Programowanie > Dźwięk

Synchronizacja efektow z muzyka

(1/3) > >>

slowbro:
Witam,

W produkcjach demoscenowych mozna zobaczyc ciekawe synchronizacje efektow np. blyski ekranu z muzyka:

http://www.youtube.com/watch?v=KMUugXmectc

W jaki sposob mozna wyznaczyc moment kiedy trzeba wyswietlic bialy blysk na ekranie komputera aby byl zsynchronoziowany z uderzeniem perkusji? Jakie biblioteki muzyczne oraz ich funkcje do tego celu mozna wykorzystac?

Pozdro

Kos:
Słowo kluczowe: bpm detection. Audacity to chyba potrafi w miarę robić

Karol:
Możesz jeszcze skorzystać z FFT i reagować na przekroczenie progu w pewnych zakresach, ale to czasem daje fałszywe wyniki. Z innych rzeczy to biblioteka BASS umożliwia synchronizację, jak odtwarzany utwór dojdzie do określonego czasu to wywoływany jest callback.

yarpen:
Akurat to demo to byly jescze czasy mod/xm/s3m. Wtedy sie po prostu uzywalo jakiegos egzotycznego i nieobslugiwanego efektu i wstawialo go w module w miejscu gdzie mial byc blysk itd. Playery zazwyczaj mialy opcje ustawienia callbacku na dany typ efektu

slowbro:
Zapoznam sie z BASS. Nie wiem czy jasno opisałem problem. Potrzebna jest mi jakas funkcja np. biblioteki BASS, ktora zwraca jakas informacje, ze w danym momencie nastapilo uderzenie perkusji i nic wiecej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej