Autor Wątek: Projektowanie menu wielopoziomowego  (Przeczytany 1248 razy)

Offline problematyk

• Użytkownik

# Luty 27, 2012, 18:39:37

Hej..
Jak podejs do tematu projektowanai menu wielopoziomowego, cos takiego jak np zakladki w przegladarce chrome. chodzi mi o relacje itp..
np mam np taka strukture

item21 -> item31
item1 ->item22
            item32
item2
item3
item4

(takie drzewo)
i teraz majac glowna liste narysowana..
po najechaniu na dany item pojawia sie SubMenu (jesli dany item ma dalej wezly)
z tym ze pierwszy problem to taki ze gdy zjade z itema to chowam subMenu (dla niego) ale jak np wykryc ze ktos nie zjechal tylko wszedl na Menu nastepnego poziomu..
gubie sie w relacjach kto powinnien co wiedziec itd zeby to elastycznie działało..

mozna liczyc na jakies rady?
pzdr

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Luty 27, 2012, 19:08:25
Jak użytkownik wejdzie w menu podrzędne to przestajesz sprawdzać warunek chowania tego nadrzędnego, dopóki nie zniknie podrzędne.

Offline problematyk

• Użytkownik

# Luty 27, 2012, 19:17:21
wyobraznia..
jest kilka itemów..
i teraz gdy ktos najedzie na item gdzie jest nastepne podmenu to pokazuje to menu, ktos z tego itema zjedzie to chowam tamto menu..
ale ktos moze zjechac a wjechac na podmenu..
teraz zrobilem tak ze chowanie podmenu robie po jakims czasie i wtedy mam czas zeby sprawdzic czy ktos wjecal na podmenu czy nie.. ale to wszytsko dziala tak koslawo ze masakra..
kompletnie architektonicznie sie gubie..  nie widzial nikt nigdy zagadnienia o tym na jakims blogu itp ?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Luty 27, 2012, 19:24:17
Włącz tego twojego (i mojego) kochanego Chrome'a, kliknij na klucz, wejdź w jakieś podmenu i ucieknij kursorem na przeciwny róg ekranu. Czy podmenu zniknęło? Nie. Kiedy znika? Kiedy zaznaczysz inną pozycję menu nadrzędnego.