Autor Wątek: Rynek gier na BlackBerry  (Przeczytany 1132 razy)

Offline Demoneo

• Użytkownik
    • Lotto

# Grudzień 24, 2011, 14:55:05
Jak wygląda rynek gier (czy ogólnie aplikacji) na BlackBerry? Czy jest tak na iOS, że istnieje tylko jeden sklep z aplikacjami (i ewentualnie programy partnerskie), czy też tak jak na na Android, że można sprzedawać w różnych miejscach?
Jaka jest konkurencja? Bo na iOS i Android to wiadomo, że ogromna :)
Jak sprzętowy BlackBerry plasuje się względem telefonów na iOS i Android? Jest dużo słabszy?
Pytam, o moc BlackBerry, ponieważ to determinuje jakie gry można na niego tworzyć.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline menajev

• Użytkownik
    • Karate Inowrocław

# Grudzień 24, 2011, 23:42:31
Jednej osobie u mnie w pracy przydarzyło się dostać do zrobiania stosunkowo prostą aplikację na BB. Gdyby usłyszał o pomyśle robienia na tę platformę gry, to pewnie w jego komentarzu to wyrazy niewulgarne robiły by za przecinek, nie na odwrót...
Na BB nie ma gier, nikt ich nie robi, nikt w nie nie gra. Nie ruszaj, nie dotykaj, nie zbliżaj się...

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Grudzień 24, 2011, 23:49:37
Ciekaw jestem dlaczego

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

# Grudzień 25, 2011, 00:08:45
1)
Właściciele BB raczej nie używają tych telefonów do grania ;].
2)
Trochę ciężko by było grać na tej klawiaturce.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Grudzień 25, 2011, 00:22:28
Jednej osobie u mnie w pracy przydarzyło się dostać do zrobiania stosunkowo prostą aplikację na BB. Gdyby usłyszał o pomyśle robienia na tę platformę gry, to pewnie w jego komentarzu to wyrazy niewulgarne robiły by za przecinek, nie na odwrót...
Na BB nie ma gier, nikt ich nie robi, nikt w nie nie gra. Nie ruszaj, nie dotykaj, nie zbliżaj się...

Potwierdzam. Robiłem w pracy coś na BlackBerry (9000, 9700). Przez cała "karierę" mobilną z Java2ME, Mophun, Symbian, Android, iOS nie spotkałem się z tak "zabugowanym" środowiskiem. Ci którzy przejęli po mnie ten projekt mają o nim jeszcze gorsze zdanie. Też uważają to za najgorsze doświadczenie w życiu. Ja aż tak bardzo nie narzekałem, bo robiem na Canvasie i wszystko ręcznie. Ale jak trzeba było dotknąć jakichś systemowych rzeczy to był dramat. :( Na plus na pewno można zaliczyć dosyć bogate oficjalne forum na którym odpisywali nawet ludzie z RIM. Zadziwiająco dużo wątków kończyło się w stylu "Faktycznie jest to chyba błąd w systemie. Zostanie to zgłoszone do ludzi odpowiedzialnych za to".

A tak jeszcze prywatnie. Zanim się tym zajmiesz to zerknij na wykres kursu akcji RIM z ostatnich dwóch lat. Wygląda jak równia pochyła albo skocznia Małysza. :) Wygląda jeszcze gorzej niż wykres Nokii, która lada moment sięgnie dna. Tylko, że Nokia ma jakiś plan na przyszłość (WindowsPhone7 i spółka z Microsoftem), a RIM nie ma nic. Coś tam gadają o QNX, coś tam obiecują ale... nie ma się co oszukiwać. Wystarczy wziąć do jednej ręki to co oni produkują i do drugiej coś z WinPhone7, Androidem czy iOS. Potem odpowiedzieć sobie na pytanie czego chciałoby się na codzień używac. :) Według mnie w 2013 RIM przestanie istnieć. Ale to moje prywatne zdanie. Mam do niego prawo i wcale nie musi się sprawdzić. :)