosta i rozwiązuje wszelkie dylematy autora (EA Games jest wydawcą, Epic Games ma wydawcę).

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Kwiecień 19, 2012, 19:10:41
indie != independent i w tym rzecz ;)

(4 akapit)

Offline Paweł

• Użytkownik

# Kwiecień 19, 2012, 20:10:19
Są czy nie są, co to za różnica?

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +5
# Kwiecień 19, 2012, 20:32:54
Są czy nie są, co to za różnica?
No właśnie. Równie dobrze mogą mówić że są Świętym Mikołajem lub zajączkiem wielkanocnym, a gracze i tak będą twierdzili swoje.

Zresztą... jeżeli Epic jest indie, to niech to potwierdzi zamieszczając coś na Humble Indie Bundle. ;)

Offline koirat

• Użytkownik

# Kwiecień 19, 2012, 20:35:12
Zresztą... jeżeli Epic jest indie, to niech to potwierdzi zamieszczając coś na Humble Indie Bundle. ;)

+

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 19, 2012, 20:43:49
Dopóki dopisek "indie" jest trendy i pozwala zarobić więcej to będą trzymać się kurczowo definicji. Proste.
Dla tych, dla których indie to dwóch kolesi piszących po godzinach, którzy z dnia na dzień stają się milionerami, nie będą oni niczym innym po za corpo ;).

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +3
# Kwiecień 19, 2012, 20:47:49
Dla tych, dla których indie to dwóch kolesi piszących po godzinach, którzy z dnia na dzień stają się milionerami, nie będą oni niczym innym po za corpo ;).
Dla mnie indie to kolesie piszący po godzinach, z których rzadko który staje się milionerem. ;)

Offline Vipa

• Redaktor

# Kwiecień 19, 2012, 21:10:15
To ja qrde w/g ciebie od parunastu lat jestem indie as hell :). Co nie zmienia faktu, że nie wbijam się w definicję.

To jak ze stwierdzeniem, że bycie hipsterem jest mainstreamowe, każdy na to spojrzy inaczej.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 19, 2012, 21:11:35
Idźmy dalej. Dla mnie indie to kolesie pracujący od dawna na etacie i odpalający zbieranie mamony na kickstarterze jako forma działania promocyjnego i wkręcający, że wydawcy nie chcę już finansować dobrych gier ;)

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Kwiecień 19, 2012, 21:12:01
@MadBonsai: dobre :D

Głownie wkurza wykorzysytwanie naklejki "indie" w celach marketingowych przez firmy jednak mało mające wspólnego, jak np. CD Projekt.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 19, 2012, 21:18:38
To ja qrde w/g ciebie od parunastu lat jestem indie as hell :).
Nie wiem jaka jest obowiązująca, ale w moją się wbijasz. :)

Zresztą mówcie co chcecie, ale ja wolę definicję, gdzie pod indie podpada Vipa i DarkImar, a Epic nie. :)

Ale szukając definicji, znalazłem taką:
indie - One, such as a studio or producer, that is unaffiliated with a larger or more commercial organization.
Więc Epic odpada, bo on jest dużą komercyjną organizacją (a "affiliated" jest relacją zwrotną).

Głownie wkurza wykorzysytwanie naklejki "indie" w celach marketingowych przez firmy jednak mało mające wspólnego, jak np. CD Projekt.
Dlatego jak już samemu się nazywać, to jako "one-man indie developer", albo coś w tym guście i firmować wszystko swoim nazwiskiem.

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Kwiecień 19, 2012, 21:20:27
@Krzysiek: no ale ja mam 2-osobowy team ;)
A przynajmniej tyle osób to stały skład, który pracuje nad grą

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 19, 2012, 21:23:07
@Krzysiek: no ale ja mam 2-osobowy team ;)
A przynajmniej tyle osób to stały skład, który pracuje nad grą
Spox, też pewnie przejdzie, chociaż generalnie zauważyłem, że samotni wojownicy mają generalnie +5 do lansu.

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Kwiecień 19, 2012, 21:25:56
When pushed to define exactly what he means by "indie spirit", Rein replies, "A little bit of gold rush mentality. Look! The grass is greener on the other side of the fence! That sort of thing."

Nie, żeby to było przeciwieństwo indie >.>