Autor Wątek: Kupię 4gb pamięci ram dla pc  (Przeczytany 1874 razy)

Offline Kruku

• Użytkownik
    • galeria prac DA

# Grudzień 07, 2011, 23:44:55
Nie wiem czy dobry dział jakby co sry XD
Jak w temacie potrzebuje 4gb pamięci ram ddr2 jedna kość albo po dwie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

# Grudzień 08, 2011, 00:02:00

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 08, 2011, 11:48:55
Kup nową płytę główną na DDR3 i sprzedaj co masz. :D DDR2 to ślepa uliczka (wiem coś o tym).

Offline James

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 14:21:35
Kos ma rację, lepiej dozbierać i zmienić sprzęt

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 08, 2011, 17:37:43
4GB RAM to przecież mniej jak dwie stówy. Jak nie widzi ci się wymiana całego sprzętu (na co musiałbyś wydać 500-1000% więcej niż na samą pamięć) to kupuj.

Offline Kruku

• Użytkownik
    • galeria prac DA

# Grudzień 11, 2011, 14:36:00
Dzięki za komenty ;] myślałem że ktoś może ma coś zbędnego i chce się tego pozbyć XD
Mam płytę główną która obsługuje max 4 gb ddr2 ale mogę do niej wrzucić core 2 quad,
Chce dodać te 4 gb a do lata zmienić proca, później całą płytę i nowy ram ddr3. wiecie też nie chce wydawać kasy jak nie jest to konieczne :> puki co mogę pracować nie gram na full i jest ok ale mam win7 i tu jest problem (max + ps i nic nie mogę więcej otworzyć) ;/ a nie chce znowu zmieniać systemu na xp .
No i sprzętu, technologii nie mam zamiaru gonić XD

Co o tym myślicie?

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Grudzień 11, 2011, 15:55:37
Tak, wydasz pieniądze na stary RAM DDR2 (aż tak drogi nie jest), następnie dokupisz Core 2 Quad, a i tak za ok. pół roku zamierzasz wymienić całą płytę główną pod DDR3. Wynikiem tego jest to, że albo będziesz musiał znowu wymienić procka (C2Q) na nowszą generację jeśli kupisz płytę z nowymi podstawkami lub kupując płytę z LGA775 i tak po ok. 2 latach pewnie będziesz musiał znowu wymienić płytę pod lepszego procka (teraz technologia idzie strasznie szybko do przodu). Wyjście jakie mi przychodzi do głowy jest poczekanie i kupno już przyszłościowych podzespołów.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 11, 2011, 16:18:19
(teraz technologia idzie strasznie szybko do przodu).
Że co? :D Składałem kompa ponad 2 lata temu i jak był Socket AM3 i Phenomy na topie (u AMD), tak dzisiaj dalej są.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Grudzień 11, 2011, 17:25:53
Nie wiem jak to jest z AMD, ponieważ osobiście nie interesuję się tą marką. Co nie zmienia faktu, że jak Ty kupiłeś płytę to AM3 były najnowszymi podstawkami ale w przypadku gdy autor tematu chce kupić C2Q to musi się liczyć z tym że już nowszego procka na tą płytę nie wstawi i jak za 2/3 lata będzie chciał wymienić na i5/7 to bez ponownego kupna płyty się nie obejdzie.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 11, 2011, 21:55:27
Tak samo mu poradziłem w pierwszym moim poście :-). Słyszałem kiedyś radę, że jeśli się chce dobre jakość/cena, to najlepiej kupić (generalnie) najtańszy hardware z najnowszej serii.

Post, do którego pijesz, sugerował tylko, że "wyścig zbrojeń" jest już dużo wolniejszy, niż parę lat temu. Ceny proców prawie nie poszły w dół przez te 2 lata, jak teraz patrzę.

Offline Kruku

• Użytkownik
    • galeria prac DA

# Grudzień 12, 2011, 00:58:47
hmm no dobra to chyba poczekam jeszcze pół roku i wymienię wszystko

obecnie mam
płyta gigabyte ga-p31-ds3l/s3l
proc intel pentium dual E2180 2ghz
ram 1gb x2 ddr2 :] chyba obydwa samsungi...
dysk 150 gb (nigdy go nie zdołałem zapełnić XD)
grafika nvidia geforce 9600 gt

Myślicie że ktoś to jeszcze kupi :>?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 12, 2011, 01:18:40
na pewno lepiej wystawić na allegro za cokolwiek niż zezłomować.