Autor Wątek: Sprzedam pomysł na grę  (Przeczytany 18740 razy)

Offline havana99pl

• Użytkownik

• +8
# Kwiecień 12, 2012, 22:13:35
podoba mi się to forum
założyłem tu konto w przekonaniu, że spotkam tu profesjonalistów, którzy udzielą kilku rad osobie spoza grona.
Spotkałem większość Polaków, mych rodaków, krajanów. Aż się ciepło na sercu robi, gdy sobie pomyślę że otaczają mnie ludzie z naszej pięknej ojczyzny.
Rodacy do których idealnie pasują przywary jakie o nas się mówi. Ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć podstawowych zasad jakimi rządzi się forum - jeżeli pada pytanie, to znaczy że użytkownik liczy na odpowiedź, a nie na recenzje jego postępowania. Nie potrafią, albo i nie chcą pomóc, tylko szukają dziury w całym. Jeżeli mówię że coś potrafię zrobić, to znaczy że potrafię. Nie chodzi o to żeby wam udowadniać że tak jest, bo tak po prostu jest.

Liczę na konstruktywną dyskusję o moim projekcie, a nie oceniania mych szans w przyszłości

liczę na zrozumienie, pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Kwiecień 12, 2012, 22:20:50
Z głównego postu nie wynikało, że chcesz o czymkolwiek gadać. Z działu również. Wynika z nich po prostu, że chcesz sprzedać widmo-pomysł na widmo-grę. Póki co wiemy, że przyniesie nam po 30 miesiącach miliardowe zyski, że jest multiplayer i że jest izometryczna.
I jak ty nam nic nie chcesz udowadniać, to czemu po wielokrotnej krytyce ciągle odpisujesz, tłumacząc sie? To jest właśnie próba udowodnienia nam, kim to jesteś. Szukasz kontaktów, mimo że masz znajomych w branży, ale oni są tylko od wyceny projektu.
I liczysz na konstruktywną dyskusję o twoim projekcie, gdzie ujawniasz w sumie niewiele. Koncept na 30 miesięcy gdzie udostępniona treść zawiera może jedną stronę A4. Jest co oceniać.

Offline Arthes

• Użytkownik
    • Gromaniak

# Kwiecień 12, 2012, 22:27:50
Nie rozumiem - czy Wy naprawdę musicie atakować każdego, kto ma jakikolwiek plan/pomysł/szuka ludzi/oferuje coś ?
Przecież ten temat został założony w dziale "Ogłoszenia", a nie "Dyskusje", dlatego nie wiem, dlaczego tutaj dyskutujecie. Jeśli bylibyście zainteresowani kupnem, to już dawno byście się zgłosili. Nie jesteś zainteresowany = nie pisz, i tyle w temacie :P

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 12, 2012, 22:29:15
Będąc całkowicie szczerym - wrzuciłem wstęp do gdd mego projektu, właśnie po to abyśmy mieli o czym dyskutować. Nie mówiłem nic o miliardowych zyskach, racja projekt gry jest w rzucie izometrycznym i jest przeznaczona do trybu multiplayer.
jeżeli masz jakieś pytania konkretnie co do projektu, to je zadaj.
mówienie ogólnikami jest łatwe, ale jeżeli chcesz czegoś konkretnego się dowiedzieć to zapytaj

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +3
# Kwiecień 12, 2012, 22:43:30
Ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć podstawowych zasad jakimi rządzi się forum
Podstawową zasadą, jaką rządzą się fora internetowe (pratycznie wszystkie) jest to, że cokolwiek nie napiszesz, to ktoś się do czegoś przyczepi. ;)

Jeżeli mówię że coś potrafię zrobić, to znaczy że potrafię.
Oj, akurat to najczęściej tak nie jest (patrz: ot, chociażby politycy). ;)

Liczę na konstruktywną dyskusję o moim projekcie, a nie oceniania mych szans w przyszłości
To akurat JEST konstruktywna dyskusja, tyle że widać nie jesteś w stanie pogodzić się z jej wnioskami. :)

Dla Ciebie wygląda to tak (popraw mnie plz jeżeli się mylę):
- mam pomysł,
- jestem w stanie go opisać na N+ stron z dowolnymi detalami,
- zapowiada się fajnie, tym bardziej że dokładnie takiej gry nikt jeszcze nie zrobił,
- kolega pomógł mi oszacować koszt produkcji

Ale dla potencjalnego inwestora będzie niestety wyglądało to raczej tak:
- człowiek ma pomysł na fajną grę - ale to akurat my wszyscy mamy,
- nie ma żadnej wydanej gry na koncie - znaczy się amator (sad but true, ale wszyscy pracodawcy i inwestorzy oceniają po doświadczeniu w branży),
- bierze się za wieloletni projekt ze sporym składem - nie wie na co się porywa (a nawet nie ma świadomości, że w duży projekt nikt mu nie zainwestuje bez poparcia w skończonych małych projektach),
- twierdzi że projekt to murowany sukces - w tej branży nikt nie jest w stanie zagwarantować sukcesu (wielkie firmy padały przez to, że fajne projekty okazywały się z najróżniejszych przyczyn mało sprzedawalne)

Przede wszystkim to w oczach inwestora skreśla Cię rozmiar projektu i brak popartego wynikami finansowymi doświadczenia (co tutejsi użytkownicy forum chcą Ci bardziej lub raczej mniej delikatnie przekazać).

Jeżeli chcesz z czymś wystartować, to zaprojektuj coś, co z dwoma kolegami dacie radę skończyć w trzy miesiące i wypuścić do marketu na Androida. Jak będziesz miał N ściągnięć i pokażesz to komuś z pieniędzmi, to masz pewne szanse na to, że wyłoży nieco kasy na Twój jakiś inny projekt (ale raczej kwoty rzędu 20-50 tysięcy max, czyli relatywnie niewielki projekt). Jak już zrealizujesz kilka takich projektów i większość z nich okaże się zyskowna (bo tego, że projekt się po prostu nie sprzeda nie da się przewidzieć), to możesz zacząć z kimś rozmawiać o większych pieniądzach. Ale póki nie będziesz miał wyników finansowych, to sad but true, wszyscy w świecie biznesu będą traktować Cię jak mrówkę z perspektywy słonia, niezależnie jaki projekt byś miał.

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 12, 2012, 22:49:33
@Krzysiek K.

Dziękuję za odpowiedź
sad but true - zgadzam się ze wszystkim co piszesz, wiem jakie mam szanse i liczę się z tym. Na chwilę obecną forum jest kolejnym punktem zaczepnym znalezienia kontaktów, a nad pomniejszymi projektami już prowadzone są rozmowy i wybrane projekty są rozpisywane szczegółowo.

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Kwiecień 12, 2012, 23:04:53
Spróbuj uderzyć do firm, które robią takie rzeczy. Nie potrafię teraz podać konkretnych namiarów, ale co najmniej kilka razy w życiu widziałem na stronach firm tworzących gry webowe sugestie, że są w stanie zainwestować w czyiś projekt, jeśli okaże się interesujący i osoba, która go przedstawia, jest gotowa sama się zaangażować w realizację. W szczególności warto próbować do takich, co mają doświadczenie w dojeniu funduszy unijnych, a brakuje im w miarę innowacyjnych, dobrze opisanych pomysłów.

edit: O ile chodzi o grę webową, bo w sumie tam pisałeś "online" w pierwszym poście, a ja to jakoś z rozpędu chyba źle zinterpretowałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2012, 23:09:30 wysłana przez dzemeuksis »

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 12, 2012, 23:18:42
chodzi o multiplayer online
nie gra webowa

choć jako część tego projektu jest rozpisana gra na androida / ios
wiec zaadoptowac to do przegladarki to nie bedzie zaden problem

dziekuje za sugestie

Offline MrKaktus

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 12, 2012, 23:51:43
To napisz np. do Ziemowita Poniewierskiego z Can't Stop Games, ciekawe co by o tym sądził.

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 13, 2012, 00:47:08
To napisz np. do Ziemowita Poniewierskiego z Can't Stop Games, ciekawe co by o tym sądził.

dziękuję za informację

mail już posłany

Offline Kelesh

• Użytkownik

# Kwiecień 13, 2012, 08:28:58
Havana, nie będzie Ci łatwo zrealizować Twój pomysł - z powodów, które inni tu wymieniali, ale próbuj. Lepsze to niż narzekanie, że nie da się.

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 13, 2012, 10:22:11
wszystko się zaczyna od faktu, że "chcę"
z doświadczenia wiem, że rzucanie sobie samemu kłód pod nogi nie pomaga

Offline bad80

• Użytkownik

• Zbanowany
# Kwiecień 13, 2012, 12:17:57
Ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć podstawowych zasad jakimi rządzi się forum - jeżeli pada pytanie, to znaczy że użytkownik liczy na odpowiedź, a nie na recenzje jego postępowania.

MZ chodzi o to, że ludzie tacy jak ty wyskakujący z haslami typu 'mam pomysl szukam ekipy, na pewno sie uda' I R Y T U J Ą tym, że generalnie jakby nie jarzą o ile rzędów wielkosci trudniej jest pomysł wykonać niż go zaproponować - o tyle przypomina to pięciolatka który ogłasza że bedzie dyrygował i opracowywał sposob walki np dla bruce'a lee oczekuje tylko ze ci brusowie sie znajda aby tworzyc z nim radosny team i kiwac glowami nad jego poradami (nie dostrzegajac smiesznosci sytuacji polegajacej na tym ze kolesie ktorzy sa potrzebni do tego aby ten pomysl wykonac sa na 1000lvl exp a jego pomysl/praca jest w porownaniu z tym na 15lvl exp albo 50 lvl jesli pracowal nad tym rok 100lvl jesli pacowal nad tym 3 lata itp)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 12:30:39 wysłana przez bad80 »

Offline havana99pl

• Użytkownik

# Kwiecień 13, 2012, 12:42:10
@bad

widzisz, jak to łatwo przychodzi krytykować coś o czym wiesz tylko troszeczkę ?
nie widziałeś mojego gdd, nie czytałeś i nie rozmawiałeś ze mną, a jednak krytykujesz.

nie wiesz czy jestem na 50/100 czy 500 lv, nie wiesz, czy potrzebuje ludzi którzy są na 1000lv aby wykonać ten projekt

ale jednak krytykujesz

typowo Polskie zachowanie

Offline bad80

• Użytkownik

• Zbanowany
# Kwiecień 13, 2012, 12:57:41
@bad

widzisz, jak to łatwo przychodzi krytykować coś o czym wiesz tylko troszeczkę ?
nie widziałeś mojego gdd, nie czytałeś i nie rozmawiałeś ze mną, a jednak krytykujesz.

nie wiesz czy jestem na 50/100 czy 500 lv, nie wiesz, czy potrzebuje ludzi którzy są na 1000lv aby wykonać ten projekt

ale jednak krytykujesz

typowo Polskie zachowanie

To nie jest krytyka twojej pracy jest raczej upomnienie o
skromność