Autor Wątek: [Warszawa, cykliczne warsztaty] DBC  (Przeczytany 9651 razy)

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 05, 2011, 14:33:30
Hejka :) Ze cztery miesiące temu odpaliłem cykliczne, odbywające się co dwa tygodnie, warsztaty tworzenia gier. Niedawno postawiliśmy stronkę, na którą zapraszam: http://dbcamp.org Także najwyższy czas, aby wyjść z ukrycia, aby większa liczba osób wiedziała, że coś takiego w Warszawie istnieje.

Formuła wygląda bardzo prosto. Mamy salkę na 30+ osób, którą mamy za free. Spotykamy się co drugą sobotę na 8-10h i knujemy ;) Każde DBC otwieramy TALK'iem, a więc takim wystąpieniem, które przygotowuje chętna osoba. Niektóre TALK'i nagraliśmy, także można zobaczyć jak to wygląda: http://www.youtube.com/user/dbcamptube

Poza tym, np. w ubiegłą sobotę mieliśmy warsztaty Unity 3d: tworzyliśmy Ponga, poznając Unity 3d. Mieliśmy też challenge designerki, analizę Quake'a i pizze ;) Na DBC przychodzą zarówno osoby z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia, ale tak czy inaczej każdy członek DBC coś umie, ma talent, chce robić gry. Mogę tak powiedzieć, ponieważ każdą nową osobę staram się poznać i jeśli nie ma się czym pochwalić, to dostaje test :) Spotkania są za darmo, czasami są składki (robimy robimy wspólne zakupy).

Mogę się pochwalić tym, że na spotkaniach jest bardzo dobra frekwencja i nie ma dużej rotacji. Na ogół oscylujemy w granicach 15-19 osób. Fajne jest również to, że jak na razie na każdym DBC była przynajmniej jedna nowa osoba :)

DBC są różne - od takich, gdzie nie jest tak intensywnie i po prostu można sobie rozwijać swoje projekty w fajnym gronie (coś jak TIGJAM'y), do takich gdzie jest naprawdę intensywnie, ale są fajne challenge, jakieś tutoriale, wykłady :)

Niedawno otworzyliśmy też swoje forum na członków wirtualnych, czyli takich, co nie mogą się pojawić na spotkaniach. Jest taka możliwość, ale i tak najwięcej się wyniesie z DBC, bywając na spotkaniach :)

Zapraszam na naszą stronkę - tam są relacje i fotki z poprzednich DBC. Są też inne informacje - staramy się uzupełniać tą stronę na bieżąco :)

Zapraszam do pytań - na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Grudzień 05, 2011, 16:32:15
Fajna idea, szkoda, że wcześniej się nie ogłosiliście. No i wreszcie jakaś impreza w Warszawie :)

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 05, 2011, 16:35:12
Fajna idea, szkoda, że wcześniej się nie ogłosiliście. No i wreszcie jakaś impreza w Warszawie :)

Dzięki! :) Nie ogłosiliśmy wcześniej, bo wolimy powoli się rozwijać :) Gdyby było za dużo na początek, to mogłoby się to skończyć chaosem, a nie fajną inicjatywą.

Ale to nie szkodzi - można spokojnie teraz dołączyć. Ciągle pojawiają się nowe osoby, więc nie ma jakieś stagnacji. Pewnie, że już jest jakiś core team osób, które ciągle przychodzą, co nie znaczy, że ktokolwiek z nas zamyka się na nowe osoby. Dla przykładu teamy do tworzenia różnych rzeczy nie tworzą się po znajomości, a raczej po tym, kto chce to coś robić ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 16:37:59 wysłana przez samur »

Offline Dab

• Moderator
    • blog

# Grudzień 05, 2011, 16:46:12
Wszystko fajnie, ale na stronie nie ma informacji o miejscu i terminie następnego spotkania :)

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 05, 2011, 16:51:42
Wszystko fajnie, ale na stronie nie ma informacji o miejscu i terminie następnego spotkania :)

Bo tak, jak pisałem pierw każdego zainteresowanego chce spotkać :) Tworzymy społeczność, która nie jest przypadkowa i chciałbym, żeby tak zostało. Chodzi o to, że sprawdziłem taki system i działa. Ma on za zadanie takie, żeby wpuszczać do DBC tylko osoby, które wykażą się zaangażowaniem :) Każdy zainteresowany powinien się zarejestrować na forum: dbc.samur.pl i czekać na maila ode mnie.

Spotkania są co dwa tygodnie, co drugą sobotę. Ostatnie było przedwczoraj, a kolejne będzie 17 grudnia.

Offline KoXXeR

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2011, 16:56:42
Zróbcie taki oddział w Szczecinie.

Offline samur

• Użytkownik
    • Diźajn Boost Camp

# Grudzień 05, 2011, 17:08:31

Hehe może kiedyś ;) Na razie jest to prywatna inicjatywa, tzn. że nie jesteśmy jakąś firmą, nie mamy wielkich funduszy. Wszystko wychodzi od członków :)

Ale zawsze możesz się zarejestrować na forum i zostać wirtualnym członkiem - przynajmniej będziesz miał dostęp na forum, a kto wie - może kiedyś się pojawisz ;) Często pojawia się u nas Asia, która jeździ specjalnie na DBC aż z Gliwic, także jak widać - można ;)

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 05, 2011, 17:15:03
Załóż własne warsztaty.

Offline KoXXeR

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2011, 19:53:58
Myślisz, że ktoś przyjdzie na warsztaty 17 latka? Do tego ja muszę się uczyć i potrzebuje tego i nie mam zamiaru uczyć, czegoś czego jeszcze nie umiem w miarę dobrze. Po studiach nie ma sprawy, zrobię.

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 05, 2011, 20:08:46
Myślisz, że ktoś przyjdzie na warsztaty 17 latka?
Do odważnych świat należy.  Zresztą nie chodzi oto byś to TY emanował wiedzą a inni spijali luminancję twą.
Do tego ja muszę się uczyć i potrzebuje tego i nie mam zamiaru uczyć, czegoś czego jeszcze nie umiem w miarę dobrze.
Podyskutujesz z innymi wpadnie Ci wiedzy trochę.
Po studiach nie ma sprawy, zrobię.
Trololo :)

Offline KoXXeR

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2011, 20:45:45
Do odważnych świat należy.  Zresztą nie chodzi oto byś to TY emanował wiedzą a inni spijali luminancję twą.  Podyskutujesz z innymi wpadnie Ci wiedzy trochę. Trololo :)

Właśnie najbardziej zależy mi na zdobyciu doświadczenia od starszych kolegów po fachu, chwilowo to w sumie samouk jestem. Aktualnie czytam "OpenGL. Programowanie Gier". Dobra bo offtopic się zaczyna.

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 05, 2011, 20:47:57
Właśnie najbardziej zależy mi na zdobyciu doświadczenia od starszych kolegów po fachu,
No i oto chodzi, sciągnij ludzi z regionu którzy mają większe doświadczenie...

Offline KoXXeR

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2011, 20:49:29
Problem, że takowych z okolic nie znam.

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 05, 2011, 21:04:53
Problem, że takowych z okolic nie znam.
To znajdź?

Offline KoXXeR

• Użytkownik