Autor Wątek: Mały Pixel Art do oceny  (Przeczytany 2765 razy)

Offline salazar

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 22:42:55
Jak już niektórzy wiedzą, jakiś czas temu otworzyłem bloga z darmową grafiką www. Natomiast jeden z użytkowników warsztatu nakierował mnie na tworzenie pixel artu i udostepnianie go za free w formie całych setów. Kilka moich prac związanych z grami wrzuciłem na bloga, ale nie były one zadowalające i chyba je usunę niedługo.

Dlatego zacząłem bawić się pixel artem jakiś czas temu, ale zanim coś udostępnię to chciałbym wiedzieć czy są inni chętni oraz czy w ogóle jest sens, żebym się za to brał, oceńcie więc moją pracę, dość długo mi to zajęło bo jest dużo dłubania przy szczegółach , ale bardzo mi się spodobał ten typ grafiki.

Najfajniejsze jest to, że jak się już po kilku godzinach dłubania zrobi jeden obiekt to potem można już szybko tworzyć następne i można szybko stworzyć całe sety. Więc wysiłek się opłaca.

Drzewka i skały do oceny :

http://gyazo.com/d894aa2e9d58c5d1d81c2ff972d2a742

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Luty 09, 2012, 22:55:11
Na moje niewprawne oko wyglada to calkiem niezle

Moze cos w jeszcze mniejszej rozdzielczosci ? ;]

Offline Liosan

• Redaktor

# Luty 09, 2012, 22:57:11
Podoba mi się wybór palety; to jest wg mnie jedna z trudniejszych rzeczy :) Drzewka też fajne, i płaski teren wokół nich również.
Cienie w dużych szczelinach nie wzbudzają zaufania... nie umiem powiedzieć dlaczego, coś jest z nimi nie tak :( Czyste, gradientowe niebo trochę psuje efekt.

Liosan

Offline salazar

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 23:15:38
Właściwie to niebo nie jest przedmiotem oceny, bo dałem byle co, żeby nie było zupełnie białe, chodzi mi o same obiekty, zgadzam sie co do cieni, muszę nad nimi popracować jeszcze i z pewnościa będzie wyglądać lepiej. W jeszcze mniejszej rozdzielczości też będę próbował cos tworzyć.

Offline Xender

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 23:23:35
Mógłbyś wrzucić na jakiś inny hosting (imgur?)? Ten link mi nie działa.

Offline Kelesh

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 23:28:53
Drzewa są ekstra, ale rozkład cieni na skałach nienaturalny. Nie wiem czy lekkie rozjaśnienie nie dałoby poprawy.

Offline salazar

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 23:31:54

olo16 to link dla ciebie

Offline Xender

• Użytkownik

# Luty 09, 2012, 23:50:52
Bardzo fajne, dla mnie najlepsze drzewo po prawej.

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 09, 2012, 23:56:01
Popracowałbym nad oświetleniem drzew - wydaja się być oświetlone z innej strony i innym światłem niż ziemia :) No i drzewa mogłyby mieć jakieś cienie :)

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Luty 10, 2012, 00:29:56
Drzewo po prawej bardzo smaczne, dodaj jakieś cienie pod drzewami

Offline bies

• Użytkownik

# Luty 10, 2012, 00:46:21
Nie znam się na pixel art więc napiszę po prostu co widzę:
A) Ładne!
B) Nienaturalne połączenie pnia z podłożem.
C) Nienaturalne powtórzenie formacji traw.

Reszta znośnie -- tj. nie gryzie ale i nie zachwyca.

Offline Paweł

• Użytkownik

# Luty 10, 2012, 00:48:09
a ja mam ciągle wrażenie że widziałem już te liście tylko na trawie gdzieś

Offline mwojt

• Użytkownik

# Luty 10, 2012, 10:41:45
Pod drzewami powinien być cień, widać powielane elementy oraz ich niespójne połączenia, ogólnie nie wygląda źle ale trochę niedopracowane, jakby robione na szybkiego.

Offline salazar

• Użytkownik

# Luty 10, 2012, 11:31:26
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Czyli rozumiem, że tego typu rzeczy się przydadzą o ile będą miały lepszą jakość. jeśi tak to zaczynam robić sety i będę umieszczał na blogu.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 10, 2012, 13:38:59
Imho jest to 100% growa jakość :) Bardzo mi się podoba.

Ja bym zdecydowanie wolał ujrzeć dużo spritów w takiej jakości, niż mało, ale z uber-dopracowanym oświetleniem i diabli wiedzą czym jeszcze. Ale, Salazar, Twoja decyzja :)