Autor Wątek: Blog z freebiesami PSD  (Przeczytany 3766 razy)

Offline salazar

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 11:59:25
Witam.

A więc jednak dopiąłem swego i udało mi sie stworzyc bloga. Na razie jest to wersja beta, ale zawsze coś. Teraz mam w planach dodanie różnych kategorii. Czekam tylko na wskazówki odnośnie tego co jest ludziom potrzebne, sam również szukam. Mimo wszystko mam nadzieję, że komuś się przyda, mam zamiar dodawać coś nowego przynajmniej co 2 dni. Pozdrawiam wszystkich.

Link do bloga: www.tidycg.com

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Snajpa

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 12:06:16
Mam nadzieje ze grafiki do gier tak ?

// Edit wszsytkie pliki / grafiki sa tam legalne tak ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 12:10:33 wysłana przez Snajpa »

Offline salazar

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 12:35:44
Póki co nie ma tam grafiki do gier, ale mam zamiar takową tworzyć oraz różne inne rzeczy jak np: dźwięki i muzykę do gier. Wszystkie prace są stworzone przeze mnie więc są jak najbardziej legalne.

Właśnie mam pytanie: czy takie rzeczy jak pliki audio z odgłosami np: strzałów, potworów i różnych dźwięków do gier komuś się przydadzą według was?

Offline Paweł

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 14:34:46
czemu zawsze w psd? Znalazłem inną stronke też z przyciskami do gui i wszysto w psd :/ Pewnie że w irfanview mogę sobie zapisać jako .png ale tracę wszystkie warstwy i muszę ciąć w gimpie od nowa. A takich np. fontów i tak nie odzyskam. Gimp znowu niepoprawnie importuje psd, bo cośtam kolory zle przetwarza ( ps ma ich więcej czy jakoś tak). Jak w takim razie przerobić psd na np. gimpa nie tracąc informacji o warstwach. Albo chociaż jak rozpakować z psd każdą warstwę do osobnego png?

Offline salazar

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 15:00:37
Nie znam się na gimpie, ale to co mówisz wydaje mi się niedorzeczne, żeby jakiś program miał więcej kolorów niz drugi :). Na moje oko to musisz ustawić poprawnie parametry dokumentu takie jak: Color Mode, Color Profile, Pixel aspect ratio itp, pokombinuj. Co do samego psd to sciagnij sobie photoshopa w wersji demo i po prostu zapisz wszystkie obrazki które potrzebujesz oddzielnie. Może jest jeszcze jakieś inne wyjście, ale nie zastanawiałem sie nigdy nad tym.

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Styczeń 12, 2012, 17:44:52
@Paweł: chwila googlowania i http://www.telegraphics.com.au/sw/product/psd2xcf chociaż nie jestem pewien czy to działa

Offline agent_J

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 17:50:19
czemu zawsze w psd?

Bo praktycznie każdy dobry grafik robi w Photoshopie i za darmo nie będzie się przejmował "biednymi studentami" :)

Offline hashedone

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 18:08:46
Pracowałem swego czasu w webmasteringu i generalnie te psd to była katorga. Nie idzie tego do gimpa wyeksportować i już. I to nie dla tego że jest inna liczba kolorów, tylko dla tego, że filtry niepoprawnie się importują (raz że w PS jest ich więcej, dwa że niektóre inaczej działają i wymagają innych parametrów, lub nawet innych wartości tych samych parametrów). Niestety graficy to generalnie tak leniwa rasa, że zwykle nie chce im się zaaplikować filtrów jako osobne warstwy (nie piję do autora tematu - prac nie pobierałem i zapewne tego nie zrobię bo nie potrzebne mi są, a nie mam aktualnie PS).

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 12, 2012, 18:33:45
Dodam sobie do zakladek z podobnymi stronkami. Jedna wiecej to zawsze lepiej :) Twoj styl jest naprawde dobry. A do gier tez na sile mozna wykorzystac jak ktos umie cos wiecej niz tylko wykleic grafe na zywca...

Wiadomo ze PS jest kosmicznie drogi - ale nie bez powodu. I co racja to racja, kazdy powazny robi w PS...

Offline Joker

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 19:55:50
No pobrałem Player set, i raz że otwierając psd w najnowszym ps'ie dostaje błąd i coś się tam konwertuje zanim plik zostanie załadowany. A w gimpie nie działa bo jest tam pełno efektów których po prostu w Gimpie brak ( trzeba by je zapisać na layer, ale nie dało by się wtedy ich modyfikować. )

Offline salazar

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 20:29:36
No pobrałem Player set, i raz że otwierając psd w najnowszym ps'ie dostaje błąd i coś się tam konwertuje zanim plik zostanie załadowany. A w gimpie nie działa bo jest tam pełno efektów których po prostu w Gimpie brak ( trzeba by je zapisać na layer, ale nie dało by się wtedy ich modyfikować. )

To na pewno konwertuje się czcionka której nie masz zainstalowanej w windowsie aby ominąć ten błąd wystarczy ściagnąć odpowiednie czcionki z dafont.com. Nie ma możliwości, żeby jakieś inne błędy były. A temat Gimpa zdaje się, że ktoś tu wyjaśniał, ja natomiast nie mam zielonego pojęcia o tym programie i nawet nie chcę mieć.

Offline Poczatkujacy

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 21:59:58
Fajnie jak by byla tam grafika do gier ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 12, 2012, 22:00:49
Nie mowiac o tym ze taki blad o niczym nie swiadczy i po prostu nie ma mozliwosci edycji tego tekstu dokladnie ta czcionka ktora byla uzyta. A poza tym wszystko smiga i wyglada identycznie ( tekst jest po prostu renderowany )

Offline Paweł

• Użytkownik

# Styczeń 12, 2012, 22:51:36
@Antek: działa to tak samo jak plugin do gimpa, czyli bardzo źle. Dziwne bo nawet imagemagic sobie z tym nie radzi.

@offtopic: ok, profesjonaliści używają Ps, ok. Tylko do kogo są w takim razie adresowane takie darmowe grafiki? Dla pro to nie problem takie coś zrobić i mu za to płacą, a jak ktoś ma kasy za dużo to nie będzie się bawił w sklejanie darmowych grafik z neta, tylko sobie zamówi u zawodowca. Może jest tu jakiś pro który wytłumaczy mi po co mu darmowe grafiki?

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Styczeń 12, 2012, 23:04:46
Nie kazdy po prostu ma talent i czas... Niezalezny programista gier czesto ma akurat PS zeby cos tam na szybko sklecic, ale masterem nie jest, wiec tutoriale i gotowce sa bardzo na miejscu :)

Poza tym badzmy zyciowi... - naprawde uwazasz ze wszyscy posiadacze PS placa grzecznie 3k Adobe a reszta sciaga GIMPA ? Think twice ;)