Autor Wątek: Noob pytanie do grafików  (Przeczytany 3422 razy)

Offline deadeye

• Użytkownik

# Marzec 09, 2012, 13:57:23
Posiadam Wacom Bamboo (A6) i powiem Ci, że do rysowania się raczej nie nadaje. Mały ruch na tablecie robi dużą kreskę na monitorze. Jeśli chcesz koniecznie tablet do rysowania, to pozbieraj kasę i kup coś większego.
Masz zły tryb ustawiony! :) Masz włączone skalowanie powierzchnia tabletu -> cały ekran, co faktycznie nie nadaje się do rysowania. Zmień sobie tryb w ustawieniach tabletu w panelu sterowania na taki, w którym powierzchnia tabletu jest równa powierzchi ekranu - czyli jeśli masz tablet 10" to odpowiada on 10" fragmentowi ekranu. Wtedy przesuwasz powierzchnie tabletu naciskająć przycisk na piórku i przeciągając, a w danym momencie możesz precyzyjnie rysować na danym obszarze, bo masz skalowanie 1:1, a nie takie jak teraz. Wtedy mała kreska na tablecie odpowiada małej kresce na monitorze ;)

darthtomi - jak chcesz to mam do sprzedania Bamboo Pen&Touch. Praktycznie nieużywany, bo dostałem gratis ale jako programista po paru próbach rysowania stwierdziłem że to nie dla mnie :) Jak coś to odezwij się na PW.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 17:12:15 wysłana przez deadeye »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 09, 2012, 16:49:37
I jeśli tablety - to tylko od Wacoma.

I to jest jeden wielki urban legend :)

Wacomy są niezłe*, ale Pentagram zrobił parę fantastycznych i dużo ekonomiczniejszych tabletów (Designer i Virtuoso). Odsyłam do mojego zestawienia parę postów wyżej.

*) tj mają ofertę od niezłych do świetnych- nie słyszałem jeszcze o złym Wacomie, o. Ale za te świetne liczą sobie 4-cyfrowe ceny (nie licząc Cintiq, hyhy), a Pentagram w końcu zrobił funkcjonalny odpowiednik Wacoma Intuosa i sprzedawał 2x taniej :).
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 16:57:04 wysłana przez Kos »

Offline heavymental

• Użytkownik

# Marzec 10, 2012, 12:25:03
Nie - to nie jest urban legend ;p
Fakt, ostatnio standard pentagramów podskoczył - dalej jednak wacom'owy poziom to nie jest.

Tu nawet nie chodzi o lepszy plastik, wytrzymałość i ogólnie wygląd - sama sprawa ze sterownikami, działaniem pod softem - kompatybilność - nie raz z pentagramami miałem kosmiczne problemy - gdy wacom od podłączenia działa pięknie.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 10, 2012, 12:50:04
Nie mów "z pentagramami", bo powiedziałem wcześniej, że ta firma ma duży rozstrzał jakościowy (na szczęście z tendencją zwyżkową).

Za Designera mogę poręczyć, bo testowałem (zarówno sobą, jak i rysowniczką :)) i jest super; za Virtuso chyba też mogę, bo czytałem sporo testów i nie widziałem 1 głosu by rysowało się na nim gorzej niż na topowych Wacomach. Wszystkie starsze Pentasy odradziłem, bo są na przestarzałej technologii.

Jak się chcesz przeciwstawić mojej opinii, to albo pokaż jakiś cudzy test, albo podaj konkretny model z którym sam miałeś problemy i opisz je. Starajmy się obaj być wiarygodni, machanie rękami w powietrzu nikogo nie przekona :).