Autor Wątek: Szukam Sponsora do Projektu  (Przeczytany 3423 razy)

Offline salazar

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 18:02:21
Witam uprzejmie.

Nie będę owijał w bawełnę, mam gotowy plan do zarobienia pieniędzy, brakuje mi tylko trochę gotówki abym mógł się tym zająć.

Chcę prowadzić blog na którym będę udostępniał za darmo elementy www takie jak: buttony, nawigacje, loga, interfejsy do aplikacji oraz gier, również kompletne layouty www. Wszystkie prace będę wykonywał sam, nie będzie to blog typu śmietnik podający linki do innych serwisów, mam zamiar być unikalny, ponieważ to jedyna droga do sukcesu. Jestem w stanie stworzyć ok. 2 porządnych prac dziennie co da systematyczność, która jest bardzo ważna przy prowadzeniu bloga.

Mam dużo czasu i mogę go wykorzystać na tworzenie wysokiej jakości prac. Blog ma być prosty i przejrzysty miniaturki do prac z opisem po angielsku, po kliknięciu powiększenie do rzeczywistych rozmiarów i przycisk DOWNLOAD PSD. Z czasem mam zamiar wprowadzić również strefę premium, w której będą najlepsze prace, ale za niewielkie sumy, żeby nikogo nie odstraszyć. Wszystkim mam zamiar zająć się sam gdyż życie nauczyło mnie, że współpraca z większą ilością osób zdalnie jest trudna do utrzymania. Blog ma powstać na wordpressie, mam już layout strony oraz listę nazw bloga  (interesuje mnie tylko .com) zastanawiam się teraz nad wybraniem tej odpowiedniej. Nie mam niestety pieniędzy na kupienie domeny i na ten trudny początek na utrzymanie samego siebie.

Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o kontakt, nie potrzebuję ogromnych sum myślę, że 1000 zł mi wystarczy na początek a z osobą, która mi pomoże moge podpisać umowę o spółkę i przeznaczać jakiś procent pieniędzy z bloga dla niej w przyszłości, wszystko jest kwestią dogadania, ja jestem normalnym człowiekiem otwartym na propozycje, wiem, że mi się uda, ponieważ jestem zawzięty. W razie czego mogę się spotkać z kimś w 4 oczy w celu obgadania szczegółów. Myślę, że warto się nad tym zastanowić, bądź co bądź jest duża szansa, że ktoś na mnie zarobi minimalnym wkładem z czego sam będę się również cieszył, zwłaszcza, że konkurencji na tym polu nie ma zbyt wiele.

Poniżej podaję link do moich prac, niektóre z nich trafią z pewnością na bloga: www.mk.forcg.com

Pozdrawiam, Marcin Kłosowski

Kontakt do mnie: quosik@gmail.com

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 08, 2011, 18:09:27
Kurczę, pisał do mnie niedawno pan z Nigerii, że ma ileś tam funduszy i z bardzo ważnych powodów potrzebuje komuś je powierzyć na 5 lat... Może by jedno z drugim...? :)

A tak poważniej, to nie chcę być sceptyczny, ale mnie uczyli, że inwestorów się szuka z konkretnym biznesplanem.

(Kurczę, masz fajne prace, nie wolisz robić konkretnych interfejsów i prawdziwych designów na zlecenie? Taki blog z masówką dla nikogo to niewdzięczna robota.)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 18:11:26 wysłana przez Kos »

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 18:32:01
Konkurencja w darmochach jest spora (kto by pomyślał), pierwszy lepszy link  z brzegu z regularnymi updatami i naprawdę premium stuffem http://www.premiumpixels.com/ - czy jesteś w stanie to przebić?

Obawiam się drogi Marcinie że nikt nie zainwestuje w Ciebie 1000zł.
Weź pod uwagę to że jest kryzys, więc takie "od tak" inwestycje są ucinane w dzisiejszych czasach. Do tego dość intrygująca jest dla mnie ta kwota. Prawdę powiedziawszy to start możesz sobie zapewnić za kwotę 10x mniejszą - czyli 100zł serwer i domena.

Rozumiem że jesteś dość młody i szukasz swojej niszy na zarabianie grubych pieniędzy, niestety - łatwo nie jest by zarobić na pół godne warunki życia.

Jeśli jednak naprawdę potrzebujesz tych 1000zł, i wierzysz w to że się uda i Ci na tym naprawdę bardzo bardzo zależy. W takim razie polecam byś przejechał się po każdej rodzinie jaką masz i zebrał od nich kasę na start w formie pożyczki.

Ale, według mnie powinieneś rozważyć inne możliwości.

Może bardziej zainteresuj się tworzeniem tutoriali, jeśli znasz dobrze angielski to możesz sprzedawać swoje tutoriale za 100$ dla sieci tutsplus.com - jeśli nie, to dogadaj się z kimś kto zna i dziel się 60-40 czy jakoś tak.

Jeśli masz dużo do przekazania i to interaktywnie to możesz robić filmy instruktażowe i próbować działać w youtube systemie partnerskim.

Jeśli naprawdę jesteś pracowity to narób 100 szablonów do allegro niskiej jakości i sprzedawaj po 6zł, jeśli czujesz się na siłach to rób materiały premium i wstawiaj je do serwisów na sprzedaż.

Mimo wszystko wciąż są jakieś opcje, ty natomiast wybrałeś dość kiepską. Np. właściciel tego premiumpixel nie zrobił bezpośrednio tego serwisu dla pieniędzy, lecz dla reklamy siebie i swoich szablonów do wordpressa. Znaczy to tyle że na wstawianie reklam 3cich firm/osób nie masz za bardzo co liczyć.

Do tego drobne elementy premium to też dość śliska sprawa, jeśli nie mają w sobie jakiejś artystycznej iskry (np. full color i detal ikonki), to każdy na pół ogarnięty photoshopowiec zrobi takie same patrząc na referencje i nie płacąc za to ani grosza.

Zastanów się drogi Marcinie nad tym wszystkim, a ja życzliwie już prawie że świątecznie życzę Ci powodzenia na drodze, którą obierzesz :- )

pozdrawiam

Offline agent_J

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 18:44:36
wiem, że mi się uda, ponieważ jestem zawzięty
Za taki tekst to można się uśmiechnąć co najwyżej. Inwestor oczekuje konkretnych danych a nie obietnic, że mu coś zrobią nagie dziewice z Nibylandii.

Offline salazar

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 18:46:27
Akurat premiumpixels to chyba najlepsza strona w tym temacie więc nie przejmuję się tym zbytnio, jest jeszcze kilka to fakt, reszta to śmietniki do nich prowadzące, ale to naprawdę nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Oczywiście poradzę sobie i bez czyjejś pomocy w postawieniu tego bloga, niemniej jednak nie zamierzam z niczego rezygnować, bo po prostu prowadzenie bloga to fajna sprawa i ja robiąc to będę się cieszył, strefa premium jest na razie tylko w planach i na pewno nie w początkowych.

Szukam pomocy bo wierzę w zasadę "szukajcie a znajdziecie". Jeszcze jest wiele ludzi na świecie których mogę do siebie przekonać jeśli chodzi o zawartość tego co będzie na blogu więc nie spisywałbym niczego na straty, to tylko kwestia wytrwałości w dążeniu do celu a tego akurat mi nie brak.

Dziękuję mimo wszystko za uwagi, są z pewnością bardzo cenne i wbrew pozorom motywujące do dalszego działania. Również życzę szczęścia. Pozdrawiam

Offline salazar

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 18:59:11
(Kurczę, masz fajne prace, nie wolisz robić konkretnych interfejsów i prawdziwych designów na zlecenie? Taki blog z masówką dla nikogo to niewdzięczna robota.)

Naprawdę chciałbym robić fajne interfejsy i palę się do pracy, tylko jej nie ma, zleceń też. Poza tym jedno drugiemu nie przeszkadza, ja mam dużo czasu.

Offline Liosan

• Redaktor

# Grudzień 08, 2011, 19:00:27
Pogoogluj crowd funding.

Liosan

Offline salazar

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 19:26:59
Pogoogluj crowd funding.

Liosan

Dzięki za wskazówki

Offline Moriquendi

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 20:17:46
Aniołowie biznesu

W USA podobno popularne. Nie wiem jak w Polsce.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 08, 2011, 20:50:38
Aniołowie biznesu
Akurat to sie do tematu nie nadaje. Crowd funding tak (i u Hamburgercow popularne aka kickstarter)

Offline agent_J

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 21:26:51
Aniołowie biznesu

W USA podobno popularne. Nie wiem jak w Polsce.

Aniołowie biznesu jak każdy oczekują twardych danych ;) Poza tym wątpię, żeby się bawili w kwoty rzędu 1000zł.

Offline Kelesh

• Użytkownik

# Grudzień 09, 2011, 01:23:09
Aniołowie biznesu jak każdy oczekują twardych danych ;) Poza tym wątpię, żeby się bawili w kwoty rzędu 1000zł.

Aniołowie biznesu finansują przedsięwzięcia od 50 000 zł (ale preferują większe). Tak małe przedsięwzięcie kwalifikuje się do inkubatora przedsiębiorczości. Jeśli jesteś studentem, to zobacz czy na Twojej uczelni nie działa żaden. Warto spróbować.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Grudzień 09, 2011, 04:25:26
Naprawdę chciałbym robić fajne interfejsy i palę się do pracy, tylko jej nie ma, zleceń też. Poza tym jedno drugiemu nie przeszkadza, ja mam dużo czasu.

Jesli nie ma zlecen to nie ma zapotrzebowania, jesli sa darmowe dobre interfejsy to ktos prawdopodobnie najpierw z nich skorzysta, ewentualnie pozniej bedzie szukał gdzies dalej - u ciebie.

Jesli jestes dobry w tworzeniu grafiki czy tam nawet tylko interfejsów to imo lepiej rob jakies gui do gier i nie tylko gui, ale pozostałe elementy. Znajdziesz zlecenia, zarobisz wiecej praca bedzie ciekawsza bardziej zroznicowana, zrobisz sobie folio, czas nie pojdzie na marne nawet jesli nie sprzedasz lub nie zarobisz za wiele to i tak wyjdziesz na tym znacznie lepiej.

Offline XigaMAX

• Użytkownik

# Grudzień 09, 2011, 12:42:42
Jako grafik możesz spróbować coś dorobić na 99designs.
Jest tam masę zleceń.
Niektóre bardzo dobrze płatne.

Lub na Prizes.org - mało zleceń ale mała, słaba konkurencja.

Offline salazar

• Użytkownik

# Grudzień 09, 2011, 14:38:43
Dziękuję za wszystkie rady, szczerze to myślałem, że dostanę tu niezły ochrzan za takie posty, ale miło się zaskoczyłem, w końcu to chyba nic złego zgłosić się o pomoc.