Autor Wątek: IntelliSense nie działa (żadnych komunikatów)  (Przeczytany 3907 razy)

Offline Way

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 17:22:13
   Witam!
  Spotkałem się z bardzo dziwnym problemem w visual studio 2010. Otóż nie działa mi Intellisense. Problem byłby prostszy, gdybym miał jakikolwiek komunikat o błędzie. Problem jest w tym, że Intellisense zachowuje się tak jakby nie znało żadnych obiektów (w Class view wszystko ładnie poukładane). Po wpisaniu operatora po którym powinno wyskoczyć autouzupełnianie na pasku stanu widnieje piękny komunikat:
IntelliSense: 'No additional information avilable' (See 'Troubleshooting IntelliSense in C++ Projects' for further help.)  Mówiąc szczerze nie potrafię wyszukać rozwiązania, bo nie wiem czego się chwycić, pod jakimi hasłami szukać. Piszę z nadzieją, że ktoś spotkał się z podobnym problemem. Z góry dziękuję za pomoc.

Z poważaniem:
      WaY

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline FoToN

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 17:52:08
Nawalanie Intellisense jest dosyć znanym problemem :) Po pierwsze spróbuj wywalić wszystkie pliki od tego ustrojstwa z projektu (w gruncie rzeczy wywalenie *.sdf chyba powinno pomóc).

Offline Way

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 18:04:32
Próbowałem. Sprawdzałem też ustawienia. IntelliSense nie działa od momentu przeinstalowania systemu. Reinstall VS też nic nie dał. Oczywiście sprawdziłem wszystkie ustawienia IntelliSense - wszystko prawidłowo.

Offline Trux

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 18:07:41
Napisz na GameDev.net. Tam pewnie problem bardziej znany będzie. Nie to, że odradzam warsztat ale to nie są zbyt popularne programy u nas :D
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 18:10:02 wysłana przez Trux »

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 07, 2012, 18:08:54
Na twoim miejscu ściągnąłbym sobie trial Visual Assist X-a :)

Offline FoToN

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 18:22:52
@up A on nie jest płatny? I chyba wymaga do tego wersji pro visuala (która jest płatna) ;)

Xion kiedyś coś o tym skrobnął: http://xion.org.pl/2009/12/13/naprawianie-intellisense/ Może znajdzie się coś pomocnego.

Sprawdź także, czy problem występuje na czystym projekcie.

Offline Way

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 18:28:25
Problem występuje na czystym projekcie. Jestem zdany na Visual Assist'a ;) Dzięki wszystkim za pomoc. (To wszystko o czym Xion pisze już robiłem)

Offline karol57

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 19:56:16
Możesz jeszcze przenieść się na Visual Studio 2011

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 07, 2012, 20:48:48
Albo na "inne środowiska", które są darmowe i mają VAX w standardzie :-).

Offline Avaj

• Użytkownik

# Luty 07, 2012, 21:15:51
Albo na "inne środowiska", które są darmowe i mają VAX w standardzie :-).
używając takich środowisk narażasz firmy na straty które ponoszą przez to że VAXa nie zakupiłeś!

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 08, 2012, 09:44:48
Ale propaguję otwarte wolne oprogramowanie open-source i tym samym ratuję drzewa!