Autor Wątek: Facebook na głównej  (Przeczytany 4689 razy)

Offline Xender

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 00:12:09
Witam.
Jaki jest sens pokazywania na stronie głównej nowości z Facebooka? Wchodząc na Warsztat chcę mieć nowości w czystej formie, a nie ekstrakt z fejsa. Jak ktoś korzysta z fejzbuka i Warsztat tam zasubskrybuje, to nowości fejzbukowe z Warsztatu ma na... fejzbuku (sic!). Po co nam redundancja (oprócz zabierania miejsca)?

Disclaimer: Post przedstawia wyłącznie mój punkt widzenia.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Moriquendi

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 00:15:44
Facebook na głównej może zostać, chociaż zmieniłbym trochę układ tej strony...
Newsy zostawiłbym tak jak były, tylko trochę inaczej je formatować: większe nagłówki + obrazek przy każdym newsie.

Facebook'a natomiast dałbym w jakiejś kolumnie po lewej/prawej. Ew. pod newsami.

Edit:
I z miniaturkami screenów/video trzeba coś zrobić.
Trzeba to jakoś powiększyć. To w dużej mierze, jeden z najważniejszych elementów warsztatu.
Może usunąć ten margines po lewej, newsy przesunąć w lewo, a prawe menu powiększyć?
Dodałbym też strzałki przy miniaturkach. Klikamy w strzałkę -> pokazuje się kolejna miniaturka.
Bo czasami przegapia się ciekawe screeny. Wolę na głównej zerknąć na miniaturki niż wchodzić w sekcję "Screeny".

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 00:20:28 wysłana przez Moriquendi »

Offline matheavyk

• Użytkownik
    • rabagames.com

# Luty 18, 2012, 04:03:30
Ja bym to widział tak:
http://c.wrzuta.pl/wi8551/63a63057000e83d64f3f0587/warsztat

Tylko trzeba trochę przerobić(zmniejszyć) to całe "warsztat poleca", a zwiększyć obszar na "projekty, screeny, video".
Oczywiście by się zrobiło tak jak pisał Moriquendi, jakąś strzałeczkę do przewijania projektów/screenów, moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Tak samo przeformatowanie newsów też obowiązkowe, bo teraz to trochę siara. Strona o grach, a wygląda jak z poprzedniej epoki.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Luty 18, 2012, 09:29:36
rozjeżdża się to w chromie

Offline Xender

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 09:40:24
Ale wyjaśnijcie mi proszę, czy newsy z facebooka nie są redundantne do tego co i tak jest na stronie? A jeśli nie są, to tym gorzej - wchodząc na warsztst chcę mieć wszystko z pietwszej ręki, a nie z facebooka. Jaki ma to sens?

Offline Adam27

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 11:29:25
Również jestem za usunięciem Facebooka z głównej, nie dość że wygląda brzydko i zabiera miejsce, to i tak nic IMHO nie daje ;P

Offline sztacheta28

• Użytkownik
    • Wsparcie dla Unity 3d po polsku

# Luty 18, 2012, 11:35:54
Zamiast usuwać fb może po prostu przemieścić go w inne miejsce np. pod Newsy.

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 15:18:24
Otwieram warsztat a tam gigantyczny FB, WTF ??
Zamiast tego rzeczywiście można by powiększyć kolumnę projektów.

Offline Xender

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 15:34:41
Zamiast usuwać fb może po prostu przemieścić go w inne miejsce np. pod Newsy.
Nie. Zamiast robić kolumnę "newsy tylko że inaczej, fejzbukowo", zrobić porządne newsy, w których będzie wszystko to co (warte zobaczenia) na fejzbuku. Redundancja 2 ramek obok siebie jest zła, wstawianie na fejzbuka rzeczy, których nie ma normalnie w serwisie jest jeszcze gorsze - wiec trzeba naprawic obie rzeczy, a nie wrzucać fejza na glówną aby sie "uzupełniały".
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 15:59:13 wysłana przez olo16 »

Offline siso

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 17:33:07
Niniejszym głosuję za usunięciem fejsa z głównej, z uwagi na jego tamże wysoką zbyteczność.

Offline Paweł

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 17:34:01
Mogłby ktoś wrzucić screena jak to wygląda z facebookiem, bo jakoś nie mogę zmusić przeglądarki do wyświetlenia go i mam wszystko po staremu, co za pech ;)

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 18:22:56
Niniejszym głosuję za usunięciem fejsa z głównej, z uwagi na jego tamże wysoką zbyteczność.
+1

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 18, 2012, 19:01:12
-1. Na moje fejs wpisuje się całkiem ładnie, zapełnia puste miejsce :)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 19:29:49
wtf, ja też mam fb ale i tak go nie używam praktycznie i nie widzę po co ma mi zaśmiecać pół ekranu byleby być web 5.0 i social

Offline siso

• Użytkownik

# Luty 18, 2012, 19:55:38
-1. Na moje fejs wpisuje się całkiem ładnie, zapełnia puste miejsce :)
Istnieje co najmniej 13,034 * 10^24 alternatywnych sposobów "zapełnienienia wolnego miejsca", które przynajmniej są wystarczająco pr0, by je na głównej umieszczać.
Teraz newsy z fejsika, a niedługo pewnie będą się słitfocie z kodzikiem pojawiać, tak?