Autor Wątek: Introship  (Przeczytany 9255 razy)

Offline matthewpl

• Użytkownik
    • TheGamers - nowy wymiar gier

# Marzec 04, 2012, 21:49:20

Więcej info: http://thegamers.gamewalk.pl/konkurs/24-introship.html

Przykładowa demoscena: http://thegamers.gamewalk.pl/download/demoscena.zip

Oceniamy: pomysłowość, oprawę muzyczno-graficzną, humor

Jeśli w tym roku będzie kilka zgłoszeń, to w następnej edycji nagrody będą poważniejsze :)

Pozdrawiamy, TheGamers

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 05, 2012, 14:02:12
Bez sensu... jak można wykonać Demoscenę?

Demoscena to subkultura, czyli zbiór ludzi. Jako że poczuwam się do przynależności do niego, tym bardziej nie chcę żeby ktoś wykonywał mnie, ani moich znajomych.

No, chyba że chodziło o wykonywanie dem i inter... no to wtedy zupełnie co innego.

Plakat do poprawki.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Marzec 05, 2012, 14:32:40
Tak jak napisał Krzysiek K.
Radzę przeczytać to http://pl.wikipedia.org/wiki/Demoscena

PS. Tak się zastanawiam, zawsze myślałem, że w intrach/scenkach tego typu chodzi właśnie o jak najmniejszy rozmiar pliku programu przy jak najlepszych efektach wizualnych i dźwiękowych?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 05, 2012, 14:34:46
PS. Tak się zastanawiam, zawsze myślałem, że w intrach/scenkach tego typu chodzi właśnie o jak najmniejszy rozmiar pliku programu przy jak najlepszych efektach wizualnych i dźwiękowych?
Mi się wydawało, że chodziło o fun. :) Optymalizacja pod rozmiar jest znanym, lecz nie jedynym wyzwaniem przynoszącym fun podczas tworzenia. Mnie np bardziej kręci sam efekt niż sposób jego uzyskania, więc prędzej wziąłbym udział w konkursie bez ograniczeń rozmiarowych. (Ale ja mam mało wspólnego z demosceną, to tylko moje zdanie!)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 14:36:28 wysłana przez Kos »

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Marzec 05, 2012, 14:54:24
No akurat ograniczenie do 25MB, to właściwie żadne ograniczenie. Jedziesz, Kos, prestiż i bonus-nagroda czekają. ;)

EDIT: Zapomniałem o najważniejszym: będziesz mógł jako pierwszy zagrać w "ich" najnowszą grę.

Offline matthewpl

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 16:16:04
To teraz odpowiem na wszystkie wątki:

Krzysiek: Czy demoscena to subkultura czy nie, to już zależy od poglądów człowieka. Ja skorzystałem w Wikipedii.
Adam: Kiedyś chodziło i jak najlepsze efekty przy jak najmniejszym rozmiarze. Hehe, nadal mam takie duże dyskietki. Ale przy dzisiejszych czasach raczej o ograniczenie rozmiaru nie trzeba się bać.
Dzemeuksis: Wiem, że tak się czepiacie nagród, ale ten konkurs to takie bardziej pokazanie siebie. Jasne, nagrody byłyby lepsze, ale nikt raczej nie będzie inwestować w coś niepewnego. Jeśli w tym roku konkurs wypali, to za rok na pewno nagrody będą znacznie lepsze. Myślę, że obecne "super-ekstra-nagrody" starczą jak na pierwszą edycję :)
PS. A myślisz, że w latach 90-tych ludzie brali udział w takiej rywalizacji na nagrody? Nagród nie było - liczyła się zabawa. No ale widać, że świat się zmienia i tu sami materialiści siedzą.

Kos: Ograniczenie rozmiaru wynika z limitów serwera, ale myślę, że da się zmieścić w tych 25 MB, a jeśli się nie zmieści, to wystarczy dobrze skompresować winrarem albo 7zipem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 16:20:00 wysłana przez matthewpl »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 05, 2012, 16:35:09
Czy demoscena to subkultura czy nie, to już zależy od poglądów człowieka. Ja skorzystałem w Wikipedii.
Podobnie jak od poglądów człowieka zależy to, czy koza to zwierzę czy roślina...
Ale osobiście nie chciałbym widzieć siebie w tej drugiej grupie i myślę, że Ty też nie.

A co do Wikipedii:
PL: "Potocznie określeniem demoscena nazywa się nieformalne zrzeszenie twórców (subkultura użytkowników komputerów) zajmujących się tworzeniem tzw. dem."
EN: "The demoscene is a computer art subculture that specializes in producing demos, which are non-interactive audio-visual presentations that run in real-time on a computer."

Z japońskiej wikipedii to brałeś, czy jak? :P

Offline matthewpl

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 16:42:20
No z tą demosceną to może trochę przegiąłem, ale wzorowałem się na tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Demo_(sztuka_komputerowa)

A ta -scena to po prostu źle doczytałem.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Marzec 05, 2012, 17:20:02
Z tego linku co podałeś też wynika, że
Dema są przejawem działalności twórczej w ramach subkultury demosceny i stanowią pokaz możliwości ich twórców;
Skłonny jestem przyznać rację Krzyśkowi, że brałeś to z japońskiej wersji ;)

Plakat jakby w paintcie narysowany, co powoduje że konkurs ma wrażenie niepoważnego (pewnie miał być oldschool-owy co według mnie nie wyszło).
2 sprawą jest fakt, że nie jesteście nawet studiem/firmą i nagroda w postaci prestiżu (na waszej stronie) nie jest czymś atrakcyjnym. Najpierw zróbcie tą grę i dopiero później organizujcie konkursy.

Offline matthewpl

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 17:35:33
nie, w photoshopie :) thegamers to grupa non-profit. A stronka ma miesięcznie 100 unikalnych. Może nie jest to bardzo dużo, ale jak na studio, gdzie dopiero tworzymy gry, a nie mamy żadnej "upublicznionej" (prócz notefuna), to jest to bardzo dobry wynik.

No i patrz: my tu konkursy organizujemy, a ludziom źle. Jednak nie mamy zamiaru przez kilka negatywnych głosów zaprzestać wszystkich prac i się powiesić. Więc nie wiem o co walczysz, ale to Ci się nie udało, sorry :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 05, 2012, 20:20:18
No i patrz: my tu konkursy organizujemy, a ludziom źle. Jednak nie mamy zamiaru przez kilka negatywnych głosów zaprzestać wszystkich prac i się powiesić. Więc nie wiem o co walczysz, ale to Ci się nie udało, sorry :)

No i dobrze myślisz! Organizowanie konkursów to nie jest zabawa tylko-dla-uber-elit. Jak masz inicjatywę i potrafisz zorganizować dobrze konkurs, nie wkurzając nikogo :), to działaj!

Offline matthewpl

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 20:43:45
Czym wkurzyłem kogoś tworząc ten konkurs? Tym, że do demo dopisałem -scena? Ja też jestem człowiekiem i mogę popełnić błąd, tym bardziej zmęczony o godzinie 145.  To nie jest zabawa tylko dla wybranych - każdy może się zabawić, nawet bez wiedzy programistycznej. Obecnie na rynku można znaleźć programy typu The Games Factory, więc nawet dziecko neo/pokemon po opanowaniu programu, może coś wysłać.

Sorry, za taką oziębłość, ale miałem po prostu zły dzień, a Wy mi go jeszcze bardziej rujnujecie.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Marzec 05, 2012, 21:04:06
Czym wkurzyłem kogoś tworząc ten konkurs?
Tak, ale nie przejmuj się tym.

Offline matthewpl

• Użytkownik

# Marzec 05, 2012, 21:25:14
Pozwólcie, że wyłączę tą stronę ze Obserwowanych. Mnie krew zalewać nie będzie, nikt mi humoru nie zepsuje, skrzynka będzie miała mniej SPAMu, a wszystko okaże się 13 maja. Pozdrawiam. Kontakt przez maila lub komunikatory.