Autor Wątek: [Warszawa, cykliczne warsztaty] DBC  (Przeczytany 10080 razy)

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 05, 2011, 21:27:16
Trochę OT się zrobił ;) Ja jeszcze od siebie dodam, że każdą nową osobę staram się poznać po prostu rozmawiając z nią, czy mailując. Chodzi o to, że chce określić czy robiła już przy jakiś projektach, może własne jakieś designy, itd. Chodzi o to, żebym ocenił jej zaangażowanie w temat. Jak nie ma się czym pochwalić, to dostaje test, którym na ogól jest zaprojektowanie prototypu gry planszowej według wytycznych, jakie daje, więc przy okazji można zaprojektować grę :) Ja przy tym teście chętnie pomagam, więc mogę też kogoś lekko poprowadzić :)

Zapraszam wszystkich chętnych! :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 05, 2011, 21:39:25
Mam chodzić od domu do domu i pytać ?
Pw na warztacie, emaile, skype, gg, facebook, a jak co to spotkanie IRL. Ostatecznie wynajęcie (lub jak Ci się uda to za darmo) sali.

Offline Banhurt

• Użytkownik

# Grudzień 06, 2011, 21:15:31
.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 23:41:45 wysłana przez Banhurt »

Offline Janusz

• Użytkownik

# Grudzień 08, 2011, 19:26:01
KoXXeR, pierwsze DBC było w wynajętej sali w Warszawie, samur znalazł taką za 100zł, po podzieleniu na wszystkich obecnych wyszła zrzutka jakieś 10-15zł, więc było ok.

Co do tematu, to DBC to ciekawa sprawa, na pewno jest to interesujące doświadczenie i na pewno można z tego wynieść co nieco.

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Grudzień 08, 2011, 20:53:46
Ciekawa inicjatywa. :) Chyba się zarejestruję i wpadnę na najbliższe spotkanie
Ja chciałem, ale od kilku dni czekam na potwierdzenie rejestracji na forum :(

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 12, 2011, 21:46:45
Ja chciałem, ale od kilku dni czekam na potwierdzenie rejestracji na forum :(

Nie wiem czy już Cię przyjąłem czy nie, ale pewnie tak. Z każdą nowo zarejestrowaną osobą się kontaktuje, rozmawiamy i jak coś to daje mały test. Kilka osób już doszło do naszego grona stąd od momentu, kiedy dałem to ogłoszenie :) Zapraszam chętnych :)

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Grudzień 12, 2011, 23:09:19
Twoje konto nadal oczekuje na zatwierdzenie przez administratora

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 13, 2011, 14:34:41

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Lipiec 05, 2012, 22:40:19
Chciałem tylko napisać, że w tą niedzielę rozpocznie się pierwsze spotkanie nowo reaktywowanego DBC. Pierwsze edycja DBC, można tak powiedzieć, zakończyła się na 14 spotkaniach, więc trochę wytrwaliśmy. Przewinęło się grubo ponad 30 osób. Druga edycja DBC, czyli ta która 'premierę' ma w tą niedzielę będzie działać trochę na innej zasadzie. Podjęliśmy decyzje, że bardziej się otworzymy. Także jeśli chcesz przyjść na spotkanie i po prostu zobaczyć, jak to wygląda, to możesz to zrobić bardzo szybko! Tym razem nie prowadzimy żadnej poważnej weryfikacji - wystarczą chęci. Myślimy, że i tak tłumów nie będzie, a i tak zostaną tylko te osoby, którym inicjatywa się spodoba i które mają umiejętności, których wymaga praca przy tworzeniu gier.

DBC teraz to będzie bardziej przestrzeń, na której możemy się spotkać nawet w ok. 30 osób i spokojnie pracować w rewelacyjnej atmosferze. A jeśli ktoś będzie chciał coś wygłosić, to również będzie miał taką możliwość.

Także zapraszamy do rejestracji na naszym forum: http://dbc.samur.pl/

Postaramy się jak najszybciej zaakceptować rejestrację każdego z Was. Zapraszamy! Niedziela już niedługo, więc trzeba się pospieszyć, żeby zdążyć na pierwsze spotkanie nowego cyklu :)

Offline darthtomi

• Użytkownik

# Wrzesień 07, 2012, 13:43:38
DBC is alive and kicking! Za tydzień powoli planujemy kolejne DBC. Mamy salkę konferencyjną i numer telefonu do pizzy hut. Można przyjść i przedstawić swój projekt, zebrać feedback i zobaczyć "przez ramię" jak ludzie grają w twoją grę.

Można się "networkować" z ludźmi, którzy pracują w branży i poszerzać horyzonty.

Można dać wykład/prelekcje w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku (robienie prezentacji to także bardzo fajny skill gamedevowy).

Można posłuchać co inni mają do powiedzenia i się czegoś nauczyć (za darmo!).

Chcesz pracować w gamedevie? To dlaczego jeszcze na DBC nie byłeś?! Poznaj ludzi, porozmawiaj, dowiedz się czegoś nowego. Pamiętaj: gamedev to ludzie i kontakty z nimi.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 07, 2012, 14:49:25
Za tydzień powoli planujemy kolejne DBC. Mamy salkę konferencyjną
Podałbyś datę, godzine i miejsce. Fajnie, że macie salkę, ale ludzie muszą wiedzieć, gdzie ona jest, by do was dotrzeć ;)

Można się "networkować" z ludźmi, którzy pracują w branży i poszerzać horyzonty.
To już polskie słowa jak "poznać", "spotkać", "porozmawiać" wyszły z użycia? ;)

I kto z branży ma przyjść?

Offline darthtomi

• Użytkownik

# Wrzesień 07, 2012, 15:19:00
Impreza jest w Warszawie (prawdopodobnie ul. Jutrzenki 94), szczegóły są dogadywane. Zazwyczaj rano się spotykamy, w sobotę lub niedzielę. Najbliższe spotkanie planujemy na  weekend 15-16.09.2012.

Jaki jest polski odpowiednik terminu "networking"?

A z branży ma przyjść człowiek z MoaCube, ja (lolololol) no i.. Ty masz ochotę widzę:D

No dobra, ja to tak do końca się nie liczę jako "ten z branży", ale i tak będę robił prezentacje o level designie w platformówkach 2d.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 07, 2012, 15:24:46
A można prosić o nazwiska, mhm? ;)
Ja domyślam kim jest "człowiek z MoaCube", ale zwykły śmiertelnik zobaczyłby nazwisko. Wtedy to jest konkretna informacja.

Ja? Tylko pytam.

Offline darthtomi

• Użytkownik

# Wrzesień 07, 2012, 18:52:13
Chodzi oczywiście o słynnego Tomasz Grochowiaka!!!!!!!

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 07, 2012, 19:02:44
Słynny zwłaszcza z tego, że przywłaszcza sobie mikrofony na panelach dyskusyjnych WGK ;)