Autor Wątek: Praca na zlecienia  (Przeczytany 1597 razy)

Offline TDM

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2012, 01:04:25
Witam!

Mam takie dosyć proste pytanie: skąd wy bierzecie ( o ile bierzecie ) zlecenia ? Gdzieś przeczytałem chyba nawet tutaj że nie trudno dostać jakieś małe zlecenie w cenie do 200zł, no ale chodzi tu przede wszystkim o znajomości czy szukacie ofert przez google ( np na zlecenia.przez.net ) wysyłacie CV i albo dostaniecie zlecenie albo nie... Na czym to dokładnie polega ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kelesh

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2012, 02:09:05
Ja wpierw rozsyłając CV zdobyłem zlecenia od jednej firmy. Popracowałem dla nich. Tam poznałem nieco osób. Dzięki tym znajomościom uzyskałem dalsze zlecenia. Co umożliwiło poznanie dalszych osób. I zdobycie większej ilości zleceń. Aż zleceń było więcej niż czasu na nie, więc rzuciłem to w cholerę i założyłem własną firmę ;-). Więc na starcie po prostu rozsyłaj CV i próbuj gdzieś się załapać. A potem, jeśli znasz się na pracy, to już samo pójdzie.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2012, 17:36:32
Strona-portofolio po angielsku z opisem ukończonych projektów. Jak przyciągać ruch na taką stronę to jeszcze inne pytanie. Samo CV to raczej pomysł z poprzedniej epoki i przynajmniej ja bym nic nie zlecił na jego podstawie.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Kwiecień 04, 2012, 18:12:43
UP: Ale wysyłając CV zazwyczaj daje się też tam linka do portfolio lub ew. wysyła razem z CV (w załączniku).

Offline Pastan

• Użytkownik
    • BaseWeb.pl

# Kwiecień 04, 2012, 18:24:35
A tak odnośnie CV, to w jaki sposób umieszczacie tam swoje projekty? Jak opisujecie dany projekt? Załóżmy mamy grę i jakąś stronę na której wykonaliśmy system zarządzania danymi, jak to wpisać do CV?
Rozumiem, że trochę dziwne pytanie ale nigdy nie pisałem CV a nie długo będzie potrzeba takowego napisania więc staram się dowiedzieć jak najwięcej.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Kwiecień 04, 2012, 18:36:38
UP: Ale wysyłając CV zazwyczaj daje się też tam linka do portfolio lub ew. wysyła razem z CV (w załączniku).
No tak, CV jest ważne jak aplikujesz do pracy w firmie, gdy pierwszym adresatem jest HR, zwłaszcza na wyższe stanowisko i w "poważnej" branży. Ale mówimy o zleceniach - trzeba postawić na portofolio na pierwszym miejscu, widoczne bez zaglądania do CV :)

A tak odnośnie CV, to w jaki sposób umieszczacie tam swoje projekty? Jak opisujecie dany projekt? Załóżmy mamy grę i jakąś stronę na której wykonaliśmy system zarządzania danymi, jak to wpisać do CV?
Jak wymieniasz chronologicznie okresy zatrudnienia to wymieniasz jakie projekty ukończyłeś w danej pracy i pod tym możesz wymienić też te ukończone poza pracą - najlepiej w formie linków do opisu na stronie www.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Kwiecień 04, 2012, 18:41:14
[edit]
nieważne, nembutal dobrze to wyjaśnił
[/edit]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 20:33:00 wysłana przez Adam7 »

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Kwiecień 09, 2012, 18:26:48
wysyłasz maila z załączonym CV i z linikiem do portfolio w treści maila.